Ako sa lahko naucit chemicke vzorce :(

dvojbotka

boze vy dve mate teda bohovske rady,taketo si mozete za klobuk strcit.ja som sa slusne pytala na ucebnicu lebo som ich uz nasla neurekom a fakt neviem,ktora je najlepsia tak sa pytam tych co sa v tom vyznaju.vobec ma nepoznate a za PC travim tak mozno 15 minut denne dokopy,tak laskavo neurazajte .a ani sa mi uz nemusite obtazovat "radit".neni som na to zvedava.

nirvana

tizentie ma pravdu..zdvihni zadok od pc..vari nebudeme sa za teba este aj ucit..ak chces nieco ziskat, tak sa posnaz..

dvojbotka

tizentie a nevies kde by som nasla vsetky tie funkcne skupiny,lebo nasa chemia v skole to bol totalny chaos a nic nemam pokope.nevies poradit nejaku ucebnicu alebo stranku?

nirvana

veď organika je logická, to sa nemusíš učiť naspamäť...keď vieš tie základné znaky uhľovodíkových skupín tak je to pohoda..akurát tak tie funkčné skupiny sa treba naučiť..

tizentie

veď je to úplne ľahké a naviac aj čisto logické, stačí keď sa naučíš funkčné skupiny/ ketóny, octany, estery.../ a potom latinské číslovanie a len spájaš a označuješ z ktorého uhlíka ide nová skupina / viac skupín/ a máš vzorec. nemusíš vedieť triviálny stačí, keď si to dobre pospájaš a nič ti nemôžu lebo skoro každá zlúčenina má veľa názvov

anjelicek

uff no to ti dzim palce:-) nech sa ti dari,ja som dnes bola pri tabuli na labakoch z chemie a citila som sa tam ako hlupak lebo som ani nevedla o com... :-(

dvojbotka

:D jooj no to dakujem anjelicek. na VS idem - farmacia.viem ze to neni lahka skola a tiez viem ze ked sa tie vzorce naucim tak uz sa mi nebudu zdat tazke a ze pride zase nieco ine este tazsie,no momentalne sa potrebujem prehupnut cez tie vzorce :) dakjem nikea a kuskaska skusim to tak,snad sa to v tej mojej hlave nejako zakonzervuje,este mam na to 2 mesiace :)

anjelicek

dvojbotka asi ta nepodporim,ja som nesla studovat chemiu na vysku,ale mam jej tolko ze az,teraz prave organiku a tie vzorce zapamatat je to najmenej,je tam ovela horsich veci:-(
ides na strednu ci vysku?