Ohrýzanie nechtov

v

ja mam 17 a nechty v prisernom stave..obhryzam si ich uz roky a neviem s tym prestat..nepomohol ani horky lak,ani umele nechty..mojou poslednou nadejou je,ze si dam spravit gelove

Tinuska_55

Čavko! A ja mám akože čo povedať???Ja mám 15 chodím na strednú....ne nechty si obhrýzam stále....koľko kráát som stým chcela prestať a nič ...vždy keď som bola nervozna alebo pre pisomkou alebo ked bol daaky napinavy film alebo len tak z nudy som si ich obhryzala...aj som si ich nechala trozku narast ale potom zasa prisli cast ked som si ich az tak obhryzla ze uz som nemala co a ked nebolo co obhryzat navykal som si na stres a ine veci bavit sa z valsmi a kukat ake mam raociapene konceky treaz mam dva zlozvyki a nie a nie sa oho zbavit,...!!!Poviem vam je to hrozne kukat na moje nechty obhryzene...ale co uz...treaz mam umele aspon mi kusok podrastu ..:DD

fasta

Na odvyknutie potrebujeme silný čaj uvarený z koreňa alebo 10%-ný acetónový roztok chinínu.

Roztok nanesieme na nechty.Ak Vášho syna ani táto horká chuť nechtov neodhradí od hryzenia nechtov, je to beznádejný prípad. :)

:)

ja som si tiez uz ako 3 rocna ohryzala a trvalo to viac ako 10 rokov a potom som sa len tak nudila a mala som vselijake farebne laky tak som si nakreslila s tymi lakmi vselijake kvietocky a take blbosti farebne po nechtoch a strasne sa mi to pacilo a ked uz som si dala tolku namahu s tymi kvietkami tak mi bolo luto si ich ohryst a tak som prestala a teraz mam krasne pevne dlhe nechtiky :)

:(

Ja si obhryzam nechty uz asi od narodenia....neviem si odnavyknut porate mi prosim......neviem s tym prestat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:((((((

mentollka

Aj moja 5 rocna dcera si ohryza,ale iba jeden na pravej rucke.Ked jej nechtiky striham a pytam sa jej na ten jeden ktory vynechavame lebo je obhryzeny ze preco to robi tak na mna nevinne vyvali oci a povie "ked som hladna???"

lubica123

Nas maly 5 rocny si tiez ohryzal.
Kedze dostal sopliky, chcela som mu pomoct nejako alternativne. Urobila som mu dubove kupele - zvysuju imunitu, z rucne v lese nazbieranej dubovej kory. Kupenska v lekarnach je slabucka. Za hrst sa v 2 lirtovh vari presne! 7 min, potom sa da do vane, doleje sa voda a dietatko sa kupe 15-max20min. NIE DLHSIE.
Kupel sme robili 7 dni. Na moje prekvapenie, od vtedy si nechty neohryza!!!
Uz je to rok.

anonim

moja 1.5rocna dcera ma na palcekoch na nohach rozdvojene nechtiky,lamu sa jej a neviem co s tym mam robit,ak niekto vie prosim poradte mi

Anonym1

Mam 13 rokov a tiez som si ohryzala nechty. No potom ma o preslo. Videla som ake maju moje kamosky pekne neohryzane dlhe nechty. Zacala som s tym preto lebo s tym zacala jedna moja spoluziacka ktorej sa chceli vsetci podobat. no dnes uz viem, ze to nemalo zmysel.Prestala som s tym ani neviem ako a jeden den som si uz nechty proste neohryzala. Nemala som problem s tym prestat. Dolezite pri tom bolo verit si. Drzim palce vsetkym ktory maju tnto problem