kolko krat ste sa v zivote PORIADNE sklamali kym ste nasli ZIVOTNU lasku???

rony26

Petuska velmi pekne si to napisala a je v tom velky kus pravdy...a hlavne jedna veta mi dost pomohla a posuva ma dalej...dik :-)

Petuska B

Vždy príde niekto lepší, ak sa z predchádzajúceho vzťahu poučíš a presne to o čom som písala, zistíš napr. že nechceš chlapa, resp. ti nevyhovuje chlap, ktorý je napr. príliš majetnícky, alebo niečo iné, nabudúce si nájdeš chlapa, ktorý majetnícky nebude ale bude napr. neviem čo a zistíš, že ani s takým nedokážeš žiť a tak dookola.

Petuska B

DObrá otázka ShaulaThalit. Človek si zakaždým myslí, že práve tento partner je ten pravý, no niekedy to proste nevynde. Janka kladieš si túto otázku úplne nesprávne. Čo je to sklamanie v láske? Nemôžem sa sklamať, môžem akurát tak zistiť, že tento partner mi nevyhovuje a napr. takého nechcem a to ma posunie ďalej, nabudúce budem vedieť, že nechcem partnera, ktorý je majetnícky, škrob, neverný atď. Každý vzťah nás niečo nové naučí a niekam nás posunie. Preto, aj keď sa nie všetky vzťahy skončia práve najslávnejšie, ja som vďačná každému jednému z mojich chlapov :-) pretože ma niečo naučili, niečo som s nimi zažila, niekam ma posunuli. Urobili zo mňa človeka, akým som dnes, človeka, silnejšieho, odolnejšieho, človeka, ktorý vie, čo chce a vie aj to, čo nechce. Netreba mať ružové okuliare a hľadať tzv. životnú lásku alebo dokonalého partnera, taký neexistuje, ak však nájdem chlapa, ktorý mi bude vyhovovať z najmenej 75% a zvyšných 25% som ochotná tolerovať, a on je na tom rovnako, môžme si povedať, že toto je moja životná láska, s ktorou môžme vydržať dosť dlho, možno do smrti. Vzťah nie je iba o láske, sexe, vzťah je o tolerancii, kompromisoch, ústupkoch. Mnoho žien, chce partnera, ktorý im bude ustupovať, prispôsobovať sa im, no zabúdajú na to, že vzťah má byť vyvážený, vo vzťahu netreba iba brať ale aj dávať, najlepšie rovnakým dielom, ak to tak nie je, ak mám pocit, že oveľa viac dávam a nedostávam späť nič, alebo minimum, takýto vzťah nie je vzťahom a ukončím ho. Sklameš sa toľkokrát, kým toto nepochopíš, kým neprídeš na to, čo naozaj chceš, akého chlapa chceš, kým sa nenaučíš robiť kompromisy a prispôsobovať sa - no iba na 50%. Vzťah je umením, je to ako s rodinou, či súrodencami, tiež nám úplne nevyhovujú, lezú nám na nervy, no musíme s nimi žiť, musíme sa naučiť s nimi vychádzať a nemôžme ich poslať do hája.

JAANA0002020

myslim to tak ze.. spoznali ste cloveka, o kt ste si mysleli ze je ten NAj .. a neverili by ste ze pride aj niekto lepsi ked to nevyslo . A on prisiel .

ShaulaThalit

Otazne je, co je to zivotna laska... co pod tymto pojmom myslis... Partnera, s ktorym teraz zijeme? Alebo manzela?