Bez Onanie

Príspevok v téme: Bez Onanie
KamoMako

Nazdar.
Cirkev berie masturbaciu i onanovanie ako hriech.
Som krestan a uz 3 roky som neonanoval. Chcem sa opytat tych co sa do toho vyznaju, ci mi to nemoze neako uskodit.

Tiez prosim menej inteligentnych ludi citajucich tuto stranku, aby neprispievali prispevkami typu: "Si debil, zacni si honit"

Vdaka

Zembian

Ved aj ta pasaz o Onanovi, neviem uz presne ako to je, ale proste boh ho uvidel vypustat semeno namiesto toho aby oplodnil vdovu a potrestal ho. Hovorim nie som si isty znenim, ani neviem ako ho potrestal to tam asi ani nie je, ale ja inac v pohode pretiahnem nejaku vdovu, ked je pekna a moze si to aj nechat ked sa postara, ked to boh chce, nech mi zvonia pri dverach..

Weva

Mna len zaujima ako je to s tym "sex len za ucelom plodenia deti".

Ok Ok - ale potom niekto napise, ze bude spavat s manzelkou v neplodne dni a pouzivat ja neviem aku metodu (ale nie skutocnu antiku).

Nie je to vlastne pokrytecke pachanie hriechu? Ked vies, ze zena nemoze otehotniet ale sex ma byt len na plodenie tak vlastne myslis, ze si Boha "precural" tym, ze no vsak som to skusal, ale neotehotnela? Ked nema plodne dni nemal by si s nou spat ked je jasne, ze pocas toho sexu neplodis potomka, nie???

Som z toho jelen...

ujkofujko

Jasne, že ak si nebudeš mastiť, že ti to neuškodi. Toho sa nemusíš báť. Veď normálne dostaneš mokrý sen a tam sa to vylúči

Strawberryca

co to je za zivot bez sexu ..neviem si to predstavit a ani nechcem :D:P akoze tiez som krestanka ale nikdy mi to zivot neovplyvnovalo nejsom taka silna veriaca a to ze si toto niekto odoprie len kvoli viere no neviem ale tak je to prirodzena vec a je to aj zdrave:D a ze cirkev to neuznava nad tym by som si nelamala na jeho mieste vobec hlavu lebo co poznam "silne krestansky zalozenych ludi" ti su najviac falosny navrchu s nasim fararom:D tak o com to je ...a Matyo to dobre vystihol :D

Zembian

Matyo to si dobre vystihol, take su niektore tvare krestanstva. Som videl par takych,ze ide do kostola, ale vlastnym detom zrat neda a zene sem-tam da po papuli, ale boh mu odpusti. A nehoni si chodi do bordelu, aby uviedol, tie stratene duse na spravnu polohu XD

Zembian

Kazdy je iny, ono ti to nejak extremne neskodi, ak sa citis dobre, ale podla mna celibat a podobne veci su potlacanie tvojho skutocneho JA a vytvaranie si niecoho idealneho, co v skutocnosti nie si, niecoho cisteho, co clovek nie je.. Ezotericke nabozenstva chapu lepsie sexualitu, vesmir a povahu cloveka ako krestanstvo , skor by si sa mal zamysliet nad tym, ze ci je to to spravne nabozenstvo pre teba. Ja som materialista, ale cital som dost ezoterickych knih ci par knih o kabale a mozem povedat, ze krestanstvo je najprimitivnejsie nabozenstvo, ktore sluzi na ovladanie moralky spolocnosti, ale nechape a nidky nepochopi skutocnu povahu cloveka. Krestan vie pomoct len tomu kto veri, ezoterik dokaze pomoct hocikomu. Hovoris, ze neonanujes, ako pomozes niekomu, kto pride za tebou a povie ti, ze sa citi hriesny, lebo sa ukajal ? Povies mu, ze to nie je spravne a ze nech to nerobi, viera a bla bla bla. Ezoterik mu povie, nech sa to snazi ovladnut, meditacia, transformacie sexualnej energie do inych aktivit napriklad. Krestanstvo nechape skutocnu podstatu sexuality cloveka a pritom TO JE to, co ho ovlada 24 hodin denne v jeho rozhodnutiach a cinoch (Sigmund Freud), krestanstvo ide druhou cestou, cestou ducha a ovladnutia tela duchom, ale to sa na 100 percent neda urobit, lebo clovek je z masa a kosti a preto je to DOST velky problem krestanstva. Je logicky jednoduchsie ist vyslapanou cestou ako slapat novu od zaciatku a o to sa cirkev snazi, za stovky rokov to dotiahli az k tomu, ze ludia sa od krestanstva odvracaju, ale asi ani to nebude stacit, aby sa uvedomili.. zial co uz.

Zembian

Ano ked neonanujes/nesulozis prispievas si ku rakovine prostaty a tiez onanovanie a sex samozrejme vplyvaju k spravnej hormonalnej stabilite. Co sa tyka cirkvi, tak ta nema absolutne zakompovanu sexualitu, tak nechapem co zakazuje nieco o com absolutne nic nevie. Niet cudo, ze potom ako sexualne deprimovany su ludia v cirkvi, pedofilia a rozne uchylky..Clovek je zvatsej casti zviera (cicavec) a nie duch svaty, ale je to tvoje rozhodnutie.. Ja pijem, onanujem a ked pojdem do pekla tak aspon viem, ze preco.

oui.

ludia, ste strasne netolerantni primitivi. pokial sa mlady rozhodol neonanovat, je to jeho vec. pokial nesudi nas onanujucich a nepridava sa tym k radam primitivov so zavretymi ocami, neochotnych akceptovat iny nazor.

ci v boha verite, alebo neverite, to je kazdeho osobna vec, je uplne jedno, ci prenasleduje krestanska cirkev neveriacich, alebo ci neveriaci prenasleduju veriacich. je to presne rovnake zverstvo a neschopnost otvorit sa inym nazorom.

pokial je chlapec rozumnym, chape, ze neonanovanie nie je dolezitejsie, ako ucta k druhym, nepachanie nasilia etc.. pokial je deges a nechape to, v tom pripade by bol degesom aj keby veril na cokolvek ine ...