Dlhá menštruácia

Príspevok v téme: Dlhá menštruácia
xya

Menštruácia mi trvá už v podstate 17 dní. 12.4.som dostala menzes, týždeň to išlo v štýle "3 kvapky za deň" (doslovne). 19.4.začal vcelku "normalny" menzes, sice slaby, ale trva doteraz. Mam pocit, že to ani nie je "normalna" červená krv, skôr hnedý výtok. Môže to byť spôsobené stresom a rozhodeným denným rytmom? Dokončujem diplomku a popritom pracujem. Stretli ste sa s tým niekedy?

Shayleen

A dám ti ešte Dobrú radu kvôli tomu že m ti trvá 6-7 dní nepotrebuješ o samovražde premýšľať buď rada že ju vôbec máš

Shayleen

A vôbec keď si mala m 7 dní tak to ok koľko ti trvalo doteraz? Na začiatku môže byť veľmi nepravidelná

Shayleen

Áno musíš ísť aby ti dal m do poriadku! To je veľmi dôležité aby dievča navštevovala gyndu. Tam dole je veľmi dôležitý orgán. Určite Nechceš aby sa tam dole niečo zlé stalo a určite chceš mať v budúcnosti deti takže z viacerých dov5je to dobre chodiť po doktoroch najmä po gynekológovi

mnzs

no už mi skončili ..a načo musím ísť za tým gynekológom ? lebo mám len 14 a nebudem zbytočne behať po doktoroch a ešte k tomu po gynekológoch

mnzs

pomôžte mi prosím ako som povedala menštruácia mi začala 11.5 a dnes je dokonca 17.5 a stále mi neskončila ale je to také už asi 3 dni že večer a ráno vôbec nič ale tak doobeda mi zase začne silná a potom zase nič prosím pomôžte mi nejako ..mám 14 a už premýšľam aj o samovražde :((

LMarika

Ja mavam normale menstruaciu 7 dni a tak je to vzdy, presne na 28 dni. V minulosti sa mi ale asi 3x stalo, ze som dostala menstruaciu a na osmy den sa neskoncila, ale bol hnedy vytok, na deviaty, desiaty...den tiez a na asi 14-ty den od zaciatku menstruacie ako keby menstruacia prisla nanovo, nechapala som, normalne silne krvacanie, po 7 dnoch vsak uplne prestalo a na 28. den od toho 14-teho dna, kedy zacal druhy menzes, prislo znovu, cize sa mi cyklus akoby o 14 dni vopred znovu nastavil a potom uz bolo par mesiacov vsetko O.K., kym sa to nezopakovalo znovu a hovorim, mala som to asi 3x vo svojom zivote, taketo nieco. Po gynekologoch som nechodila, kedze som bola nacierno v zahranici, uz som teda len dufala, ze sa to uz viackrat nestane. O nejakom strese, ci psychickych pricinach nemoze byt ani reci, ved sa mi to stalo prave v case, ked som bola najstastnejsia a ked mi bolo najlepsie. Ale konzumovala som vtedy privela mliecnych vyrobkov, pricom puding a krupicova kasa boli na dennom poriadku, kysle polievky, do ktorych som davala mlieko a slahackovu smotanu boli tiez takmer na dennom poriadku a okrem toho cafe late a zakusky dost casto a ja mam potravinove intolerancie a prave psenica a mlieko (vsetky mliecne bielkovina a laktoza) su pre mna najnebezpecnejsie potraviny, ale to som vtedy este nevedela a myslim si, ze tento problem by s tym mohol nejako suvisiet. Doma pri rodicoch mohla byt kysla polievka s mliekom iba raz za tyzden, ale bez slahackovej smotany samozrejme, lebo su chudobni a penazi na mlieko tam niet, krupicovu kasu a puding som tam nejedla nikdy a o navsteve cukrarne nemohlo byt ani reci. A ta pricasta konzumacia mliecnych vyrobkov bola u rakuskej babky, u ktorej som pracovala ako pomocnica v domacnosti. Pani bola bohata a pozyvala ma takmer kazdy den do cukrarne na cafe late a na zakusky a torty, jedneho dna vyhlasila, ze uz nechce zubnu protezu a radsej bude bez zubov, tak som jej varila krupicovu kasu a puding dost casto. Biele polievky s mliekom ona nepoznala, ale velmi jej zachutili a pytala si ich uz potom kazdy den a jedli sme vzdy spolu a ja som jej prisposobila svoje stravovacie navyky. Fantasticky dobre som si s nou rozumela, velmi dobre sme spolu vychadzali, za dobre odvedenu pracu, ci uz to bolo umytie okien, ci navarenie, ci upratanie, ma vedela vzdy pochvalit, co ma teda rodicia ozaj nikdy, lebo ti na mojej praci len chyby hladali a ak som nieco urobila doma u nich, frflali, preco som dala vela/malo soli preco som dala vela/malo octu, preco som navarila tak a hentak, preco okno umyvam tou handrou a nie hentou, nicim na svete sa im clovek nezavdacil, ciste jednotky som zo skoly nosila ako ziakca ZS, pochvaly sa mi neuslo, tak som zmizla do zahranicia a surodenci tiez. Nebola to s rodicmi tragedia, to nie, ale pochvalu a uznanie kazdy clovek potrebuje a nielen pindy na seba vkuse pocuvat. Necitim, ze by si ma rodicia vazili, aj ked je si preco, nie je mi u nich po psychickej stranke nejako extra dobre, ale telesne som sa prave u nich vzdy citila najlepsie a psychicky som sa zase vzdy citila lepsie vsade inde, len nie doma s nimi, lenze v inych domacnostiach zase boli traviace a crevne a vsetky mozne problemy, este aj tento problem s menstruaciou a doma u rodicov take problemy neboli (ak aj ano, nie tak casto), ale hovorim, stalo sa mi to len 3x a ja verim, ze uz sa nikdy viac nestane, lebo hovorim, 3x a dost!!! Keby som toto povedala nejakemu psychologovi, tak urcite by z jeho ust vysla mudra, premudra veta, ze praca v zahranici pre moju psychiku nie je vhodna a ak mam problemy telesneho charakteru ako grcacky, sracky len tam, tak je pre mna najvhodnejsie byt doma s rodicmi, ale ja to vidim prave naopak. Na svoj problem som si prisla a s psychikou naozaj nema nic spolocne, ale je to problem vylucne len a len telesneho charakteru. Mojim problemom su potravinove intolerancie a prave zmena stravy po prichode do zahranicia bola tou pricinou, ktora mi sposobovala traviace a ine telesne potiaze, lebo kazdy clovek, ktory odide do zahranicia, zmeni stravovacie navyky, pokial je teda sucastou nejakej rodiny, ze nebyva v podnajme a sam a veruze odkedy som nevhodne potraviny zo stravy vylucila, tak vymizli nielen grcacky a sracky, ale ani ani tento problem s menstruaciou sa mi uz nikdy viac nestal a som si ista, ze sa uz ani nestane.