HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

laraa_

chcem sa vas opytat, ze ci su tie bradavice sposobene len HPV virusom.. lebo mne vysiel test na HPV negativne.. tak neviem odkial sa vzali tie bradavice.. a ani ako ich odstranit.. krem wartec nepomohol, ani tabletky Isoprinosine..

Asus

Ahojte baby...

Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou s kondylomamy. Pred pol rokom mi vyšli okolo konečníka bradavice cca asi 6...Hneď som to riešila so svojou gynekologičkou,ktorá mi vybavila odstránenie laserom..Bola som na jednodňovej amb.starostlivosti, a poobede ma ešte v teň deń prepustili domov.
Odporúčam Vám po odstránení preplach Rosalgin je výborný, za 2dni som necítila, že mi niečo vypalovali...Nie je pravda, že sa to šíri iba pohlavne, nakoľko už vyše 2rokov, nemam partnera a s nikým som nemala pohlavný styk.Hygienu dodržiavam možno viac, akoby som mala...ale i napriek tomu mi to vyšlo asi o mesiac opäť...Zase som všetko odznova absolvovala, myslela som, že už bude pokoj, a zas to mám opäť....Takže to isté ma čaká zas...Hovorila som s gynekologičkou a dá sa proti tomu aj zaočkovať....Tak skúsim aj to...Na podporu imunity užívam Isoprinosine...
takže nevešajte hlavu a myslite pozitívne....Dá sa to liečiť...

sara2

Ahojte. Rovnaký problém riešim momentálne aj ja. Som z toho trošku zmätená, na gynde mi jasne nepovedali, či ide o kondylomy, preto ma poslali na kožne a tam si lekár tiež nebol istý. Zajtra ideme na krvné testy na pohlavné choroby, na gynde mi urobia výtery a už len čakať na výsledky. Zaujímavé však je, že partnera mám stáleho a on nič podobné nikde nemá. Nikdy som podobný problém nemala a priznám sa, mám z toho trošku obavy. Neviete náhodou niekto, či genitálne bradavice môžu spôsobiť neplodnosť?

ZU17

No ak ho nechces vymenit (lekara) tak sa budes musiet prekonat a ist k nemu. A priatelovi to tiez nejak povedz, lebo je zbytocne liecit len teba ak je povodcom on. Ono sa to vobec nemusi na nom prejavit totizto, ale bude pravdepodobne prenasacom hpv virusu. Mne min. rok gynekolog hovoril, ze je toho teraz strasne vela!

Tak sup sup k lekarovi a potom daj vediet, ako si dopadla. Drzim palce! :-)

mata213

no ja som mala za posledneho pol roka pohlavny styk len s nim...a spravilo sa mi to po par razoch s nim...takze myslim ze asi hej...
a podla toho...co tu citam od rana som si tak na 98% ista...ze su to tie bradavice...
asi budem musiet prekonat svoje nervy z mojho gynekologa a ist si to tam zar raz vypocut!!

zu17

www.hpv.sk

a urcite zacni zvysovat viralnu imunitu!!! Vit. C v davke aspon 500mg denne (ja som brala 1000mg), vela zeleniny, tiez by som zacala brat probiotika. Zvysovanie viralnej imunity dodrzuj aspon 1/2 roka.

zu17

a si si ista, ze su to genit.bradavice?
No ak je tvoj gynekolog taky "uzasny", navrhujem ho zmenit, alebo ak ho nechces menit, lebo je dobry odbornik, tak tie hlupe reci ignoruj.

No a priatel, ak je rozumny a da sa s nim normalne o takychto veciach... tak to pochopi. A urcite to mas od neho? Lebo ak ano, urcite by mal ist aj on k urologovi, alebo kto to vysetruje u muzov...

mata213

a neda sa to aj nejako inak ako navstevou lekara??on je sice dobry odbornik...ale ako clovek nic moc...vzdy tam zo mna urobi uplneho debila...ked ide o nieco taketo!

a ako to mam povedat priatelovi...pravdepodobne som to chytila od neho...ale je mi vazne trapne mu nieeco taketo povedat... :(