Vlasy - ako urychlit rast

Merenwen

Ja mám vlasy po boky :)Nerobím nič špeciálne, ale poznám určité typy. Zdravá výživa je dôležitá. Hlavne bielkoviny- skús vygoogliť Hair Food. Je to napr. losos, vajce, oriešky atď. Tie dodávajú vlasom bielkoviny, čiže vlasy majú z čoho rásť. Skús si urobiť masáž hlavy asi 5 min. každý deň- zlepšuje to cirkuláciu krvi. Vlasy treba aj občas podstrihnúť, no nie často, ak ich máš zdravé, tak netreba.Nepoužívaj chemikálie na vlasy, skús zvoliť prírodný šampón- napr. žihľavový, ten navyše urýchľuje rast. A počula som, že aj vlasové vody pomáhajú. Z vlastnej skúsenosti viem, že treba len počkať, vlasy nenarastú za deň.

Denz

Krásna dlhá hriva je túžbou mnohých žien. No naše vlasy nerastú často tak rýchlo, ako by sme si predstavovali. Napriek tomu nazúfajte, i vašim vlasom je možno trošku pomôcť, aby ste rýchlejšie mohli zmeniť účes a boli so svojou novou hrivou spokojná!
V priebehu mesiaca sa naše vlasy predĺžia o 1-1,5 cm. Existuje veľa názorov na to, či je vôbec možné rýchlosť rastu vlasov ovplyvniť alebo nie. Väčšina odborníkov vás asi príliš nepoteší, avšak presvedčiť sa môžete na vlastnej koži.
Treba strihať?
Možno ste sa stretli s názorom, že čím častejšie sa vlasy strihajú, tým rýchlejšie rastú. Nie je to však celkom pravda. Ide skôr o zdanie, pretože ak sú vlasy kratšie alebo čerstvo zastrihnuté, skôr si všimneme aj pár centimetrov naviac, než na dlhých prípadne dlhšie nestrihaných vlasoch.
Na trhu už dnes môžeme nájsť rôzne prípravky na podporu rastu vlasov. Či už sa jedná o šampóny, špeciálne vlasové kúry alebo vitamínové doplnky vyrobené presne na tento účel. Stačí sa len spýtať a v lekárni vám istotne poradia.
Pomôžu vitamíny
Pre zdravé a silné vlasy sú dôležité vitamíny skupiny A, B, E, bielkoviny ako i železo a ďalšie minerálne látky. Zinok tiež podporuje rast vlasov, ale má skôr účinky na vyrastanie nových vlasov pri ich vypadávaní.
Ďalší spôsob, ktorý pomáha podporiť rast vlasov, sú napríklad masáže pokožky hlavy. Pri týchto masážach dochádza k prekrveniu pokožky hlavy, čo má blahodárny vplyv na správny rast i kvalitu vlasov.
Jediná pomoc?
Okrem moderných kozmetických či výživových doplnkov sľubujúcich rýchle získanie dlhej hrivy existujú aj prírodnejšie spôsoby. Žihľava je už po stáročia považovaná za akýsi „zázrak“, ktorý vám zabezpečí krásne a rýchlo rastúce vlasy. Ak si budete vlasy pravidelne premývať žihľavovým odvarom, budú pravdepodobne krásne lesklé a pružné. Avšak ani tu nečakajte, že vám vlasy porastú ohromnou rýchlosťou.
Jedným zo zaručených spôsobov, ktorý vám dokáže na počkanie zaistiť viditeľný nárast vlasov, je ich predĺženie, ktoré je v dnešnej dobe dobre známe a pomerne populárne, i keď vás vyjde o niečo drahšie.
Rýchlosť rastu vlasov je viac-menej záležitosťou genetiky a dedičnosti. Všetky spomínané spôsoby urýchlenia rastu vlasov (okrem umelého predĺženia) môžu síce pomôcť zregenerovať vlasové folikuly, z ktorých vlasy vyrastajú a pri výrazne spomalenom raste môžu odstrániť príčinu spomalenia, avšak určite nečakajte žiadne zázraky, ktoré z vašich krátkych či polodlhých vlasov urobia v priebehu mesiaca hrivu siahajúcu do pol pása.

matusiiQ

ja by som chcela aby mi rýchlo narástla ofina ..tak čo maám robiť ?? lebo ofinu nemaám nijak zničenuú..sú to zdraweé wlasy ke´dže sú takmer čerstvo odstrihnuteé ...al epotrebujem aby dorástla lebo mi tam wadií =(

pajtas

ak chceš aby Ti rástli rýchlo nijak si ich drasticky neupravuj nijaké kulmy , vobec nepoužívaj fén, nijaké nátačky,Ja už dva roky nič s nimi nerobím, len ich ošetrujem špeci krémom čo som si samama vyrobila a možeš vyskušat aj extra nápady ako vlasové vody ale vobec pritom nemusí íst o tie ktoré sa propaguju na predaj prekrvenia hlavy ale napr sa použivaju na reumu, napr PAIN EXPELER NA REUMU,žihlava,ale predsa len tie vody + masáž hlavy a cvičenia JOGA,ktoré Ti prekrvia hlavu,mozog + B complex aj pivko Ti možu pomoct.Iba vtedy Ti budu rást rýchlejšie vlasy ak predovšetkým, výživa zvnutra bude biologicky hodnotná a nie len kozmetická uprava Ti vylepší výzor zvonka.Kvalitná strava a žiadne nezmysly o delenej strave ale pomalé chudnutie s plnohodnotnou stravou.To všetko sa prejaví na vlasoch.

Miška22

Takže všetkým sklamaným z toho, že rast vlasov je ovplyvnení geneticky. Nieje to pravda. Nafarbila som si vlasy takže bolo pekne vidno koľko mi narástli ked som nepoužívla na ne vôbec nič na rast vlasov narástli 0,8cm za mesiac, ked som začala užívať kombináciu zinku a b- komplexu tak sa rast hned zrýchlil a to na 1,3 cm za mesiac takže asik tak....

evasa

ahojte.moja mamka vravievala aby som jedla vela zemiakov,a budem mat pekne dlhe vlasy:-) jem vela zemiakov ale neviem ci od toho mama take dlhe vlasy:-)