Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Inac aby ste si nemysleli, ze protezujem prave firmu iherb.com, asle tito maju slusny vyber a dnes najnizsie ceny dovozu na Slovensko. Ja osobne, kedze zijem v USA objednavam najma zo Sweansonvitamins.com a puritan.com, lebo miestne postovne je znesitelne. Tieto firmy ale maju zahranicne postovne ovela vyssie, ako iherb, tj sa oplati od nich objednavat len vacsie mnozstva alebo produkty, co iherb nema.
Na iherb maju aj zlavny kod pre prvonakupcu, najdes ho cez Google.sk pod rng.nazory.eu na pravej strane, kde su reklamy roznych firiem

RNG

Panzonorm je farmaceuticky pobabrany prirodzeny enzym pancreatin, kde su potlacene zlozky proteazy a amylazy a zostava tam len "velka" davka lipazy.
Samozrejme na doplnkovom trhu su ovela silnejsie prirodne, chemicky nepobabrane enzymy, pozri na porovnanie
Panzonorm
Lipasum 20 000 j. Ph.Eur., Amylasum 12 000 j. Ph.Eur., Proteasum 900 j. Ph.Eur.
a napr entericky pokryty pancreatin z firmy Solgar, ktory ma obsah v kazdej tablete
Pancreatin (4x USP) (derived from 750 mg quadruple strength concentrate 3000 mg *
Protease 75,000 USP Units *
Amylase 75,000 USP Units *
Lipase 15,000 USP Units
Naviac entericke pokrytie zabranuje enzymu rozkladat jedlo v zaludku, takze je to vlastne len enzym na travenie v crevach a po absorbcii na cistenie tela
Na travenie odporucam skor nekryty pankreatrin alebo ine ,rastlinne a fungalne enzymy.
Pozri napr na iherb produkty ako priodujkt firmy NOW pod menom Pancreatin, high potency, 4 x 500 mg, kde v kazdej kapsuli je 2 gramu ekvivalent pancreatinu s ucinkom
Amylase 50,000 USP units
Protease (Trypsin and Chymotrypsin) 50,000 USP units
Lipase 9,000 USP units
alebo napr vyrobok firmy jarrow, por menom Jarro zymes plus, ktory ma tak isto zlozenie podobne, plus enzym na travenie zelenin a strukovin, proti nafukovaniu, alpha galactosidazu
Lipase......................10,000 USP Units
Protease..................55,000 USP Units
Amylase...................55,000 USP Units 445 mg *
Alpha Galactosidase (750 AGS Units) (Aspergillus niger fermentation

joa

RNG Dakujem za odpoved, este snad v akej forme mam prijat kyseliny a enzymy, kde ich najdem, alebo kupovat nejake vyzivove doplnky? lekar mi predpisal panzonorm... lieky ktore produkuju enzymy, ale zda sa mi to malo. lebo raz je dobre a potom zle. Dakujem pekne joa

RNG

joa, hnacky su pre to, ze sa crevo snazi nieco, co mu vadi vyhodit. Hlavna vec , co sa crevam nepaci su skodlive mikroby v crevach a nedostatok ochrannych probiotik.
Takze mikrovlakniny a probioptika su prva pomoc a treba ich uzivat cely zivot, pricom treba obmedzit cukry a pripadne dodat kyseliny a enzymy na travcenie, lebo zapalene creva zle funguju a clovek nedostane z potravin vsetko, co potrebuje.
V extremnych pripadoch treba brat aj rozne antimikrobialne doplny, najma berberine, collostrum, oreganovy olej, triphalu a podobne, aby to pomohlo tie skodlive kultury v crevach potlacit co najskor

RNG

Nick, ako som povedal psylium do seba nasiakne 50 nasobok vody, ked tam das stonasobok, zostane to tekute, syrupovite.

joa

RNG Dobry den, ja by som sa chcela este opytat, ci existuje aj nejaka pomoc na prirodnej baze, ak niekomu zistia, ze ma syndrom drazdiveho creva. Dakujem

Nick44

RNG, psyllium myslim pri styku s vodou nejak tuhne/hustne. Nebude problem to potom pit, ked to bude vo vode aj niekolko hodin odstate?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk