Zrasty - gynekologicky problem a laparoskopia

Príspevok v téme: Zrasty - gynekologicky problem a laparoskopia
kathrin

Mali ste niektora zrasty? Odstranili vam to laparoskopiou alebo ako to cele prebieha? Boleli vas, alebo ako ste ich pocitovali ci nepocitovali? Mna boli na pravej strane dole, gyn. vysetrenie v poriadku, vraj to mozu byt zrasty po operacii slep. creva. Mam taky tahavy pocit smerom dolu...tak neviem...planujeme babo, tak neviem, ci to nebude prekazat. dakujem za odpovede

jajkafr

Lussinda
zrasty nie je vidieť na ultrazvuku, rtg, MRI ani na ničom ... lekár ich môže vidieť iba pri operácii ak otvorí brušnú stenu a pozrie sa dnu... buď laparoskopicky (3 malé dierky na bruchu) alebo laparotomický (rez na bruchu) ak si mala odstráňované slepé črevo môže byť že sa ti spravili zrasty... ja mám tiež bolesti v pravo v podbrušku a neprišlo sa na nič... bolesti mám už 7 rokov a som z toho zúfalá zrobili mi snáď všetky možné vyšetrenia (CT, USG, rôzne odbery, kolonoskopia....) na nič sa neprišlo takže pekne papám tabletky od bolesti aby som mohla žiť život bez bolesti... :(

lussinda66

Ahojte všetci! no ako čitam vaše príspevky som z toho dost .....! chcem sa vas spytat či zrasty uvidí gynekolog na ultrazvuku,lebo mam uplne podobne problemy ako pišete! tiež mavam ťahave,pichave bolesti v pravom boku dole a časte zapaly aj teraz mam momentalne zapal slabi zo spodu,a pritom aj krvacam (nie cyklus)na gynde mi dal antibiotika ,urobil mi vyšetrenie a aj ultrazvuk!mam všetko v pohode len ten zapal!a ked som mala 8.rok.bola som operovana na slepe črevo!tak sa chcem opytať či by doktor nahodou na tom ultrazvuku nemohol prehliadnut tie zrasty alebo vobec či su vidiet na ultrazvuku! velmi pekne vam dakujem a ludia držte sa,potom čitaní sa mi tlačili normalne slzy..! s pozdravom Lussinda

mata79

ahojte...ako tu čítam, brušné zrasty netrápia len mňa...ja som bola na rozrušovaní zrastov laparoskopicky v priebehu 2 rokov 3-krát...a momentálne ma trápia opäť..takže na vlastnej skúsenosti viem, že ich odstránenie nie je trvalé...ale pokiaľ nespôsobujú veľké ťažkosti, nemá zmysel ich odstraňovať...

jancecka

ahojte, tak aj ja prispejem. Ja som pred rokom a pol šla gynekologičke na preventívnu prehliadku s nepravidelným menzesom, na ktorý mi nič nezaberalo, žiadne hormony,lieky, nič. Poslala ma na sono, kde mi zistili cystu. Keďže sme sa pokúšali o bábo a nedarilo sa, lekárka ma poslala na laparoskopiu. Cystu mi odstránili injekčne ešte pred laparoskopiou. Pri laparke mi zistili nepriechodné vajcovody, oba. Zrasty, ktoré sa nedajú odstrániť, lebo vraj mi vzniknú nové a väčšie. Tak jedinú možnosť otehotnenia mi dávali umelé oplodnenie. Nasledoval celý rok psychického trápenia. Pocitov že som nanič, že som pokazila manželovi život, ktorý bol v tomto smere úplne v poriadku. Potom som navštívila jedného liečiteľa, ktorý mi dal nejaký vnútorný pokoj, prijatie samej seba, prijatie svojho osudu. Do dvoch mesiacov som otehotnela úplne prirodzenou cestou :D teraz čakám chlapčeka, som v 26 týždni a sme úplne v poriadku. A to som nepotrebovala ani pravidelný menzes, ani zásah lekárov. :D takže nič nie je stratené :D aj zázraky sa dejú, naozaj to vyzerá, že všetko je v psychike. Držím palce

