Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

gogo_inka

pridam sa k vam aj ja :) v piatok idem na laser budu mi robit epi-lasik,,, mam dioptrie -5 a hrubku rohovky 485 mikronov. je to dost malo ale na moje dioptrie je to postacujuca hrubka :) tesim sa...

tinatin

ja mam teraz 39, na laserovu operaciu oboch oci (mala som dakych 8 a 8,5 D) som sla ked som mala 26 rokov - a musim povedat, ze som stastna a od opracie povazujem vsetko to, ze vidim vsetko perfektne za ZAZRAK ! odporucam vsetkym, co vahaju..a co maju podmienky na tuto zmenu :-)
(od operacie mam dakych 0,75, ale ani za pana Boha sa uz s okuliarmi nechcem trapit)naviac, od tych cias sa tolko zmenilo a zlepsilo, ze netreba otalat a trapit sa ...

Maňka

Mám 48 rokov pred tyždňom som sa podrobila operásie oka laserom mala som veľkí rozdiel medzi očam až -6 dioptrij ked sa to vezme na jedno oko som nevidela len na dva metre aj to len prsti po týždni vidím že je to lepšie a do troch týždňov to bude výborne bola som v B. Bystrici je tam veľmi dobrá a trpezlivá pani doktorka ale aj sestrička nakoľko som sa veľmi bála má veľmi milo utešovali hlavne ich prijemnym vystupovaním .Poisťovňa mi preplatila operáciu v hodnote 10000 sk

romeooo

ja sa tej operacie oci vobec nebojim a urcite na nu pojdem !!!! podla mna sa neni coho báť ...podla mna nic neni dolezitejsie ako ZRAK a ten mame len jeden...

muskaaaa

nebojite sa toho,ze v starobe mozte mat koli tomu velke tazkosti?vraj to este nie je preskumane a sami lekari za to nedaju ruku do ohna...co vy na to?teraz parada a potom slepota?tiez by som si chcela dat operovat oci,ale toho sa bojim...

bodka83

Ahojte, ja som mesiac po laser. operacii oci mala som 3.5, som uplne maximalne spokojna po operacii som mala lave oko slabsie ale stale citim ze sa to uz zlepsuje, odporucujem... Pred zakrokom musite ist najprv na prehliadku a tam vam zistia ci ste vhodny kandidat na operaciu alebo nie... Ja som bola v BBystrici a su tam super mile dochtorky.

janka

Ahojte,bola som na laserovej operacii obidvoch oci,na lavom oku som mala dioptriu 3,5 a n apravom oku som mala 4,a teraz mam o,2,ale musim este absolvovat 3 pooperacne vzsetrenia,zakrok bol nebolestivy,ale par dni po zakroku som mala mierne bolesti,svrbenie a opuch oci,najlepsie vtedy spat ,nic nerobit,ani nikam chodit
a mat v iybe stiahnute rolety,postupne opuchy zmizli a zrak sa uz do ynacnej mierz upravil,ale este po tzch troch kontrolach co som absolvovala,tak este sa ,,cisti,pretoye si musim davat kvapky,je to naoyaj dobra vec laser. operacia,a teraz nemusim nosit okuliare
a bat sa ze si na ne:}sadnem

majka_

ide len o to, aby si mala dostatocnu hrubku rohovku - to je najpodstatnejsie a myslim, ze ju musis mat 620 mikrometrov (ci v akej miere sa to meria)

lilotka

Ja idem na vyšetrenie 4.8. a tiež mám strach. Už idem na vyšetrenie 2x. Dúfam, že to dobre dopadne a budem moct íst na operáciu. Poznám viac ludí, ktorí na operácií boli a nikto si nestažuje. Tak dúfam, že ja budem dalšia :-)