Otázky na RNG

orol

Dobry den

dodatok k dolunizsiemu prispevku:

Mlieko nepijem solo, ale s potravinou. Tak napr. zemiaky s cibulkou (350-400g)OBED bez polievky-jednotlive susta zapijam povedzme kefirom. Celkove mnozstvo vypiteho kefiru je 3-4dcl . Po dojedeni zemiakov uz nic nepijem najmenej dve hodiny.
Cize nepijem bezprostredne pred jedlom a ani bezprostredne po jedle. RNG co povies, riedia sa tymto sposobom kyseliny? Nerozumiem tomu, kedy nastupuju kyseliny, ale logicky asi az ked dojem potravu, ci ?? Cize trosku zapijat jednotlive susta vinom, ci mliekom (po jedle uz nepit) by nemal robit problem, ci ?? Porad prosim, dakujem.

martinsos

Ok ďakujem RNG za rady , skúsim nejako obmedziť aj to pitie pri jedle , ale asi si budem dávať aj jednu Betain HCL kapslu s väčším jedlom pre istotu nech to dobre spracuje a ráno si vždy dám kalinat , alebo sodu. :)

RNG

Pit opred jedlom znamena rozriedenie kyselin. Velke jedlo ho rozriedi este viac a polievky a zapijanie vacsim mnozstvom tekutin este viac.
Pre tych co maju kvasenie/naduvanie v zaludku a paly telo, tj parietalne bunky v zaludku nevyrabaju dost kyselin a ked to nejak nenapravis/nedoplnis alebo nezariadis rezim jedenia a pitia inac, tak to vedie k zhoreniu travenia a absorbcie, znizeniu imunity, zniceniu crevnej flory a stovkam roznych zdravotnych problemov z toho vyplyvajucich.
Preto mnohi lekari odporucaju mensie jedla, menej s jedlom pit a niektori lekari aj doplnky kyselin a enzymov, ked to nestaci na napravu travenia.

orol

Dobrý večer priatel

pri konzumacii velkeho jedla (obed) zapijam jednotlive susta jedla glgom vina az kym jedlo nedojem (celkove mnozstvo vypiteho vina asi 2-3 dcl)

po dojedeni jedla uz vobec nic nepijem ! (az za 2 hodiny)

aky mas na to nazor, tiez si riedim tymto sposobom kyseliny, kedze nepijem po jedle ?

pytam sa preto, lebo obcas to robim a sam tomu nerozumiem, ci je to spravne, alebo nie

martinsos

Takže až o 3 hodiny po jedle môžem piť? Fúha to asi nevydržím :-/ Aj keď pijem pred jedlom tak ako začnem jesť , tak minimálne keď dojem to musím spláchnuť , inak by som mal pachute a zaťažený žaludok :-/

RNG

Cim viac pijes, tym viac si riedis kyseliny a tym viac doplnok kyselin potrebujes, ked ich nemas dost, inac nemas poriadne travenie a neudrzi sa ti dobra probioticka crevna flora, lebo cez nekysly zaludok sa tam vzdy vedia dostat skodlive mikroby.

martinsos

Ďakujem RNG , naštvali ma aby človek nad 22e už platil daň ... voľakedy to bolo nad 150e . Ale ešte viac ma štve , že tí darmožráči mi to tam budu držať možno aj 2 týždne a ja že už cca v utorok to budem mať doma a začnem brať... Napíšem im , že to potrebujem brať , že to niesu handry bez ktorých len tak vydržím...

Tak kúpim aj ten kalinat, len ja mám ten problém , že nevydržím sa nenapiť pri jedle , je aspoň nejaké množstvo , ktoré je akceptovateľné? 1dcl?

RNG

Ked beries extra kyseliny na travenie, tak musis v inom case brat aj alkalie, inac si celkove okyslis telo.
Ale dufam, ze ked si nebudes s jedlom riedit kyseliny, mozno sa vyhnes povacsine doplnku kyselin, tak ako to robim ja. Samozrejme doplnku enzymov, mikrovlaknin a probiotik sa neda vyhnut, zialbohu.

RNG

Martinsos, na statnych zamestnaniach budete mat takych ludi s takymi zaujmami, ako im volici dovolia. Apaticki volici, neuvedomelo podporuju a vyvolia politikov, ktori nereprezentuju ich, ale svoje vlastne zaujmy. Clo bolo povodne navrhnute na ochranu vnutrostatnyc podnikov a teda v tomto pripade je nespravne, lebo Slovensko nema praktizky ziadnu vyrobu doplnkov, tj dovoz v tomto pripade nicimu nekonkuruje
Danz pridanej hodnoty ale je sucast danoveho prijmu statu a tomu sa vyhnut neda, lebo statna aparatura je velmi velka a ma vysoku spotrebu. Na to pomoze len spojeny natlak uvedomelych volicov na znizenie poctov statnych zamestnancov, lebo stat moze operovat aj zo zlomkom toho, co teraz zamestnava.
Ten isty problem ma dnes vacsina krajin na svete, vcitane napr aj USA, kde je dnes v statnom sektore, ktory velkej casti neprodukuje nic, len problemy pre podniky a jednotlivcov je zamestnane viac ludi, nez vo vyrobe.