Teplota, bolest hrdla..

Príspevok v téme: Teplota, bolest hrdla..
avanea

Chcela by som vás poprosiť o váš názor na moju chorobu. Od pondelka tohto týždna som na chorej doma po tom, ako som mala teplotu, bolesť v hrdle (pocit opuchnutých uzlin). Lekárka sa mi pozrela do úst a spokojne odvetila: máš anginu nasadila penclen a poslala ma domov. No prešli dva dni penclen mi nezabral a krčne mandle sa mi začali zvečšovať. V piatok som za nou znova zasla po tom ako mi napuchli a mám pocit \"knedlikov\" na oboch stranach hrdla. Spravila mi krvné testy, výtery a poslala na krčne. Tam mi lekár povedal to isté že mám ukážkovú anginú. No mne sa to nezdá - mandle sú velke, celé zhnisane, pri prehltani to príšerne boli. Krčný mi dal antibiotika a poslal na penicilínove injekcie včera, dnes a ešte aj zajtra. No od vtedy sa mi v ustach nic nezmenilo mandle su rovnake akurat viacej hnisaju ale stale to boli a ja sa bojím toho čo mi je... Neviete niekto čo to môže byť? Ja som z toho už zúfala a zavadia mi to v krku, nedá sa mi už vôbec hovoriť.. Teploty ako zázrakom nemám. Prosím o rýchlu odpoveď...Dakujem :(

avanea

No tak trošku sme sa tu mýlili... nakoniec sa zistilo že mám mononukleózu a skončila som na infekčnom kde som si odlezala 11 dní dneska ma konečne pustili...

zuzic

len pianko, pohodicka lezkaj, oddychuj papaj lieciky a skus doverovat lekarom:) jasa ze mas anginu len taku brutalnejsiu:)

aluska

mas hnisavu anginu a to aj trva kym zaberu lieky..napriklad ja som sa raz liecila na toto aj viac ako mesiac...a inak mne doktorka povedala zeobycajny penicilin je najlepsi na hnisavu anginu, lepsi ako drahe antibiotika, ktore su skor na pluca a priedusnicu
a ked ti robili vyter tak nechapem preco mas dovod im neverit...

avanea

no berem injekcie v dost vysokych dávkach( 3 mil. tych nejakych neviem ako sa tomu nadava... plus antibiotika tie maju 1,5 mil. a este entizol... kloktam a len lezim... zajtra znova ku krcnemu na kontrolu mi kazal do nemocnice. a na tu injekciu... ale je to hrozne :( nikdy som taku anginu este nemala... a dakujem vam za odpovede troska ste ma ukludnili ze to je ta angina ako mi vravia od zaciatku..

lenka....

Chces rychlu odpoved? Mas hnisavu anginu, niekedy trva aj dva-tri tyzdne, ked sa jej zbavis. Ved zahnisane hrdlo a mandle su prave priznakom anginy, aj bolest pri prehltani, aj nemoznost hovorit. Klud, nestresuj, nebehaj a liec sa. Treba to vylezat, vypotit, nepit mliecne produkty, kloktat joxu alebo peroxid a poctivo dobrat anitibiotika, ked uz ich mas nasadene. Bezne ludia mavaju anginu viackrat do roka, neumieras:)

levicaaaaa

Penclen a penicilínové injekcie som brala keď som mala streptokokovú infekciu... ale ja som to brala podstatne dlhšie... netušila som, že sa to dáva aj pri obyčajné angíne... i keď, neviem, asi až taká obyčajná nebude... ale tiež si myslím, že je to angína...

drž sa