Otázky na RNG

RNG

Hobbnobs, je plno prostriedkov na podporu cinnosti mozgu, od roznych esencialnych tukov(povacsine nasytene,co najdes v mnozstve orechov a olejnatych semien) lebo z takych sa mozog sklada, cez lecitiny, podporu cirkulacie branim roznych antioxidantov(spomeniem vinpocetine, huperzine, extrakt z hroznovych jadierok ...)az po nootropika, tj latky podporujuce cinnost mozgu
en.wikipedia.org
Odumrete mozgove bunky donedavna lekari povazovali za nenahraditelne, ale novsie vyskumy potvrdili , ze sa nove neurony mozu tvorit, nielen synapsy.

olivia7

Dobrý deň RNG, chcela by som kupit Betain HCL, na internete som našla viac produktov Betain Hcl s pepsínom od niekolkých firiem/Swanson Now.../Poprosím o radu ktorý produkt by ste doporučili a na spôsob užívania, a či sa môže užívať dlhodobo, je po určitom čase možné dosiahnuť úpravu,
Ďakujem

hobbnobs

Ahoj RNG. Môžem sa ťa niečo spýtať? Už je rok odkedy som posledný krát vzal Pervitín. A stále mám velmi zlú pamäť. Nemám žiadne emócie. Vpredu na hlave kde je prefrontálny kortex, mám divný pocit, také prázdno. Stratil som moju osobnosť, schopnosť sa tešiť, mať rád, atď. Tiež mám stavy depersonalizácie. Dá sa s tým niečo urobiť? ďakujem

orol

RNG – dakujem za tvoje erudovane rady, snahu a ochotu vzdy co najlepsie poradit a pomoct. Vsetko dobre Vam zelam !

RNG

Martin, nervy sa nedaju regenerovat, hoci telo vie vybudovat niekedy nahradne. Pochybujem ze to plati pre ocny nerv.
Ciastocne poskodene nervy sa ale daju regenerovat, v zmysle regeneracii nervoveho obalu, myelinu, ktory moze byt poskodeny mechanicky alebo napr virusami.

RNG

Januska 02, na zvysenie imunity je treba adresovat crevnu floru, tj brat mikrovlakniny a probiotika.Zislo by sa ti aj enzymaticke precistenie tela, zamorene telo sa slabsie brani.Mozno aj ten vytok je podmieneny nejakymi alergiami a nemusi to byt prave ten streptokok, ale rozne ine mikroby, ci uz kvasne alebo ine kultury.
Tam je zase prepojenie na crevnu floru, ktora je schopna mnohe infekcie kdekolvek v tele potlacit alebo ked je miesto probiotik zlozena z candid a plesni, tak situaciu podstatne zhorsit. Na celkove zvysenie imunity pomaha brat aj deficitne ziviny, kazdemu odporucam brat selen jod zinok, vitaminy C E a D-3

RNG

Orol, tinktura z brezovej pory obsahuje betulin, ktory je sice emulzifikator tukov, ale ani zdaleka noe tak ucinny, ako polievkova lyzica lecitinu.
Betulin je ale protirakovinny a antiviralny, a vyborna ochrana pecene

Martin.

Ahoj RNG, dá sa podľa teba zrakový nerv regenerovať alebo vieš mi povedať niečo o výskume v tejto oblasti? Ďakujem.