Su 100% džúsy naozaj 100%-tné???!!

Príspevok v téme: Su 100% džúsy naozaj 100%-tné???!!
juicy

Ahoj,
všetko, čo sa chcem vlastne spýtať, je v názve. Sú 100% džúsy naozaj 100%-tné? Píše sa, že neobsahujú cukor, že sú proste "čisté". Je mi však jasné, že na to, aby sa v tých škatuliach nepokazili, na ne niečo "používajú".
Teda... Pýtam sa konkrétne preto, lebo si chcem robiť očistné kúry (24 hodín bez jedla). Nie pre pocit chudnutia a iných vecí, ale čisto pre pocit zdravia!! Neviem, či som pre začiatok dosť silná, aby som vydržala celý deň iba na destilovanej vode (čaje nemám, bohužial, rada - hlavne nie studené a horúce v tomto počasí piť...).
Tak dúfam, že to, že budem piť 100% džúsy mi budú viac osožné, ako na škodu. Vyplavia sa z tela aj takto toxíny, nie? Keď nebudem prijímať inú stravu, iba tekutiny? Sú vlastne zdravé aj napriek tomu, že su konzervované a dlho stoja? Veď sú predsa 100%tné.

TLVE

Aj na tesco dzusoch za 50 centov pisu "100%" a pritom je to podla mna voda si sirupom. Najlepsie zasadit stromcek s jablkami, kupit odstavovac a stavit si doma sam, mate istotu ze pijete prirodu (ziadne striekane ani konzervovane).
Pre porovnanie si kupte 1 dzus z tesca a jeden si vystavte, ako v tom markantny rozdiel je.

Stava z jablk je husta, na spodku sa spravi usadenina, na vrchu pena a malo by sa to vypit do 3-4 dni a co sa chuti tyka, chuti tak ako jablkova stava ma chutit. Vravim o domacich, nestriekanych cisto prirodnych jablkach zo zahrady, z ktorych my stavime dlhe roky.
Naproti tomu kupovane "100%" stavy vydrzia dlhsie k voli pridanym konzervantom a chemii, nemaju chut, farbu, penu, proste nic cim je jablkova stava charakteristicka.

RedSun

iste ze nie skus si kupim 1kg pomarancov vyltac stavu a vipi to uvidis ze toto je 100% a nie tie vodo miesacky co predavaju v obchodoch za 35 sk...... ale Relaxy su dobre musim uznat je tam aj duzina su ozaj chutne:)

bobrikk

Noo ak chces uplne ze zdravy dzus...tak by som radsej odporucila kupit si ovocie a sama doma si odstavit, vtedy mas istotu ze je 100%ny.... inak nie...

kaktuska

Tie s vlakninou su este pomerne osozne, ale naj je pouzit odstavovac alebo mixer a robit si vlastne napoje tam mas udrzane vsetko co je zdrave a ziadny cukor navyse lebo ten je na dzusoch najhorsi.

juicy

Cau ludia,
diky za prispevky. Necakala som, ze to bude az natolko zle. Myslela som, ze je to vyhodnejsie, ako jest cely den, ale teraz zu ani neviem. Ano, jasne, ze pit vodu cely den je zdravsie, ale tie stavy predsalen viac zasytia. Takze nakoniec vysvitne, ze 100% dzusy su "totalny odpad"? To by som ich vlastne mala aj vyradit z jedalnicka? Doteraz som ich inac pila v domienke, ze robim nieco pre seba. Ci v nich fakt nic osozne nie je?
Kazdopadne diky.

rastovic

to si robis srandu?
tie dzusy vobec nemozno povazovat za zdrave a pit ich pri ocistnej kure je dost zly napad.

v brazilii ci kde oberu pomarance, spravia z nich koncentrat (cize odstrania vodu), dovezu do europy a tu vodu zas pridaju.
cize v ziadnom pripade nie su 100%, ved ta voda v nich je pridavana. potom to este pasterizuju.
btw. tetrapakova krabica je neekologicky vyrobok a je draha, ak si kupis krabicu dzusu za euro, vyrobna cena je okolo 30 centov, z toho obal tvori asi 20 centov, samotny dzus je tak mozno za 5 centov.
kto kupuje dzusy v krabici, kupuje primarne TETRAPAK.

ocistnu kuru (ty myslis jednodenny post) rob len s vodou, destilka je ok, ale ak si netrufas, zacni nizkomineralizovanou vodou.

ema123

Čerstvé "fresh" džúsy sú niečo iné, ako 100% vyrobené džúsy. 100% znamená, že do koncentrátu ovocnej šťavy (vyrába sa ako polotovar a obchoduje sa s ním) sa pridá toľko vody, koľko sa jej odparilo pri koncentrovaní a takto zarobený sa plní do obalov a predáva spotrebiteľovi. Či obsahuje cukor, prípadne niečo iné, treba čítať na obale. Rozdielna chuť od čerstvých je spôsobená technologickým procesom, aby bola zabezpečená určitá doba skladovateľnosti, napr. pasterizáciou.
O označovaní a parametroch si môžeš prečítať tu:
www.svssr.sk

ema123

Čerstvé "fresh" džúsy sú niečo iné, ako 100% vyrobené džúsy. 100% znamená, že do koncentrátu ovocnej šťavy (vyrába sa ako polotovar a obchoduje sa s ním) sa pridá toľko vody, koľko sa jej odparilo pri koncentrovaní a takto zarobený sa plní do obalov a predáva spotrebiteľovi. Či obsahuje cukor, prípadne niečo iné, treba čítať na obale. Rozdielna chuť od čerstvých je spôsobená technologickým procesom, aby bola zabezpečená určitá doba skladovateľnosti, napr. pasterizáciou.
O označovaní a parametroch si môžeš prečítať tu:
www.svssr.sk