Zvysene ASLO

Príspevok v téme: Zvysene ASLO
klaudia malenovska

Dobry den chcela by som sa spytat,Som vrcholova sportovkyna,a mavam trojfazove treningy,je mozne ze moje zvysene aslo ohrozuje moj organizmus?..zatial mi nedosli vysledky kde mam zapal ak daky mama..a ci mam streptokoka..alebo tak..ale moja otazka znie..ci samotne zvysene aslo vadi v mojom treningu zdraVOTNE..dakujem

Petko Por

Zdravim , mam 19 rokov , prednedavnom som maval hnisave anginy , som vrcholový športovec a Aslo sa mi zvyšilo na 554 , da sa to nejako liečiť ako vyberom mandli a tak ? Pišem preto lebo som čital aj inde na diskusiach že je to dosť problematicke :( dakujem za odpoved

jaja

ASLO = antistreptolyzín O, t.j. protilátky proti streptolyzínu O (streptolyzín O je látka obsiahnutá v bunečnej stene streptokokov). Zvýšená hodnota ASLO nie je diagnóza, je to len laboratórne vyšetrenie, ktoré zapadajúc do mozaiky ostatných príznakov môže dotvárať klinický obraz niektorej diagnózy. Vyššia hodnota ASLO hovorí o prekonanej streptokokovej infekcii, dôležitejšia ako jeho absolútna hodnota je trend jeho niekoľkých hodnôt. Po správne preliečenej streptokokovej infekcii by mala hodnota postupne klesať. Ak tomu tak nie je, je nutné pátrať po iných možných zdrojoch chronickej streptokokovej infekcie v organizme. Do úvahy prichádzajú okrem mandlí aj devitálne - "mŕtve" zuby, chronické zápaly v prínosových dutinách, či zápaly ženských pohlavných orgánov. Diagnóza chronického zápalu podnebných mandlí (Tonsillitis chronica) sa stanovuje na základe príznakov ako: zvýšená teplota, chronická únava, bolesti kĺbov, svalov, obličkové ťažkosti, srdcové ťažkosti, zvýšené ASLO, zvýšená sedimentácia... - a po vylúčení ostatných možnýych ložísk.
Nie je dôvod dlhodobého užívania antibiotík pri zvýšenom ASLO.

ywca

klaudia malenovska ......... pocitísh to azh po roku abo viac rovnako ako ja...... bolestami klbov.... ja ho mam uzh 4 roky "mierne" zvýšené okolo 1200 sice momentalne uzh 2500 a vshetky dostupne vyshetrenia mam spravene... som na antibiotikách ale nič sa nemení...ale to aslo mozhesh mat zvýshené aj zo zubov

slovacik

Ale ako? Krčné, nefro, stomatologa, alergologan, hematol´ga všetky vyšetrenia sme absolvovali so záverom aslo750 plus mínus 100. Ale kde je chyba nikto nepovie len že treba vybrať mandle. Ale aj krčný vravel, že na výzor sú pokojné s negatívnym výterom.

ifka

ano,vadi to.ked je zapal v tele,nema sa organizmus takto namahat.inak,ani ti nemusia zistit,kde ten zapal mas.proste ho mas a treba to riesit.

slovacik

Tak môj syn ho má už asi 2 roky a má ho stále okolo 750. Bral Penclen potom Penebene robili rôzne vyšetrenia a nič. Aj výter z mandlý bol ok. Proste ASLO je 750. Teraz skúšame Homeopatika nejake guľôčky Streptococcinum 15CH. Ak bude stále zvýšené dáme vybrať mandle von aj keď nemal často angíny ale lekár nás upozornil, že môže poškodiť obličky, srdce alebo klby. Sme v pozorovaní aj nefrológa. Po zisteni asla bral už aj rôzne iné antib. ktoré snaď by mali zabiť všetky bacile ale ja mám obavu o synka a tak asi dáme vybrať mandle von. Ozaj skúšali sme aj objednávať nejaké kvapky z www.nadeje-byliny.eu stamaď nám magistra doporučila a poslala nejaké kvapky ale proste nič sa nemení. Krčný tvrdí, že môže byť bacil resp. ohnisko v mandlach dnu. Ale nezaručuje, že ak sa vyberú mandle aslo pojde dole!!!!!!!!!!! Ale s tým športom opatrne, lebo organizmus sa bráni proti zvyšenej hladine asla a môžete si poškodiť. Aj keď každý sme iný. Boli sme aj u nejakej lekárky čo s nejakým prístrojom zisťuje chybu v organizme a vyšlo jej všetko negatívne. Ale aslo je tu.