Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky

Príspevok v téme: Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky
nika5

S kvasinkami som mala problém niekoľko rokov. Začalo to užívaním antikoncepcie v 16 rokoch, nakoľko som mala problémy pri menzese. Gynekológ ma ale neupozornil, že takéto niečo sa môže stať v dôsledku zníženia imunity, ktorú antikoncepia robí. Dnes mám 24 rokov. Asi 2,5 roka dozadu som sa dozvedela, že na to, aby som sa zbavila kvasiniek, len liečba od gynekológa nepomôže, tak som sa tým riadila a zabralo. Moja rada: ak sa toho chceš naozaj zbaviť, musíš byť odhodlaná spraviť pre to všetko a mať trpezlivosť. Hlavne nesmieš stratiť nádej. Stratiť nádej znamená stratiť všetko. Keď som sa toho chcela zbaviť, skúšala som všetko, pretože ak práve niečo nevyskúšaš, zrovna to by mohlo byť kľúčom k tvojmu zdraviu. Pre tie, ktoré toho moc o kvasinkách nevedia: Za väčšinu kvasinkových ochorení môže Candica albicans - je to kvasinka(huba, druh plesne), ktorá za normálnych okolností osídľuje črevá, ak sa však premnoží, spôsobuje kvasinkové ochorenie).U ženy sa to i veľmi rýchlo prenesie vzhľadom na blízkosť pošvy a konečníka, hoci by si sa môhla sprchovať aj viac krát denne. Vhodnou pôdou pre rozšírenie candidy je teplo a vlhko (používaj len bavlnené gaťky, tie sú savé, v žiadnom prípade nenos tangá, ak máš väčší výtok, použi slipové vložky bezparfumované), potraviny z bielej múky, potraviny obsahujúce plesne, sladkosti, banány-spôsobujú v tele hnilobný proces, nenos bedrové gate, dávaj si pozor na prechladnutie -nos teplé ponožky, tielko, aby si mala zakryté kríže, ak ti premokajú topánky, kúp si turistické topánky - mne ešte nepremokli.
Postup liečby: keď začneš s liečbou od gynekológa, od začiatku si nasaď kúru bez sladkostí, potravín obsahujúcich plesne, potravín obsahujúcich bielu múku, banánov. Ak nechápeš prečo nie biela múka, kúp si celozrnnú a všimni si pri príprave jedla, ako sa celozrnná múka ľahko zmyje z taniera narozdieľ od bielej. Tak ako sa správa biela múka na taniera, to isté robí v tvojom tele. Čiže kupuj si grahamové alebo celozrnné pečivo, celozrnná múka sa dá v pohode použiť na prípravu jedla. Nasaď si probiotikum candilac - tu je ho problém zohnať, tak skús cez net alebo v čechách, ak nezonešieš, skús candivac. Táto kúra by mala trvať 3 - 5 dní. Po tejto kúre pokračuj v liečbe od gynekológa ak ti ešte zostalo, to, čo ti predpísal a pokračuj stále v probiotiku. Probiotikum ti bude slúžiť ako prevencia a nezabudni, treba to užívať, aj keď sa budeš cítiť fajn. Aspoň u mňa to tak platí. Ja užívam candilac 2x denne, ale keby vynechám čo i len deň, mám to znova. Ale každý organizmus je iný, tak možno niekomu by stačilo 1x denne.Treba vyskúšať. Ak máš partnera, pred zahájením liečby mu daj spraviť stery, ak by si si nebola istá, či je v poriadku. Partner môže byť prenosca i keď nič necíti a pokiaľ sa nedáte obidvaja naraz do poriadku, môže sa stať, že si to budete stále rozdávať.Sestrička z gynekológie ti dá ampulku, v ktorej je vatová tyčinka a na druhý deň ráno jej to tam zanesieš. Tak nezabudni, všetky tri veci užívať naraz: od gynekológa, potraviny bez bielej múky, ....... a probiotikum.Prajem skoré uzdravenie všetkým ženám bojujúcim s kvasinkami.

bejja

leanna!rtg zubov nieje problem , ale to je ze, mrtve zuby mam vpredu takze neviem potom co snimi,teraz mi budu robyt korunky no uvidime ale ja som si ista ze to tam hra rolu, som rada ze som sa trosku presvedcila z tvojho prispevku.dufam ze to dopadne dobre po tolkych rokoch trapenia

leanna

beata 82, daj si z rtg novať mrtve zuby, aj ked Ta nebolia, jednoducho možeš mať na nich nejaky zapal, na spicke koreňa a to Ti znižuje imunitu a odraža sa to tam kde si najcitlivejšia, ciže tými kvasinkami tam dole.Ako píšeš aj Ty po porode aj mne to prešlo, dokonca aj pocas tehotenstva som mala pokoj, ale potom opať, až do vytrhnutia tých zubov.
Ciže ja to pripisujem len tomu, lebo tým dňom mi to skončilo. Najprv som si to neuvedomovala, ani ma do nenapadlo, ale zrazu ked mesiac, dva, tri nič tak som sa nad tym zamyslela a vychadzalo mi to jednoznačne, že príčinou boli tie zuby. Škoda, že ma na to nik neupozornil, dokonca ani lekari a vystriedala som ich za tých 10 rokov dost, oni len radi predpisuju lieky, lebo z toho maju biznis. ale nad príčinou sa nik nezamyslel.

