zaludocna kyselina

RNG

Inac koriander a mnoho inych korenin nemenia kyslost zaludka, ale potlacaju mikrobialnu cinnost, tj kvasenie a tym sa vytvara menej plynov a pien, tj zmensi sa moznost nasilneho otvorenia uzaveru medzi zaludkom a pazerakom, tj paly.

RNG

Prekyslenie zaludka je mytus, co zialbohu siria dnes lekari.
Pocit paly je vyvolany natlacenim obsahu zaludka nasilne do pazeraku, a to sa moze udiat len vtedy ked je v zaludku kvasenie, a to moze nastat len pri NEDOSTATKU kyselin.
Ja som ho mal osobne dlhe roky,pouzivalo protikyselinove lieky, kym samo si neprecital, ze sa vlastne jedna o opak a zacal som brat naopak kyseliny s vacsim jedlom, co mi problem pal odstranilo.
Inac jedina metoda, ktora mera stav kyselin v zaludku, ich vytvaranie je heidelbergov test
www.phcapsule.com
Kto nepouziva tento test na meranie zaludocnych kyselin, ten len hada a zialbohu tradicne mylne.

enjoy

mjanik......vies prist aj na iny problem v tele okrem tej tvojej pecene?? Lebo vsade kde ta najdeme spominas iba pecen.Iny ludsky organ nepoznas???

mjanik

akupunktúra má takéto vysvetlenie:kyselina a pálenie záhy je spôsobené tlakom silnej pečene na žalúdok,ten potom nemôže potravu spúšťať dolu,ale ju posúva späť-hore.Preliečiť pečeň a žalúdok

B.

Piť menej kávy. Ja to o sebe nemôžem povedať, tak 10 denne. Ale je to vraj zdraviu prospešné, hoci ja neviem, keď mi vždycky nadránom nejako čudne búši srdce. Možno prestane.

RNG

soda nevyriesi problemy s nedostatkom kyselin,hnitim a kvasenim v zaludku, prave naopak.

Soda je len na alkalizaciu tela a berie sa na prazdny zaludok aspon 2 hodiny pred jedlom.

Betain HCl sa berie s jedlom na zlepsenie travenia