Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Bezne odporucam brat protokol dr Berksona aspon 3 tyzdne, pri poskodeni pecene virusami alebo zamorenie jedmi aj dlhsie. Dolezite je pri tom brat aj mikrovlakniny, aby sa extra vylucena zamorena zlc nereabsorbovala spat do krvi, ale nasiakla do absorbentov a vyniesla von z tela.

RNG

Zeny maju od 16 do 25% telesnej vahy v podkoznom tuku, muzi menej niektori slachoviti len 6 %. Ale kazdy ho mame bez vynimky.Mozog napr sa sklada praktiocky len z tukov lecitinov a vody.
Co sa cloveku zda a co je lekarmi dokazane a prevadzane, to su 2 rozdielne veci.
Ja osobne sa riadim lekarskym vyskumom, nie osobnymi mienkami.
Ked si das do google.com slovo tincture of iodine, ukaze sa ti desiatky roznych zdrojov, mozna stovky.
Najdu sa aj na Slovensku lekarnici, ktori su ochotni tuto staru tinkturu namiesat(2% jodu, 2.5 % KJ=kalium iodatum=jodid draselnymdo 50% etylalkoholu, zhruba ,nemusi to byt velmi presne)
Inac aj rozne doplnkove internetove obchody drzia napr vodny roztok jodu a KJ pod menom Lugol, alebo jod a jodid amonny v glycerine pod menom Iosol specificky na ustne pouzitie, alebo jodove tabletky pod menom Iodoral, ktore maju az 50 mg jodu a pouzivaju sa na rychle nalozenie tela jodom. Pozri napr na iherb.com odkial mnohi Slovaci kupuju,maju tam velky vyber doplnkov, ovela nizsie ceny ako na Slovensku a najnizsie postovne na Slovensko, momentalne.

Alex15

Zdravim RNG, možu vlasy dorasť aj ked má človek mechanicky poškodene vlasove korienky napr. pri častom škriabani sa?

janelan

Dakujem to som este nepocula cez kozu je to dobry sposob pozdrava sa mi to.I ked ja toho podkozneho tuku vela nemam :(len problem bude asi zo zohnanim toho 2% cisteho jodu.Da sa tato kombinacia brat aj ustne ak ano v akych davkach? A este som sa chcela spytat na ten protokol Dr.Berksona ako dlho pri poskodeni peceni by sa mali brat davky selenu, sylimarin lipoickej kyseliny?

RNG

Shirley, ja nie som administrator tej stranky, len prispievatel. Na to musis adresovat administratora.
Ani mne to nejde otvorit.

RNG

Inac aj bezne vedomosti lekarov, co obiehaju svetom, ze jod sa v tele pouziva len na cinnost stitnej zlazy su tak isto loz, lebo jod sa podiela na vyrobe mnohych hormonov, nie len hormonov stitnej zlazy T3 a T4, a pouziva sa tiez na vyrobu roznych enzymov v tele a rozne ine funkcie, kde spotreba stitnej zlazy(25 gramovy organ) je ovela mensia, nez spotreba 50 az 70 kg tela

RNG

Janelan, s jodom sa zaoberalo a zaobera hromada roznych vedcov, lekarov na svete.A mnohi s nich odporucaju davky ovela vacsie.
Japonci ako narod v priemere dostavaju z morskych rastlin 13.5 mg jodu na osobu,a jod je tam najma vo forme KJ(pozri napr kelp) a predsa su jeden z najzdravsichj narodov na svete. Z toho tito lekari a vedci vychadzaliv osemdesiatych rokoch minuleho storocia a dopracovali sa k davkam od 2 miligramov denne vys, samozrejme spolu so selenom. Viac o tom mozes najst napr cez google pod mojim nickom a slovom jod. Tam mam uvedene clanky a vyskumy a prax od naozaj znamych svetovych vedcov a ti pouzivaju rozne formy jodu, vcitane anorganickych a dosahli kladne vysledky na rozne problemy, nielen stitnu zlazu.
Fortuna vitae bolo tym profesorom povodne reklamovane ako svetovy unikat, co je samozrejme , zavadzanie, lebo uz od rokov 1920 tych sa bezne zistuje stupen nenasytenia roznycholejov tzv jodovym cislom, tj percentom jodu na vahu, ktore sa naviaze v polynenasytenych rastlinnych a zivocisnych olejoch, pozri napr na skolsky text
dwb4.unl.edu
Ja osobne preferujem dodavanie jodu transdermalne zo starej znamej jodovej tinktury, kde je 2% cisteho jodu a 2.5% KJ. Jod a KJ prechadzaju transdermalne cez kozu a elementarny jod sa naviaze okamzite na podkozne tuky a tak zostava v tele pomerne dlho Na druhej strane KJ ako mala neutralna molekula vypadava cez ladviny z tela pomerne rychlo,
KJ brane oralne/ustne je bezpecne aj v davkach 130 mg denne, aspon take davky davaju masove ludom pri nuklearnych nehodach.
Tj hovorit o jode ako jedovatom nad 500 mikrogramov ci uz organicky alebo anorganicky viazanom je samozrejme zavadzanie, zialbohu velka vacsina lekarov v tento blud veri. A zrejme aj dany profesor.

sariana

Neviete mi niekto poradiť? 3.4.2014 som spravila objednávku v healthdesigns a do dnešného dňa má status: in process. Je normálne mesiac čakať iba na vybavenie objednávky? Cez iherb sa mi toto nikdy nestalo.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk