Otázky na RNG

RNG

Demodex sa da pridusit napr nocnym zabalom tvare do kokosovweho oleja s pridavkom par kvapiek citricidalu.
Uplne ho nevyhubis, nakoniec to ani nie je ziadatelne, ale mozes mu citricidalom znicit skodlive mikroby v jeho traviacom systeme a dostatocne potlacit ich pocet olejom.
Ale uz si nepamatam, vlastne aky problem mas.

catenr

Este by som mala predsa len otazocku :).

Ako dlho uzivat NAC ak chcem znizit to ASLO? A ako dlho uzivat Citricidal?
Potom by som sa chcela spytat co je lepsie NAC alebo ACC long. Niekde som sa docitala, ze po ich uzivani mali niektori ludia problemy (bolest klbov,zubov, atd. je to mozne?)
A moze sa brat NAC/ACC aj s kojenim?

Dakujem Ti velmi pekne za odpovede. Naozaj si obdivuhodny clovek. Moj respekt a ucta :)

cajka

RNG ahoj pisem trosku neskor lebo som tu nebola chcela by som vediet ako by som si mohla zistit ci mam nejake demodex foliculorum alebo ine parazity? da sa to nejako liecit? a ako? kozna mi robila testy hormonalne dopadli ok, testosteron len mierne zvyseny, na stitnu zlazu som bola vysetrena, negativne. doplnky vyzivy som uzivala vkuse aj methionin od doktorky. Taktie zabavy z rakytnikoveho ricinoveho a olivovoeho oleja.. Neviem teda ako by som si traviace ustrojenstvo vyliecila pokial by som trpela tymi mikrobami, ktore spominas.. taktiez taku stranku ako si pisal som nenasla len co sa tyka potravinovych doplnkov. Ja pouzivam cisto ruzovy sampon je to bio Lavera a este z psenicnych klickov .. snazim sa zmenit stravu i ked neviem ci moze mat jedenie mliecnych vyrobkov skodlivy vlyv na vlasy, na jednej strane mi ich odporucaju koli kostia n adruhej strane som citala ze zahlienuju. Avsak pokial mi mozes apson poradit v tom , o ake testy mam ziadat doktorku budem velmi rada Dakujem este raz

RNG

Mnamka, najviac obrannych latok nam vie vyrobit dobre osadena probioticka flora v crevach, ktora je schopna vyrobit az 70% vsetkych obrannych latok v tele, tj viac, nez samotne telo. Preto si ju udrzovat, tj nasadit a podporovat mikrovlakninami povazujem za prvoradu ulohu pri prevencii infekcnych chorob.
A znova opakujem, pre zlepsene zdravie si treba doplnovat ziviny, ktorycyh je dnes v nasej strave primalo:
selen jod, zinok, vitaminy C,E D-3 a samozrejme uz spomenute mikrovlakniny a probiotika.
Probioticke flory su aj inde, kde sa daju podporit, tj vsade, kde mame vlhko a sliznice. MNapr v nose, uistach, v telesnycy dutinach a pod. V ustach napr sa daju podporit ustnymi probiotikami, typu Bliss(oral probiotic, najdes pod jarro-dophilus napr vo firme iherb.com), kde tieto specialne probiotika vytlacia rozne skodlive mikroby z ust, pripadne pomozu aj hrsdlu a nosu, cim zmensia pravdepodobneiost kazenia zubov a nakaz hornych dychacich ciest.

RNG

Mikroby su okolo nas na nas a v nas cely cas a staci znizena imunita a dostanes to.
Miroflora je vsade pritomna a v ustach je tiez hromada roznych mikrobov.
Prerto hygiena, posilnovanie imunity, najma posilnenim probiotickej crevnej flory su tu veci co znova a znova opakujem. V ustach uz vedzi napocitali tisice roznych mikrobov, ktore sa samozrejme pri intimnom styku vedia preniest, hlavne na cloveka zo znizenou imunitou. A atb sice znicia mnohe bakterie, ale aj uzitocne probiotika, ktore nas ochranuju proti roznym inym infekciam, ktore atb nezvladnu.Priklad su napr virusy, mykoplazmy, kvasne infekcie a mykozy, l-formy a biofilmy.
Takze pouzitim atb vlastne dame nepriami zelenu vsetkym ostatnym, ktore atb neznicia tym ze atb znici nasu obrannu armadu probiotik.

mnamka257

Ahoj, RNG, pred tým, ako Ti položím moju otázku, musím povedať, že naozaj obdivujem Tvoju ochotu a pomoc všetkým ľuďom, ktorí Ti tu píšu. Máš úžasný charakter a takých ľudí, ako si Ty, by malo byť čo najviac.

Prejdem ale k mojej prosbe o pomoc. S mojím súčasným partnerom sme mali prvý pohlavný styk približne pred tromi týždňami. Dva dni potom som dostala zápal močových ciest, resp. infekciu. Bola som s tým na pohotovosti, dali mi antibiotiká (Zinnat), pomohli mi už po prvej dávke. No potom sme mali pohlavný styk, resp. ani to nebol sex, len orálny. A znovu som pociťovala bolesti pri močení. Tentokrát sa mi to vďakabohu podarilo prekonať čajmi, voľnodostupnými liekmi a podobne.

Chcela by som sa Ťa spýtať, či príčinou môže byť, že môj priateľ mal na rukách napr. nejaké baktérie, ktoré mi pri styku s mojou intímnou oblasťou spôsobili infekciu, alebo sa táto infekcia môže prenášať aj orálnym sexom - teda, že by niečím podobným trpel on, ale neprejavilo sa mu to a mne sa to touto cestou dostalo do tela.

Vopred Ti nesmierne ďakujem za odpoveď!

RNG

Alergia na pel paliny neznamena , ze nemozes brat palinu ustne.Na histaminovu intoleranciu treba brat DAO(daosin) co ten problem vyriesi.

nikita32

RNG prepáč, že Ťa opäť zaťažím témou parazity, je to tu popísané, veľa som si prečítala, ale predsa, mám z toho " veľkú hlavu". Na Bicome mi lekarka zistila, že mám plno parazitov v žaludku, pankrease, skrátka všade v tele, tabletky Starlife, ktoré mi na to odporučila obsahuju soju, pri histamin.intolerancii mi narobili viac skody ako uzitku, teraz po roku je to tu znova a ja netuším ako sa liečiť. Mnohým odporúčaš 20 dňovú kúru H.Clark, ale ja mam alergiu na palinu tuším 12 rokov, klinčeky neodporúčaju pri histamin. intolerancii, lieky zentel neodporúčaš zase Ty? ako si vlastne poradiť?