Otázky na RNG

jojojo55

dobry den,

Mozem spirulinu pacificu rozpustit vo vode (ak to pojde) a uzit v takejto forme? Ak ano, moze to byt lepsie vyuzitelne v tele? Dakujem

orol

Vazim si tvoje cenne rady, velmi rad sa ucim od Teba. Srdecne dakujem za snahu a ochotu vzdy dobre poradit a pomoct.

RNG

Z vyskumu na Hawaii zistili, ze medzi ludmi, co nepouzivaju ziadne ochranne kremy a su dostatok casu na slnko je az 20% ludi s nedostatkom vitaminu D-3, najma medzi starsimi, kde sa to ukaze riedenim kosti.
Takze samozrejme kazdemu odporucam pre istotu si doplnat vitamin D-3 a pripadne aj K-2, najma starsim
Dnes odporucaju vyskumni lekari nie 30 az 50 nanogramov na mililiter krvi ale az 65 do 85 nanogramov, co ma len malo mladych ludi aj v lete.
Lebo zistili ovela sirsiu potrebu vitaminu D-3, nielen na kosti, ale aj hormony, imunitne procesy, mozgove procesy a podobne.
A kedze si malokto necha zmerat hladinu D-3 v krvi a tato sa aj tak meni, a telo vie prebytok pomerne ucinne vylucit a spotrebovat, tak odporucam doplnovanie.
Serrapaptaza je entericky chranena, inac by ju zaludocne kyseliny znacne znicili. Podobne ako aj pancreatin. Mnohe rastlinne a fungalne enzymy su ale na kyseliny dost odolne.
Ked vypijes naprazdny zaludok hodne vody, cast sa ti dostane urychlene do criev a s nou sa moze sklznut aj kapsula pankreatinu

orol

Srdecne pozdravujem pan profesor
dovol mi otazky.

1) mozu sa uzivat vitaminy D-3 + K-2 aj pocas slnecnecnych jarnych dni ?

2) Cital som, ze na cistenie organizmu je nutne brat entericjy chranenene enzymy, napr. entericky chraneny pankreatin. Nerozumiem potom, preco Serapeptaza kapsule nie su entericky chranene, kedze serapeptaza sa pouziva na cistenie organizmu atd. A este jedna vec, ked zapijem kapsulu entericky nechranenu velkym mnozstvom vody, sklzne mi rychlejsie do criev ??

RNG

Upresnim to, je mozne ze niektore streptokoky vyvolajupadanie vlasov, ale to len pri velmi silnych nakazach a vysokych horuckach, ako napr sarlach, ktore je sposobeny streptokokom, kde clovek strati vlasy. Ale to je skor z otravy tela, co tento streptokok vylucuje. Tj je to strata vlasov na toxicke pretazenie tela=otravu.
www.sleewee.com
Strata vlasov z povrchovych nakaz ako plesne a stafylokoky je dost bezna.

RNG

ZXe by streptokoky ovplyvnovali vlasy o tom neviem. Ale zle travenie, nedostatok zinku, jodu selenu, vitaminov C E D-3 a niektorych B, najma B-5 to mozu sposobit.
No a samozrejme hormonalne zmeny.

cajka

RNG ale si mi nepovedal ci teda mohli byt pricinou tie streptokoky .. ze mi padaju vlasy. A na crevnu mikrofloru mozu pomoct probiotika. ? ktore by si odporucil? Dakujem

RNG

cajka, zialbohu atb casto neriesia nakazy hornych dychacich ciest. je mnozstvo mikrobov, na ktoere su neucinne a niektore doslova podporuju,. kedze v hrdle napocitali vyse 8000 roznych moznycy mikrobov, tie nalezy od lekarov to obvykle nezistia vsetko. Viac cez google.sk pod rng, infekcie. Tam su spomenute rozne, co lekari bezne nezistuju kultivaciami, ale su priciny, pre co sa tie nakazy tak dlpo tahaju, s kazlom a zapalenym hrdlom.
ATB automaticky znici crevnu probioticku floru, ktors je schopna pre nas vyrpobit az 70% vsetkych obrannych latok,l tj viac, nez je samotne telo schopne. Takze znicit ju je casto velmi nevhodne.

cajka

Rng, ten streptokok som mala v krku na krcnom mi ho nasli aj na gynekologii tenisty - Streptococus agalactiae sk. B a Viridas. viem ze ten druy je asi neskodny. Ale mam stale kvasinky v hrlde este. Uzivala som penicilin na ten streptokok 500 mg 30 tbl. Podla koznej som uz OK ale vlasy mi velmi rednu. A stale mam bolesti hrdla. Ten selen a jod si kupim dakujem za radu. Este ta teda poprosim ak mozes o tvoj nazor na tento druh Streptokoka. Ako sa mi mohol dostat do tela aci mohol naozaj sposobit to padanie vlasov. Dakujemm moc