Sírové mydlo - správne používanie

Príspevok v téme: Sírové mydlo - správne používanie
janka

Ahojte, kúpila som si pred dvoma dňami v lekárni sírové mydlo, nato že mám 24 rokov, mám hrozne pubertálnu pleť, a nepredvídavú. Raz to mám celkom fajn, druhý krát sa tak povyhadzujem. Tak som na tomto fóre počula práve o sírovom mydle. Len sa chcem ustiť ako ho mám správne používať. Koľko krát denne sa mám s ním umývať, a či sa môžem po ňom aj natrieť krémom, lebo ma dosť vysušuje a potom sa mi šúpe nos D: Ak viete poradiť, tak poraďte. A ešte mám problém aj s akné na pleciach a dekolte. Solárium mi pomohlo o 50 % ale teraz je načase tých zostávajúcich 50% odstrániť. Môžem použiť sírové mydlo aj na plecia a dekolt? Díky moc, :D

lilien

mozem na zmiesanu plet po umyti sirovym mydlom dat krem od garnier na normalnu a suchu plet? je tu napisane ze nemastne zlozenie okamzite sa vstrebava..mozem to pouzit aj na mastnu zonu T ?

suns

ja som tiez pouzivala sirove mydlo, zo zaciatku mi to plet vysusilo, teda aj akne, takze to celkom pomohlo.. no nesmiete ho pouzivat kazdy den! Vznikaju supinky, a plet je uplne dehydrovana! takze treba pri tom kremovat.. Ja si aj tak myslim, ze vznik akne podmienuje hlavne PSYCHICKY STAV a STRAVA ! Ak mate stres, zle obdobie, ukaze sa to aj na tvari! A ak jete sladke, chipsy, klobasy:P tak to je horor! Ak papate zeleninu, ovocie, vela vody - citite sa "cistejsie" ! Ak do seba tlacite slane, sladke, stiplave a neviete si odopriet, je to asi problem... tot moj nazor:)

janka

Aha, tak to som nevedela,dobre, vyskúšam opačne :D ďakujem za rady a odpovede. Ozvem sa určite ako mi to ustupuje :D

dedo_vsevedo

Tie supinky sa ti tvoria v dosledku nadmerneho odmastovania pokozky.Ked je plet hydratovana lepsie sa regeneruje,a to najma v noci.

janka

Lenže ja keď si pred aknecolorom nenamastím pleť,tak na nose a okolo úst sa mi objavia drobné šupinky, biele, také suché, a neleskne sa mi pleť, s tým som problém nikdy nemala. Ale vyskúšam, možno sa mi s tým sírovým mydlom nebude tvoriť suchá pleť po nanesení acnecoloru.

dedo_vsevedo

Ten krem...no newiem,niektore su fakt nevhodne na aknoznu plet.Ja by som na tvojom mieste uplne obratil ten proces s mastenim pokozky.Skus toto:Vecer si dokladne,ale jemne a setrne vycisti plet sirovym mydlom.nechaj hodinu nech sa ti plet susi.Potom nanes ten krem(ja pouzivam uz spominany konopny na akne)nechaj vstrebat a bez spat:-))Rano po prebudeni vycisti plet sirovym mydlom a nanes aknecolor bez pridania kremu.Aknecolor je sam o sebe dost mastny,a este s tym kremom ako podklad sa plet urcite velmi leskne.Plet vyzera zdravsie ked je matna nelesknuca sa,a sucha.