Genitalny herpes

Príspevok v téme: Genitalny herpes
laelian

Dostala som pred vianocami genitalny herpes. Nikdy predtym som herpes nemala a ani moj partner. Nechape to ani moja gynekologicka ani kozna lekarka. Moj snubenec bol prvym a jedinym mojim sexsualnym partnerom. Priebeh ochorenia som mala velmi neprijemny. Navyse studujem momentalne na vymennom pobyte v zahranici a musela som sa vracat domov. Bolo to strasne. Preslo to po dvoch tyzdnoch, ale ja od vtedy trpnem a pri kazdom neprijemnejsom pocite v tejto oblasti panikarim. Velmi sa bojim, ze sa mi to vrati. Hanbim sa lebo vsade sa pise ze je to pohlavna choroba a ja aj ked som v tom nevinne sa citim necista a je mi to neprijemne aj pred lekarmi aj blizkymi ludmi...neviem to lepsie opisat. Existuju nejake pripravky na prevenciu tohoto ochorenia? ako casto sa opakuju recidivy ak mate skusenosti? a navyse sa chceme v blizkej dobe usilovat o babetko a ja sa bojim ze to moze mat nan nejaky vplyv...

RNG

V USA som vyrobca kovovych suciastiek pre letecky a chemicky priemysel, nema to nic spolocne s doplnkami ani ziadnou predajnou cinnostou.

RNG

martin ciganis,moje obchody su uz vyse 2 rokov zavrete a co sa tyka zisku z nich , zo Slovenska som nedostal dosial ani halier, hoci som tam poslal hromady tovaru a penazi na najomne a platy zamestnancov.
Vsetko islo z mojho vrecka a kedze to bolo uz privela, musel som tu stratovu cinnost skoncit.

RNG

Nuz ked mate obaja ten virus uz v tele, ako ho ma dnes vyse 25% ludi, hoci o tom ani nevedia, uz sa nemozete vzajomne viac nakazit.Utlm neznamena, ze ten virus z tela zmizol
Ako som vzdy radil, v dnesnej dobe pri tichej viralnej epidemii hromady virusov radim kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, lebo aj ked ma clovek rozne virusy v tele, nemusia sa vobec nikdy pri silnej viralnej imunite preukazat a narobit skody.

Feriiss...

Chcel by som sa spytat:moja priatelka dostala genitalny herpes a pravdepodobne odomna..viem ze lieky na zmiznutie neexistuju ale chcel by som sa spytat ci pri pouzivani liekov na utlm tohto vyrusu mozeme dalej spolu fungovat..dakujeem

RNG

virusy mozno preniest aj s mimotelesnym stykom, lebo preziju nejaky cas na roznych substratoch aj mimo tela.
Dokonca aj hmyz aj zvierata ich mozu prenasat.
Samozrejme je to menej pravdepodobne, ale ked je clovek obklopeni ludmi, co maju coraz vyssie percento viralnych chorob, pravdepodobnost prenosov pri nizkej viralnej imunite sa prudko zvysuje.

Dnes zijeme v tichej multiviralnej epidemii, ktoru si lekari povacsine nevsimaju, zialbohu a neadresuju zvysovanie viralnej imunity, ako som tu uz mnohokrat pisal.

Herpes simplex virus 2, ktory sa nazyva pohlavny, lebo sa casto objavuje na pohlavnych organoch je dnes zisteny u vyse 25% ludi v USA, v inych krajinach ta pravdepodobneost je rozna, od 10 do 50%. Ale aj HSV1, ktory sa objavuje najcastejsie na pere ako opar sa moze zjavit aj na pohlavnych organoch alebo vo vnutri tela hocikde, takze aj prenos moze byt rozdielnym dotykom oboch tychto virusov, samozrejme radove pravdepodobnejsi pri prepuknuti priznakov, tj pri premnozeni tychto virusov.
Pri prenose cohokolvek sa hovori o osobnej kritickej davke, tj mnozstve mikrobov, ktore vyvolaju chorobu alebo jej prenos.
Casto vie telo znicit mensie davky, ale podlahne vacsim poctom prenesenych mikrobov.
Clovek moze byt pozitivny(nakazeny) a nemusi desatrocia mat nijake priznaky.
Virus v tele sa prejavi pri oslabeni tela(nachladnutie, zla vyziva, ine choroby) a narobi v tele doslova paseku.
Je ako Damoklov mec zaveseny nad nasou hlavou, takze je rozumne si zvysovat viralnu imunitu vseobecne,nie len specificky na jeden virus vakcinami, aby sa nezmenili z takzvanych spiacich(dormant, nazov na pomylenie mas)na aktivne.
Totiz virus nikdy nespi, vzdy sa snazi rozmnozovat a skodit a clovek o nom nevie pokial je telesna obrana silna a regeneracia odstrani skody po nom velmi rychlo.

Suchar

Čafte, hlasim sa do klubu.
Spolu s priateľkou sme hrdými vlastníkmi genitálneho herpesu a nadšení z toho teda nie sme. Tak ako niektorí z Vás, ani my nemáme poňatia, odkiaľ sa to vzalo. Podľa môjho presvedčenia a svedomia sme monogamný pár. Priateľka mala predomnou (údajne - robím si srandu, ja jej verím) len 1 chránený pohlavný styk a ja som pred ňou mal tiež len jednu partnerku, s ktorou sme "praktizovali" maximalne oralny sex a neviem o tom, že by mala herpes. U nás sa to prejavilo súčasne asi po roku a pol chodenia (a spávania) spolu. Priateľka veľmi trpela, mne sa len vyhodilo na "príslušenstve" :o) zopár vyrážok, ktoré neboleli, možno trocha svrbeli. Mne sa to chvalabohu dosiaľ nevrátilo, no priateľka má teraz, po dvoch rokoch, pomerne bolestivú recidívu. No myslím, že viac než fyzicky, ju, či skôr nás to berie psychicky. Nie je ľahké sa zmieriť s tým, že mám neliečiteľnú pohlavnú chorobu, u nej samozrejme pristupujú aj obavy z tehotenstva atď. Neobviňujeme sa navzájom, skôr mám pocit, že každý berie vinu na seba, hoci nevieme nájsť žiadne "pochybenie". Už som zvažoval bárčo: viem, že otcovi a sestre sa občas objaví opar, takže zjavne majú niektorú formu vírusu, ktoré, pokiaľ viem, sa oba vedia prejaviť pri ústach aj "dole". Napil som sa po niektorom z nich z pohára/fľaše, nakazil sa, potom bozkom nakazil priateľku, tá mi to naniesla "dole" a ja nakonies jej? Nemám poňatia. Jediné čo môžme robiť, je zmieriť sa s tým. Myslím, že to treba brať tak, že ten vírus má v sebe takmer každý a je to skôr otázkou odolného organizmu, aby sa to neprejavovalo.