Viete mi poradiť?!

Príspevok v téme: Viete mi poradiť?!
mamina910

Chcem sa spýtať,že či môže alebo skôr musí nastúpiť na materskú len mamička ktorá 2 roky pred pôrodom a z toho najmenej 270dní si platila poistné,lebo ja som chcela nastúpiť na MD bola som v sociálnej poisťovni a tam mi povedali že nemám zaplatené poistné,že som tie 2.roky pred pôrodom a tých 270dní neplatila poistné,ale neplatil za mňa štát poistné ak som bola študentka na strednej a potom aj na ÚP nezamestnaná,keďže som bola tehtotná nik ma nechcel zamestnať ani teda nemohol,a vtedy,kto za mňa platil poistné štát,nie?!Veď ak by za m§a nik neplatil poistné tak by ma potom aj lekári odmietli vyšetriť...lenže ma vtedy odkopli s tým,že som teda ešte aj brigádovala,ale to len popri škole,to je moja osobná vec si myslím,to ich nemá čo zaujímať,lebo som pravidelne chodila do školy každý deň,a v mojom osobnom voľnom čase som brigádovala...mám nárok na materskú,veď podľa mňa,poistné vždy za mňa niekto odvádzal,lebo ja som nemusela,aspoň si myslím...poraďte mi,oklamali ma alebo mali pravdu???!!!Ďakujem...

Deee

je to tak ako pise datelinka, na matersku mas narok ked si pred porodom bola normalne zamestnana, nie na dohodu, ak si teda nebola zamestnana ako pises budes mat narok len na rodicovsky prispevok ten je okolo 4560 sk- ale neviem presne, sumy sa kazdym rokom menia

jajka001_

ked si bola student, tak si mala moznost si platit sama poistne. uz to neplati ze stat plati, je to na tebe, ci chces. ked si na urade prace to iste.
to ze na to nemas je statu jedno :)

datelinka

materske vyplaca zamestnavatel a vypocitava sa ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu. ked si nepracovala a teda nemas zamestnavatela,z coho ti maju vyplacat materske? pretoze za teba odvadzal poistne stat, budes mat teraz rodicovsky prisppevok. je to tak, ina cesta nie je.