otec alkoholik

Príspevok v téme: otec alkoholik
franta

Mam jeden dost zavazny problem a uz toho mam dost. mam otca alkoholika...od mojej nepameti chlasta aspon 1-2x do tyzdna a co je horsie ked pije nic si nepameta a robi hrozne veci...ked ma v sebe viac ako 3-4 poldeci uz sa s nim vôbec neda rozpravat a v jednom kuse provokuje a vyvolava hadku...pocas mojich takme 20rokoch zivota co nam nici zivot v rodine som toho zacal mat dost...uz asi 2 mesiace sa s nim vôbec nerozpravam po tom co ma natolko vyprovokoval ze som mu zacal nadavat...v tom sa namna vrhol a ja som mu jednu poriadnu pustil...steny od krvy..a to vsetko...mal som dost jednoducho...uz ho neberiem ako otca....po tomto asi 2tyzdne nepil...ale viac on nedokaze vydrzat...dalsie tyzdne sa celkom dali..kedze aj on aj ja sme mali vela roboty nejak sme si nevadili..on nestihal krcmu...ale aj tak si dal ale v medziach normi...dnes od rana chlastal a ked prisiel domov uz som vedel ze bude zle...po hodine som pocul jak krici mama a ked som dobehol do spalne bola na zemi v amoku som udieral kade len slo on z nej doslova spadol a ked sa postavil este namna 2x zautocil ale nastastie neuspesne...potom to vzdal a isiel radsej do krcmi.....mam dost takehoto zivota...mne je jedno ako ale musi z domu...ja toto nebudem trpiet...je mozne ho nejak usvedcit ze je to chory clovek ktory sa musi liecit? nejak ho jenoducho dostat pod lekarsku starostlivost aj proti jeho vôli? on sa liecit odmieta lebo ked nepije je to normalny az priliz inteligentny clovek ktory pracuje na veducej poziicii...a to je ten najvecsi problem..kedze nedokazem si predstavit ako by ho s toho vedel vyliecit nejakych psychiater alebo iny doktor zamerany na psychické problémi. a do protialkoholickej liecenie ho asi proti jeho vôli nezoberu...

za hoci aku pomoc velmi pekne dakujem

franta

jajkafr

ty by si mala rada a povazovala by si za otca cloveka na ktoreho zi v dobrom ledva spomenies...moja najutlejsia spomienka z detstva...podla mami..som mohol mat asi 5rokov je ze sme jedli a otec hodil tanier ouzraty o stenu a bil mamu a ja zo segrou sme len plakali...zvysne psomienky z detstva su ako ma nesie na bicykli do krcmi a vravi ze nehovor mamke ze sme boli na pive....vienoce stravene u babky...a vsetko na co si spomeniem je spojene s opitym otcom...voci nemu ja uz nemam co dobre a pene prechovavat v sebe..to je na tom dost zle...uvidim co povie na to zajtra ked ho najdem triezveho..lebo toto je fakt o nervy...moja mama je uzastny clovek ze toto vsetko zvladla kôli nam...co on jej dava pocas 20rokov co su spolu to by hoci kto nevydrzal...

all: diky za kazdu radu...skusim razantnejsie zakrocit...uz som roztmyslal aj nad takymi vecami ze som spravil skrytu kameru ked bol spity a vyvreskoval tu a premyslal som co keby som sa mu aj s tym povyhrazal ze to poslem do roboty kolegom na maila..to by ho myslim najviac dorazilo...on by sa strasnte hanbil za to ze on ako dôlezity clovek robi taketo svinstvo doma....a aj keby nie..ako dôkazovy material je to stale dobre...kedze uz 2x napadol mna a raz mamu za posledne mesiace si myslim ze by to mohlo byt dost na to aby sme ho mohli obvinit pred policiou...uvidime co na to povie...len bojim sa ze s toho nebude uz nic len nekonecny pribeh...takto sa zit ale neda...

jajka001_

no ved to, a myslim ze sud moze nariadit ustavne liecenie, ale na to treba najprv takyto podnet, ze nieco vyvedie, ho zavru...trest za vytrznictvo nejaky ani tusim nedostane, mozno napomenutie, podmienku, pokial teda nikomu neublizi
bohuzial ked ine moznosti nie su....netreba cakat kym budete chodit s modrinami, ono sa to bude len zhorsovat

jajkafr

jajka001_
zle som si to prečítala
máš pravdu v tom, že alkoholizmus treba riešiť je svinstvo a tí ľudia si vôbec neuvedomujú ako v tom napitom stave ubližujú. Preto píšem, že by bolo dobre keby ho presvedčili za triezva vtedy je s niektorými aj alkoholikmi celkom schopná debata. A poznam prípad kedy zavolali na jedného pána políciu pretože bol opitý a robil doma bordel po návrate z basy sa už na alkohol ani nepozrel a tuším, že to zariadili tak, že v base musel podpísať, že sa začne liečiť až vtedy zaňho zložili kauciu a on sa začal liečiť a je z neho iný človek.

