nikdy som si nemyslela ze je to také tazké....

Príspevok v téme: nikdy som si nemyslela ze je to také tazké....
nina89

mám 20 rôckov...a mám uz 3 roky priatela, ktorého velmi milujem a aj on mna....aj on má 20 rokov...rozmýslali sme aj o svadbe, pretoze sa velmi milujeme a chceli by sme sa vziat....mozno uz toto leto... mozno toto bude vela ludí odsudzovat, ale ja by som to chcela. Myslím, to, ze sa snazíme o dietatko...uz nejak 6 mesiacov...a stále nic...mozno si poviete, ze mám este cas a mám si uzívat...ale ja to dietatko velmi chcem a obetovala by som pre nho vsetko na svete...stále nato myslím...a strasne po nom túzim....a strasne sa trápim, ze to este vôbec nevyslo..niektoré moja kamarátky uz majú bábätko alebo cakajú...a ani ho nechceli...a majú ho...a ja ho chcem a nemám ho..nechápem to...preco ja??? nemyslela som si ze je to také tazké stvorit takého malinkého cloviecika...a hlavne z lásky...uz som zúfalá...k doktorovi zatial este nechcem íst..ale asi by som uz mala...tak by som sa chcela spýtat, ci nie sú nejaké metody ako sa dá ,,lahsie otehotniet"....ako napr. ktorý den od menstruácie alebo aká poloha...dakujem za vsetky rady...velmi pekne...a strasne závidím vsetkým mladým mamickám....

niekto

nina89 nevidim dovod preco by ta niekto mal odsudzovat je celkom normalne ze zeny tuzia po dietati
ak ste na to s partnerom pripraveny nieje problem
inak 6 mesiacov nieje tak dlho su pari ktorym to trva este dlhsie okrem toho ste to asi nerobili cielene v plodnych dnoch
neboj podari sa :)

nina89

no hej, uz mi to hovorilo vela ludí..ze je to tak...ze ked sa velmi chce tak sa to nedá...a ked to necakás sa to stane...ale ja neviem, ako mám nato prestat mysliet...akoze ja si sex uzívam..s priatelom...a vtedy nato moc nemyslím...iba ,,po tom"....ze mozno sa to podarilo...aa potom ked príde menstruácia...som zase taká smutná....ze nic....az mám obavy...ze spolu to dietatko mat nemôzeme....

dzejny

Nina, ono je to naozaj tak, ze ked velmi chces, nedari sa. Neviem ako je to mozne. Nam sa prve zadarilo zaslobodna neplanovane, a ked sme chceli druhe, cakali sme rok kym sa podarilo. A aj to bol sex po navrate zo zabavy a vtedy sme nemysleli na plodenie. Este skusajte polohu zozadu, ak mas maternicu v retroflexii, cize nasmerovanu dozadu, vtedy je to lepsia poloha pre pocatie.

nina89

boze baby..ani neviete ako som stastná..ze je tolko báb..co ma vázne neodsudzuje...tesím sa tomu...a tiez si myslím, ze ked má zena dietatko skôr tak si s ním bude lepsie rozumiet..a vsetko okolo....jaj...tesím saaa....dúfam, ze mi to vyjde... dakujem za vsetko

skoroDOKINA

Ak mas pravidelnu menstruaciu, tak skuste najlepsie 14ty den cyklu. /t.j rata sa prvy den menstruacie/. Priatel by sa mal 5-6 dni zdrzat sexu, ani nemasturbovat, nech stihnu spermie dozriet. A tiez nech nenosi tesne rifle, skor volne veci, nech maju spermie dobru teplotu v miesku;) vela stastia.

weronika1

nina89 - ani ja ťa neodsudzujem. ja mám tiež 20 rokov a tiež by som sa už chcela vidať a mať dieťa...lenže ešte som sa o tom s priateľom ani nerozprávala, sme nato príliš krátko, hoci viem, že s ním chcem stráviť celý svoj život... :D A si myslím, že keď má žena v takom mladom veku dieťa, tak si s ním bude potom lepšie rozumieť a tak celkovo, má veľa energie sa s ním hrať, blázniť a tak... :D Veľa šťastia a vychutnávaj si to... :D

nina89

dakujem vám vsetkým za rady...budem sa snazit nestresovat sa....a hádam sa to podarí...a potom budem tá najstastnejsia zena na svete :-)

niekto

polodne dni su zhruba 3-5 dni pred a 3-5 dni po ovulacii ktora nastava priblizne v strede cyklu
ovulacia sa da zisitit meranim teplotu
myslim ze su aj ovulacne testy pozri v lekarni

nedavno som sa stretol spristrojom ktory pomocou merania teploty a statistyk vypocita ovulaciu dostatocne presne aby sa to dalo povazovat za ucinu antikoncepciu
ked sa vam to dlho nebude darit sa to mozno zide je to ale svinsky drahe
www.zdravie.sk

btw pearlov index nechraneneho pohlavneho styku je priblizne 86% cize taka sanca ze otehotnies za rok

moniqa87

ani ja by som ta neodsudila, kazdy si je strojcom vlastneho stastia a ja by som dieta po tridsiatke nechcela, to je uz velmi neskoro... by som sa bala aby tomu malemu nieco nebolo...
len klud, ked sa stresujes nic nejde... ako ja, posledne dva tyzdne samy stres a teraz ked mi meska menstruacia som nestastna...