beata82

pre leanna!!!tak presne tento problem mam aj ja tiez si myslim ze to mam zo zubov,nieze by som ich mala pokazene ale mam uz nejake vytrhnute, a mam aj nejake mrtve, cipky som uzivala aj ja na kila ale uz ma to nebavi bojujem 5rokov po druhom porode mi to preslo na pol roka ateraz zase a katastrofalne, vyskusala som uz vsetko co sa da a nic nezabera, teraz riesim nejako tie zuby no uvidime

mariaj

Ja som na tuto candidu pouzila bylinu krticnik hluznaty.Bolo o tom pisane v knihe Babkine bylinky.Vyborne to zabralo.Treba sa v tej byline mocit spolu s rebrickom.Na 1 liter vody 5 lyzic krticnika a 2 lyzice rebricka.Povarit 2 minuty a nechat este 15 minut luhovat a precedime.Kupel musi byt teply a ma byt 2krat denne aspon.Ale treba sa mocit,nie omyvat,lebo vo vnutri ostava.Ale na svrbenie zaberie omyvanie paradne.Niekto to pouziva aj spolu z mastiami z lekarne dovnutra.Vyborne nam to pomohlo.Mne to pomohlo natrvalo.Mojej znamej sa to ukazalo az po 2 rokoch,a opat dlho nic.Bylinu v lekarnach nepredavaju,ale da sa nazbierat.V tejto knihe je krasne vyobrazena.Pomylit by sa z nejakou inou dala,ale ma charakteristicky/hnusny/zapach.Pre nas to bola fantasticka pomoc.

leanna

Ja som mala s kvasinkami problem 10 rokov, vyskusala som vsetko mozne od diet, po probiotika , caje, abstinovat v sexe, proste všetko a dňom kedy mi vytrhli dva mrtve zuby, na ktorých som mala lozisko, ktore mi nahodne objavili rtg, bez toho aby ma tie zuby boleli moje problemy prestali. Proste som presvedcená že problem bol v tom, lebo dnes zjem sladkeho kolko chcem, pouzivam normalne mydla, dokonca si davam penu do kupela, nejem ziadne probiotika a moje problemy pominuli z ničoho nič. Ciže si myslim, že opakované kvasinky su len sprievodnym znakom zniženej imunity, ktorú znižuje nejaky zápal v tele o ktorom nemame ani tušenie v mojom prípade to boli mrtve zuby. Keď si predstavím kolko penazí som davala za rozne vitamínove prípravky, probiotika, specielne mydla, caje a pritom stacilo tak malo, zial gynekolog ma na to neupozornil, ze pricinu treba hladat aj niekde inde, len mi predpisoval rozne vaginalne tabletky, ktoré som brala na kilá a úplne zbytočne, pretože len na čas pomohli a problem prisiel znova.Snad moj problem pomože niekomu kto bojuje s kvasinkami a opakujúcou sa mykozou.

kokoska

....super informácie a ešte môže pomôcť PANENSKÝ KOKOSOVÝ OLEJ /zvonka aj znútra/ potlačuje kvasinky, pliesne, baktérie a vírusy.....používa sa aj ako lubrikant
www.liveon.cz

janka

lulunka111 nemusis sa bat ,ze by ti kvasinky zabranili v tom ze chces mat dieta....ja bojujem s kvasinkami uz 5 rokov,stale som u doktora ale lieky mi nepomahaju......a aj tak som ostala tehotna.....a to sme ani este nemali v plane...takze podla mna sa obavat nemusis,ze by si nemohla mat deti.....

lulunka111

Chcem sa len opytat co mam vlastne spravit.Casto chodievam lekarovi a nic moc.Uz 2 a pol roka mi opakuje kvasinky.A chcem planovat dieta.Som taka smutna lebo vraj ked mam len problem kvasinky vraj ze nemoze mat dieta.Neviem co to hovoria pravdy..

nika5

a ešte je nevhodná káva, alkohol a myslím, že aj fajčenie. Inak, gynekológa nenapadne samého od seba, či je tvoj partner v poriadku, gynekologička to nepodceňuje - aspoň v mojom prípade, tak ak máš gynekológa, trvaj na steroch ak si nie si istá, prípadne mu daj canesten - myslím, že ho kúpiť bez predpisu, je to mastička.