Nadmerné potenie nôh

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh
esi

Mám 19 ročnú dcéru, ktorej sa nadmerne potia nohy. Nohy si umyje a behom pár minút ich má mokré. Hlavne teraz v zime je to veľmi nepríjemné, nakoľko obuv má sústavne mokrú, nohy studené a samozrejme s tým ju chytí kašeľ, nádcha.Pretrváva to u nej už niekoľko rokov. Neviem čo to spôsobuje a ako to odstrániť.

gabrielitto

dobry,neviete mi poradit?nohy a ruky sa mi potia ale iba v skole a tak ale doma je to v pohode(myslim tym ze da sa to zniest)mam 16 rokov a dost ma to trapi lebo ked si idem podat s niekym ruku tak mi to dost vadi ako aj ostatnym.hoci si zvykli mne to nieje jedno.aj ked chcem byt s nejakym dievcatom tak sa mi potia ruky a pre mna to je neprijemne.nevie mi niekto poradit?ale nemyslim ziadnym zakrokom.ale nejake tablety alebo ja neviem fakt potrebujem poradit.dakujem

andreah

Ahojte vsetci!
Ja som prave skoncila vysoku skolu a uz od detstva si pamätam (asi od 5 rokov) ako sa mi potili ruky, bolo to hrozne, no teraz,ked som uz dospela, tak je to este horsie pretoze si to zacinam coraz viac uvedomovat, najviac sa mi potia ruky a nohy, aj podpazusie,ale menej, najhorsie je to podavanie ruk,najradsej by som zila v Japonsku, kde sa len uklanaju. Je to hrozne, vsimla som si,ze sa to viaze aj na niektore situacie, miesta a ludi, kedy sa mi ruky potia este viac. Napr,som krestanka,ale radsej nejdem do kostola, len preto,ze mam spotene ruky a viem,ze tam ich budem musiet ludom podat, je to hrozne. Kupila som si Excipial deo forte, najprv som aj mala pocit,ze je to lepsie,ale teraz sa mi zase tak potia a ked som v strese,tak ani nehovorim.Chcela som s tym ist za mojim lekarom,ale ako naschval, je praceneschopny cele leto a ja chcem ist v septembri pracovat do zahranicia, som z vychodneho Slovenska a chcela by som sa opytat,kde na vychode robia tie chirurgicke zakroky a ci ma tam musi odporucat moj osetrujuci lekar. Inak myslim si,ze by to mohlo byt aj psychicke, ked povazujem niekoho za autoritu,tak sa mi potia este viac,alebo ked mam rozpravat pred väcsou skupinou ludi a to som vystudovala ucitelstvo, no neviem si predstavit vykonavat tuto profesiu s takymi spotenymi rukami. Ked mam niekomu podat ruku,tak sa mi zacnu este viac potit. Neviem co mam robit.Je to hrozbne,aj ked moja mama hovori,nech si z toho nic nerobim, bojim sa ze si takto ani nenajdem nejaku pracu. Dost sa za to hanbim. Dakujem za odpovede. Andrea

jozin

dOBRE JE NOSIť PONOžKY SO 100% bavlnou.
Ešte lepšie ponožky KLIMATEX - sú trochu drahé /180,-Sk za 1 pár. Skúste. Ja tiež skúšam. Len nie umeliny ...

ahamk

Mam skusenost s botulotoxinom a mozem povedat , ze zabera po troch dnoch a mate pocit , ze ste zvitazili ,lebo potenie uplne odide, ale nervove ukoncenia sa po troch mesiacoch znovu prebudia a ste tam , kde ste boli. Cena 20 tis. za zakrok, takze davam na zvazenie ci to za to stoji.

Alternativa

20.2.2006 tu v teme Pista vypichol niektore temy, co by si clovek s problemom potenia mal prejst. Ved preco sa clovek snazi potlacat neprijemny prejav cohosi a neriesi podstatu problemu...Viem, ze potenie vie otravit Vas kazdy den, tak to rieste, Driclor to ale neurobi :o)

sisatko

ahojte, aj ja som MALA problem s potenim. Po precitani tohto (alebo ineho? :-) fora som hned kupila Driclor a po troch som sa proste nepotila. Je to uzasne, poriadne som si ponadavala, preco som ho neobjavila uz skor. Po naneseni ma akurat trochu svrbi podpazie, ale nie je to take strasne.
Vrucna vdaka

lullu

Katka_3: ahoj Katka, Driclor je bežne dostupný v lekárni-voľný predaj, cenu si presne nepamätám, no myslim že to bolo nejakých cca 300 Sk (20ml).
a čo k tomu štípaniu?: nuž štípe a to dosť! Až sa ho bojím používať:)
Ale verím, že je účinny, keď už Ti to tam tak kvalitne vyštípe :)
Skúšala si krém Deo-forte? ak nie skus najprv vyskúšať ten, možno Ti postači.