nbedokazem sa niekedy prinutit k uceniu...

Príspevok v téme: nbedokazem sa niekedy prinutit k uceniu...
veronika

caute .mam 15 rokov a moj ,,problem ,, je asi taky ze sa niekedy jednoducho nedokazem ucit...normalne len sedim pred pc alebo citam knihua aj ked viem ze bude pisomka jednoducho to nedokazem..nemam nejake zle znamky ale napriklad mam kamaratku ktora ked si piseme cez icq tak povie ze ale o piatej uz musim ist idem sa ucit...ale ja si to neviem povedat jednoducho sa mi zufalo nechce niekedy ...proste ked viem ze na druhy den je pisomka z fyziky mam depku uz tru dni predtym a to nie koli znamku aku dostanem ale kolli tomu ze si predstavim ako sedim za stolom a mam sa ucit a je mi normalne zle z toho...niektore predmety sa ani ucit nemusim napriklad anglictinu a mam skoro same jednotky...co mam robit?

miri413

ja mam podobny problem....ked sa uz konecne prinutim ucit a aj sa to naucim, tak pri pisomke uplne zmatkujem a vsetko pokazim :( ale ja to ucivo viem, len stale presvedcim samu seba, ze je to zle :( je to asi aj kvoli tomu, ze nemam skoro ziadne sebavedomie, ze? :( uz neviem co so sebou....

veronika

zajtra je ta pisomka z biologie asi..no ucila som sa ale nemam pocit ze to bohviekao viem..a je to strasne tazke vselijake gamety a sporohyty a kedy vznika v ktorej generacii vytrus a kedy zygota a mam to ako taky gulas v hlave..ale uz sa zasa nepojdem dnes asi ucit...ja viem som strasna ale idem sa okupat a mozno potom to kuknem na chvilu ale ...ja neviem co mi je...nedokazem to...je to strasne..

caku

Ja sa najlepsie naucim ked idem 6km do dalsej dediny a tam pri lese mam take miestecko...ohnisko..dreveny stol...vyhlad na Kosice ....je to hned pod lesom..predomnou krasna luka....a hlavne klud....nikto ma tam nerusi..som v prirode a nic ma nelaka....este sa tesim ze tam mozem ist na bicykli lebo ten milujem :ˇ) robim nieco pre zdravie a este sa aj naucim.....vyhoda je v tom ze si to tam mozem citat nahlas...a velmi mi to pomaha

usiko

ahoj,veronka...zalezi aj na tom, ako sa ucis...mne sa napr. osvedcilo napr. naucit sa pol strany, zavriet knihu a povedat si to, potom druhu polstranu, zavriet knihu a povedat si to a potom pri zatvorenej knihe alebo zosite si povedat celu stranun naspamat....a tak dalej a naucila som sa postupne vsetko...ked som citila, ze sa neviem susredit, dala som si pauzu, na jedlo alebo co....slus sa odmenit, niecim alebo nejakou aktovitou napr. za naucenu biologiu /ale dokonale naucenu/ sa odmen obedom...za dalsi predmet tycinkou , za nieco dalsie sa odmen tym, ze si pozries nieco v telke a ustraz si len polhodinu pri telke a opat sa bez ucit.....len na to treba pevnu volui....

cat

vidis..to ma vobec nenapadlo..lebo ja som byvala v panelakovej zone..takze mne bola priroda velmi vzacna..
ale kazdopadne ten kyslik pomaha, fakt!pamatas si na film basnikov, aj oni na medine inhalovali kyslik :))zozen si kyslikovu bombu!!

veronika

no ja byvam v takej casti co je vlastne rekreacne centrum..ludia tu maju hlavne chaty a tak..cize staci ze octvorim okno a vsetko je zelene a zelene az mi to vypaluje sietnicu..akurat sa idem ucit biologiu paneboze...asi skolabujem pritom...je toho dost vela a pritom sa snazim ucit na kazdu hodinu...no idem...mozno si aspon okno pootvorim pre ten cisty vzduch..ale von teraz nejdem lebo je tam brr zima..este sa dnes ozvem ako som dopadla a ci som neskonicla niekde v kuchyni alebo v obyvacke nakoniec:(...

cat

ja ked som mala krizy, som sa chodila ucit von, hlavne ked bola ZUC-ka, co sme museli vediet naspamat(nedokazem sa ucit naspamat..)este som chcela rozvynut to "von"..na vzduch, okyslicit mozog, do prirody.(nikdy nie do mesta..lebo skoncis v nejakom obchode.. :))alebo keby si uz isla do mesta, tak do medickej zahrady, parku atd...vela zdaru!!

wewerka

no predovsetkym ODSTRAN vsetky rusice ako je pocitac knizka a podobne:) skratka neuc sa v izbe kde je televizia ci pocitac. viem ako to pokusa:) vsetko je to v tebe ked naozaj budes chciet, budes sa ucit. skus si to nejako sprijemnit napriklad tak ze si rozdelis latku na pat usekov. a ked sa naucis jeden usek tak si das nejaku dobrotu alebo kratku prestavku(ale nezapinaj pocas nej pocitac ani si nic necitaj:)) mozno ti to pojde lahsie. odporucam den predtym ako sa zacnes ucit, si latku len raz precitat. nic viac, ale budes mat odrazu vacsi prehlad o com to je hlavne ak si sa to pribezne vobec neucila. a niektore veci si dokonca zapamatas:)