Ako dlho je mozne uzivat Citrovital?

RNG

monci, alergie su mozne na vsetko, aj GSE, a rozhodne aj na citrovital, ktory obsahuje viac z duziny a menej z jadierok. Zatial ale s GSE som sa stretol len s jednym pripadom alergie a viaceri ludia s alergiou na citrusy ho brali bez alergickej reakcie.
To asi p[re to, ze GSE obsahuje UPRAVENY vytazok z jadierok a nie z duziny(alebo aspon velmi malo)
A alergie su spojene s aromatickymi olejami a naranginom obvykle, ktoreho je v GSE velmi malicko.

lizanka

mne krstny, ktory je chiropraktik a ktomu pracuje s vyzivovymi doplnkami a vlasovou analyzou, mi tvrdil, ze dlhodobe uzivanie GSE-cka zatazuje ci poskodzuje pankreas, co to ma byt?

monchi

A ten slany roztok do nosa to by mohol byt aj napriklad Phyziomer, (roztok morskej soli na vyplachy nosa) nie? To mu davam skoro stale, robim mu vyplachy nosa, je to super. Aj ta koloidna strieborna voda ma zaujala, ako alternativa keby mal alergiu na citrovital. Kde sa da zohnat?

monchi

ahojte, RNG vdaka za rady, ja som sa tiez cudovala, ze na prirodnom preparate je napisane, aby ho neuzivali deti, ale na antibiotikach, ktore znicia vsetko zive v okruhu niekolkych kilometrov:_)), ako moj syn nedavno uzival, (azytromycin) aj ked som mu davala pocas toho probiotika, tak mu to narusilo floru, ze mu mesiac davam dokopy creva- kvasinky, kutik na ustach... Tak na take lieky to nenapisu, ze pre deti nevhodne. Len ma este napadlo, ci on kedze je alergik nemoze mat na citrusove vytazky alergiu. Citrusy sa neodporucaju alergikom. Par dni som mu striekala roztok citrovitalu do usi aj kloktal s tym, ale potom sa mu vyhadzali na tvari nejake cervene flaky, tak som mu to viac nedavala.

1BEN1

RNG to zdovodnenie mojej bolesti hlavy v dosledku striekania roztoku vody a Citrovitalu ma zaujalo. Takze by to mohlo vyriesit nahradenie cistej vody slanou? Nemas tam nahodou chybu? Lebo 9 mg soli (NaCl) na liter vody, to je akosi prilis malo soli, nema to byt nahodou 9 g soli na liter vody? Mozem pouzit aj morsku sol pri "vyrobeni si" slaneho roztoku? Dakujem.

RNG

Monchi, deti nemaju nic v tele specialne pre co by nemohli brat GSE.
Poznamka na flaske je len vynutena zdravotnym priemyslom, ktori by najradsej zlikvidovali "spinavu konkurenciu " prirodnych lieciv v prospech patentovanych chemickych liekov.
Ja pouzivam GSE roztok nielen vnutorne, ale aj do nosa, oci, usi a na rany.
Mam ho aj v spray flasticke stale zo sebou, podobne ako aj koloidnu striebornu vodu na dezinfekciu.

RNG

monchi, ja nepoznam presnew zlozenie citrovitalu, len som zhruba odhadoval(mozno prioptimisticky) ze je asi 1/2 tak silny, ako GSE.
Co sa tyka predavkovania, nemyslim ze je vobec mozne, aspon podla dat na citricidal jedna sa o davky prakticky nedosiahnutelne ani zdaleka(odhadom 32 000 kvapiek GSE denne by malo byt toxicke.....)
Mnohi ludia maju bolest hlavy z kvapkania cistej vody do nosa(tj bez ohladu na obsah citrovitalu ci GSE) kvoli reverznej osmoze. Pre takych treba pouzit do roztoku nie cistu vodu, ale spravnu koncentraciu slaneho roztoku(saline solution)
To je obvykle 9 mg NaCl na liter vody. Ked do nej pridas glukozu(50 mg na liter), moze sa znizit obsah soli az na 4.5 mg

1BEN1

Ja som si skusal asi 3 dni kvapkat/striekat do nosa roztok vody s Citrovitalom, ale uz som s tym prestal lebo vzdy po nastriekani do nosa ma potom zacala boliet hlava. Neviem cim to bolo sposobene, roztok nebol vobec silny, bol este slabsi, ako sa odporuca. Takto to vsak nemusi posobit na kazdeho, inym to striekanie do nosa moze pomoct. Ja teraz uzivam uz iba tablety Citrovital vnutorne.