2 problemiky

Príspevok v téme: 2 problemiky
zlatusik88

ahojte,
takze prvy problem je, ze mam mierne zozltnute bielka. povedalo mi to uz aj viacero ludi, ale nie vzdy maju taku farbu. napriklad v lete, ked mavam alergiu na pel a podobne veci, tak sa mi oci obcas mierne zapalia - mam v nich hnis a preto su zlte. ale vsimla som si, ze aj v tomto obdobi su nejake zltsie, skor takto, ked je sychravejsie pocasie a fuka mi na nich. tak neviem. zaujimalo by ma, ze ci v pripade, ked je bielko mierne zozltnute ide o jednoznacny pripad kedy je nejaky problem s pecenou alebo zltackou? lebo vsimla som si, ze aj mama ich nema cisto biele a robili jej krvne testy a vsetko bolo ok. aj stravovat sa myslim stravujem stravo, takze v tom by asi nemal byt problem. co myslite? a este by ma zaujimalo, ze ako by som si ich mohla vycistit, ako docielim, aby boli pekne biele?
dalsi problem sa tyka toho, ze na lici mi praskla jedna cievka. vzdy som si myslela, ze to casom prejde a uz to nebude vidiet, ale opak je pravdou. dokonca sa mi ju ani nedari zamaskovat, pretoze akonahle si nanesiem na tvar make-up presvita. neviete co na nu alebo neviete ako by som ju aspon prekryla tak, aby ju nebolo vidno?
dakujeeem za kazdu pomoc.

leleka

v prvom rade treba ten odber krvi, aby sa zistilo, ci je to Gilbert, alebo poskodenie pecene. Ak je to Gilbert, nic moc sa s tym robit neda, pretoze geneticky danu rychlost odburavania bilirubinu neovplyvnis. (existuje skupina liekov, ktore to dokazu, ale v tejto indikacii sa nepouzivaju, lebo to je len ich vedlajsi efekt a celkovo su pre organizmus nebezpecnejsie ako samotny bilirubin). Ak mas zvysene hodnoty tzv. hepatalnych testov, potom mozes skusit nejake pripravky na pecen, su aj volne predajne, napriklad s obsahom Silymarinu, alebo pripr. Lipovitan, je ich viac. Samozrejme, existuju aj na predpis, niektore na recept su lacnejsie. Ale bez vysledkov z krvi je tazko nieco podnikat, lebo to je zaklad, od ktoreho sa da odrazit.

zlatusik88

leleka, velmi pekne dakujem za tvoju reakciu. ta cievka ma ani vcelku netrapi, len ma zaujimalo, ze ako by sa dala odstranit, ale ano, mas pravdu, obratim sa dermatokozmeticke centrum a tam mi poradia, pravdepodobne si ju dam odstranit laserom. omnoho viac ma vsak trapia tie bielka. ale dakujem, ze si sa k tomu vyjadrila. a este by ma zaujimalo, ze ci sa da pre to aj nieco urobit mimo navstevy lekara. napriklad co uzivat, co jest, jednoducho ako postupovat, ked chcem, aby mali krasnu bielu farbu. dakujem.

leleka

zlatusik, cievku si mozes dat odstranit laserom, obrat sa na nejake dermatokozmeticke centrum. A co sa tyka zafarbenia bielka-do zlta byva sfarbene posobenim zvysenej hladiny bilirubinu (je to odpadne farbivo vznikajuce pocas rozpadu hemoglobinu). Zvysena hladina byva bud pri poskodeni pecene, alebo je zvysena geneticky, co sa nazyva Gilbertov syndrom. Gilbertov syndrom nie je pre zdravie nebezpecny, skor sposobuje len unavove stavy a zvysenie zazltnutia po namahe. Je sposobeny nizsou schopnostou pecene odburavat bilirubin, takze sa nachadza v tele aj krvi vo zvysenej miere. Opytaj sa lekara, ci by ti mohol urobit hepatalne testy.