carlos651

Ahojte,
zrasty - adhezie su jednou castou pooperacnou komplikaciou.
Na zrasty nie su ziadne medikamenty, pretoze by to bolo to iste ako skusat vyliecit penicilinom alzheimera. Daju sa iba miernit urcite priznaky vyplyvajuce z ich pritomnosti ( bolest, nepriechodnost, depresia ).
Kazda operacia je velkym rizikom vzniku zrastov novych.
Zrasty sa rozrusuju laparoskopiou - adheziolyza. Nijak inak, ziadne specialne "voodoo" neexistuje.
Ak mate len mierne priznaky, tak to podla mna riesit netreba, lebo kazdy pokus moze skoncit silnym fiaskom s este horsim vysledkom. Pokial Vam ale zrasty nicia zivot a neda sa uz inac je mozne skusit prave laparoskopicky zakrok pripadne v inych situaciach (neplodnost apod.) Vysledok zakroku nie je nikdy isty, pretoze zrasty sa maju tendenciu obnovovat. A to Vam povie kazdy skuseny chirurg. Ak tvrdi nieco ine tak o zrastoch - vzniku, nasledkoch nema ani paru.
Co robit - posledna zachrana? - antiadhezna bariera - na trhu je momentalne - sprayshield (u nas som este nepocul o nikom, kto by ho pouzil, asi okrem mna), hyalobarrier - pouziva sa napr. v Brne. Starsi produkt je napr. Suprafilm.
Ani s pouzitim bariery vsak istotu nemate. Osobne som zazil 2x adheziolyzu a nie je to az take strasne ako sa zda. Je to ale standardna operacia, takze s tym netreba hazardovat. Ale na druhej strane treba dufat, ze organizmus zareaguje spravne a telo sa uzdravi. Aj ked... nic nie je na 100%.
V pripade otazok piste na fightadhesions@gmail.com.

salina

Ahojte, citala som si vase prispevky a rada by som sa tiez zapojila do diskusie.Uz 2 mesiace ma trapia tahave,palcive bolesti v pravom podbrusku miernej intenzity, najma v pokoji,ked sedim.Navstivila som svojho lekara a on mi vravel, ze mam zrasty.Prekonala som v rokoch 1996-2OO2 sest operacii tenkeho a hrubeho creva.Toto palenie mi odobera chut do zivota.Je naozaj jedinym riesenim laparoskopicke odstranenie zrastov?Existuje nejaky liek na liecbu tychto bolesti a kde sa da zohnat? Uzivala som antibiotika, ktore trochu zabrali, no po ich vysadeni ma to opat boli ako predtym.Poradte mi prosim, tu je kazda rada vzacna, som z toho nešťastna.

Monca 71

Ahojte, ja som po laparoskopii apendixu tri roky a asi po pol roku od operácie som začala pociťovať pálivé bolesti v pravom podbrušku. Intenzita bolestí sa zvyšuje a teraz ich mám v podstate každý deň. Vraj by to mohli byť zrasty. Ešte mám ísť na kolonoskopiu, ale mám strach z toho vyšetrenia. Ak ho niekto absolvoval, môže napísať či je to veľmi nepríjemné a bolestivé vyšetrenie? Ináč, ako čítam Vaše príspevky, som z tých zrastov nešťastná, lebo sa asi s tým nedá nič robiť. Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá, asi skúsim nejakého liečiteľa. Pomohla takáto liečba niekomu?

cicula13

Ahojte baby, mam 31 rokov a uz dva roky sa trapim s tym, co tu spominate, teda zrasty. Po vsetkych negativnych gynekologickych vysetreniach mi lekar povedal, aby som si nechala vybrat slepe crevo a to mi vybrali pred 4 mesiacmi laparoskopicky. Bolesti, ktorte som predtam mala kazdy den sa nezmenili iba zmiernili. Chcem sa spytat na radu, co sa tyka zrastov, vlastne podla vsetkeho co citam na zrasty nie je nic ine iba operacia, ktora to v konecnom dosledku zhorsi. Este som citala o homeopatickom prostriedku phosphorus, ale neviem davkovanie. Resp. akakolvek rada bude velmi vitana, ze co spravit od obkladov po caje prosto vsetko s cim mate nejaku aspon trochu pozitivnu skusenost.

bafka

Ahojte všetci,som už dávno po sekcii a po operácii maternice aj vaječníkov a tiež slepého čreva.Mám podobný problém.Na kolonoskopii mi zistili divertikle,čo sú výrastky na črevách ale asi mám aj zrasty.Už dlhšie ma pobolieva brucho,mám časté hnačky a raz za čas dostanem zvláštny kŕč cez celý rez a to potom nespím celú noc.Ked čítam vaše problémy tak ozaj človeka,,poteší,\\\\\\\\\\\\\\\"že v tom nie som sama.Držme si všetci palce nech to nie je horšie...

KIKUSKA11

Prosím o radu odborníka

Mala som 3krat cisarsky rez no a potom sa my zacali problemy.Zacalo ma palit v lavom boku. Bola som na virtualnej kolonoskopii a zistili my v lavom mezogastri klucky tenkeho creva jemne cipovite ZRASTY. Co by som mala robit?? Vopred vam dakujem za radu