Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

dd

jj, na 8rocne som chodila...aj my sme mali nie moc prijemnu nemcinarku..nebola sice ani nejaka zla, ale mali sme ju celych 8r vkuse, skoro nikdy nebyvala chora(prosto ked bola chora, tak sme boli celi bez seba, ze KONECNE!)a nedalo sa ju nikdy ani nejak ukecat od uciva na chvilu..s triednou, co sme mavali anglictinu, tak to bola ina sila :D spoluziacka nahodila otazku, co a ako jej neter, alebo nejaky triedny problem a uz bolo pol angliny "zabitej" kecanim v podstate o nicom :D.a vidis, aj tak z nej viem viac, ako z nemciny :D...
joj, ale aj mne veru chyba skola..teda skusky vobec :D ale len to chodenie do skoly..vies, ked nemas inej starosti, len rano vstat, najest sa, ist na prednasku, cviko, zacvicit si, pokecat s kamoskami, pobehat po obchodoch, medzitym obed a poobede a vecer kukat telku na private a klebetit :D..ale ked si predstavim, ze nebyt Betky, uz zarezavam kdesi v robote...tak to mi je aj ta stereotypna materska ooovela lepsia :D:D:D.neviem preco, necitim sa byt pripravena na makacku v praci :(.aj ma to stve, lebo si uvedomujem, ze uz mi ostava len rok a 4mesiace..ale neviem si to nijako predstavit..hlavne, ked vypadam jak take decko, stredoskolacka...

lenuliatko

ty si chodila na 8 rocne gymko?ja som chodila na 4.rocne.nemcinu som mala 6 rokov a tiez ze nej nic neviem.ucila nas taka striga ktoru som neznasala.viac sa mi paci anglictina.aj som ju chcela studovat na vyske ale nakoniec ma zlakala medicina.uz by som tam aj sla :) ale musim pockat.ale nevadi.aspon si oddychnem do ucenia.potom to vsak budeme musiet nejako s malou vyriesit.

dd

no ja som mala anglictinu na gympli len 4roky a na VS 2roky...najvacsia sranda bola, ked mi domaca v anglicku zadrela, ze ako dobre hovorim anglicky, ze kolko som sa ucila anglictinu :D.dokonca mi to povedala aj domaceho matka, ked sme u nich boli.no som sa v duchu tak smiala...ja som z nemciny uz na total vytreta :D ucila som sa ju 8rokov na gympli ale viem akurat tak pozdravit, ako sa volam a odkial som..tot vse :D.manzel vie cosi po francuzsky, ale len malicko..ja by som chcela tiez vediet, len kto sa to ma naucit :D..

lenuliatko

ja som sa anglictinu ucila od skolky takze naglictinu ovladam velmi dobre.aspon teda nemala som snou nikdy problemy.a nemcinu nenavidim tak isto :Dnemala som ani dobru ucitelku takze nemma dobry vztah k nemcinu.prilis zlozity jazyk.oco vie dobre po nemecky.marek tiez a vie aj po francuzky.srandovny jazyk.ale krasny :D

dd

aj mne prisla ta rustina taka srandovna :D..moji rodicia tiez vedeli po rusky, ale uz je to troska davnejsie, co vysli zo skoly a potom ani rustinu nepouzivali moc..mamina bude mat 48 a ocino ma o 7viac, takze sa im ani neda zazlievat, uz si nepamataju..mne sa paci anglictina a aj sa mi dobre ucila, mam ju rada..nemcinu som neznasala..ale vela spravia aj ucitelia..:)

lenuliatko

ja ani neviem preco sa mi tak rusko paci.ten jazyk je premna taky co ja viem.taky pekny a srandovny :D moja mama vie dobre po rusky.nie je to tak davno ked sa to ucila.aj sme hovorili po rusky v bulharsku.moji rodicia maju 44 takze su mladi este.mamca sa uci aj po anglicky ale nechce sa jej velmi :D

dd

:D no mna by do Ruska(hlavne na Sibir) zarucene nedostali :D ja zimu nejak zvlast neoblubujem, skor jar a leto :), takze mna to stale taha do teplych krajin :D a k moru..ale my sme sa zasa dohadovali, ze ak by to bolo mozne, sli by sme byvat niekam do Francuzska :).ja som sa aj rustinu ucila, rok..bola to sranda, aj ma to celkom bavilo..ale potom nam uz tusim neotvorili rustinarsky kruzok(bo na VS ked nam chceli otvorit nejaky predmet, tak tam muselo byt tusim min.10ludi prihlasenych..)..do francuzstiny som nikdy ani nezabrdla, ale tiez by som chcela vediet..len keby sa to dalo ako s programom na pc..ze nainstalujes a valis :D:D:D

lenuliatko

ale raz ked budem stara a moje deti uz bude velke tak pojdeme s marekom na olavbu okolo sveta tak sme sa rozhodli :D
uvidis ze sa dostanete vonku.aj betka bude mala cestovatelka.
ja ani stebou dokopy nemam najazdene tolko ako marek.
to vies nie vsetci si mohli dovolit to co oni.mal stastie no.na dovolenky do grecka a do bulharska som aj ja s nasimi chodila ale on chodil po inych miestach.cina india afrika mexiko.co uz ked si to niekto moze dovolit.ale aj tak som rada ze som s nasimi niekde bola.a chcela by som ist do ruska.ja by som sa aj rada naucila rustina.nieco ma tam taha stale.asi ta zima alebo co :D

dd

jasne, cestovanie by aj mna bavilo :)..ja som bola iba v anglicku..sice...bola som aj vo francuzsku, ale to na 2tyzdne, co sme sli na dovolenku s rodinou, co som u nich robila au-pair..bolo to fajn, takto spoznavat, ja by som velmi rada sla do Rima, Grecka a z hladiska prirody by som sla aj na Novy Zeland :)..uvidime, ci sa tam niekedy dostanem :D.

lenuliatko

tesim sa lebo mam tam aj jedneho kamrata z detstva a dlho sme sa nevideli tak uz som mu aj volala ze pridem tak uz je nedockavy ze ako vyzera mala alexandra.nebola som tam takze som veeelmi zvedava.ale vzdy som potom tuzila ist tam vidiet to a vratit sa domou stym pocitom oo ako dobre ze unas nie je taky stres ako u nich.lebo vela ludi sa poblazni tym ze ooo amerika new york a neviem co a pritom ten zivot tam nie je asi taky uzasny ako mi hovoril kamarat.sam stres zhon a tak.ale zase spoznavat treba.ja by som chcela ist raz velmi na kubu.musi tam byt nadherne teda aspon podla obrazkov :)cestovanie by ma bavilo.este som toho vela nestihla.okrem bulharska grecka francuzka a spanielska.dovolenky.ale do new yorku by sme mali ist na dlhsie.aspon na mesiac.byvat by sme mali v byte na manhattane .dufam ze nie na 50.poschodi :D :D umrem od strachu.