jajka001_

kto tu vravi o nejakej pomste? ved sa chce len branit, kto ma zit v takom strese? ked niekomu najblizsie ublizi? mal by si to uvedomit, ale alkoholici to popieraju , je to choroba, a mala by sa normalne liecit, ohrozuje seba aj ostatnych.

jajkafr

franta
tým, že sa mu pomstíš nič nevyriešiš. Viem ako sa cítiš bohužiaľ aj u nás sa vyskytli podobné problémy, ale nechcem o tom veľmi písať. Je dôležité, aby si sa aj ty aj tvoja mamka o tom s ním porozprávali. Skúste ho presvedčiť, aby šiel na protialkoholické liečenie, alebo aby aspoň vyhľadal nejakú odbornú pomoc, alebo mu pomôžte vyhľadať odborníka. Je to tvoj otec teraz si možno nahnevaný, ale keď tak porozmýšľaš určite ho máš rád, ale keď je taký aký je. Určite neurob nič také čo by si mohol v budúcnosti ľutovať. Snaž sa mu pomôcť po dobrotky a už vážne v krajnom prípade sa obrať na políciu alebo niečo podobné.

jajka001_

policiu treba zavolat vtedy ked sa to deje nie az potom. mozno sa konecne uvedomi a pojde na to liecenie. nenechajte sa ucicikat slubmi, drzim palce
skus sa nakontaktovat na odbornikov ohladne protialkoholickeho liecenia, moze aj ambulantne chodit, a daj vediet, ok?
neznasam to, ti ludia su zavisli, nevedia si sami pomoct, a stat to nechava na nich, resp,na ich rodinach, lebo oni to musia riesit
napis ked to vyriesite, pomozes mozno aj inym

franta

za tie roky som skusil uz azda vsetko...on ked je triezvy naslubuje hory doli az ho sam zacnem lutovat a najdlhsie sa udrzi 2 tyzdne a je koniec....ja toto uz nevladzem tahat dlhsie...mne je jedno nech ide do basy..doteraz b ymi to nebolo jedno lebo s maminej vyplaty by sme nevyzili ale teraz uz robim aj ja...mne je uz vsetko jedno len nedopustim aby sa toto opakovalo este raz...toto bolo posledny krat co niekoho z rodiny napadol..som ochotny spravit hoci co nech sa to uz neopakuje...netusim co by mne pomohol lekar....najskôr ho udat za napadnutie ale neviem ci by s nejak lahko nevyviazol a chcel sa este pomstit...ale skusim sa mu povyhrazat s tym ze ho udam na policiu ked este raz toto zopakuje..najvecsi problem je ze kto ho nepozna aky je ked ma vypite tak neexistuje ze povie nanho ze je taky clovek akeho ho pozname len my..v rodine...

delphia

na silu proti jeho voli sa zial s nim nic neda robit. nemozes ho donutit vyhladat lekara, ani it na pritialkoholicke liecenie. je to svojpravny clovek a rozhoduje sam za seba. samozrejme na druhej strane trpite jeho vycinami jedine vy doma. ale zial, nedostanes ho nikde bez jeho suhlasu. asi fakt jedine len zavolat policiu ked vystraja, ale ani oni s nim nic neurobia. zial, taka je realita.je mi to luto co prezivas, ale vymanit sa z toho pojde asi len tvojim odchodom z domu (ubytovna, podnajom,..)
drz sa

jajkafr

ahoj píšeš, že tvoj otec je bez alkoholu veľmi inteligentný človek. Skús sa s ním o tom porozprávať vtedy keď nebude mať vypité. Viem je to ťažké, ale skúsiť to môžeš. Skús ho presvedčiť, aby vyhľadal nejakú pomoc. Ak to nepomôže môžeš na ňho zavolať políciu vtedy keď bude opitý a bude robiť doma bordel. Ale to je krajný prípad. Zoberú ho do basy a to by si asi nechcel. Alebo ako píše Radka skús zájsť za nejakým psychológom možno ti poradí.
Držím palčeky