Uvažujete o bielení zubov? Toto by ste mali vedieť

Jednou z vecí, ktorá nás na človeku upúta, je pekný úsmev s bielymi zubmi. Farba zubov je ovplyvňovaná niekoľkými faktormi. Požívaním množstva farebných potravín a nápojov, či fajčením v kombinácii s nedostatočnou hygienou.

Stretávame sa aj s farebnými zmenami spôsobenými užívaním niektorých liekov (TTC), alebo stmavnutia zubu v dôsledku úrazu alebo odumretia.

Spôsoby bielenia zubov

Snaha dosiahnuť peknú bielu farbu viedla k vytvoreniu niekoľkých spôsobov bielenia. Najjednoduchší spôsob je založený na odstránení zubného kameňa a povlakov. Nemení sa tu vrodená farba zubov. Najinvazívnejšou metódou je brúsenie zubov na fazety „škrupinky“ alebo korunky. Odporúčané je to predovšetkým pacientom so záujmom zmeniť farbu aj tvar zubov. Posledná skupina bielenia zubov je určená pacientom, ktorých vrodená farba zubov je tmavšia. Samozrejmosťou je výborná hygiena, t.j. odstánenie zubného kameňa a povlakov.

Bielenie zubov - Princíp

Princípom bielenia zubov je použitie bieliacich gélov, ktoré sú aplikované na zuby. Ich pôsobením dochádza k farebným zmenám na zuboch. Tento gél nemôže byť aplikovaný na pokazené zuby a zuby s odkrytými krčkami. Najskôr je potrebné tieto zuby ošetriť. Najlepšie výsledky bielenia zubov sa dosahujú pri žltej alebo hnedej farbe zubov. Bieliť je možné niekoľkými metódami.

Odtiene zubov

Zdroj: súkr.archív


Skúste to aj prírodnou cestou:

Chcete mať biele zuby? Pomôžte si bylinkami, citrónom alebo myrhou!


Bielenie zubov - Metódy

Jednu skupinu tvoria domáce metódy

Pacient používa dlahy s bieliacim gélom, ktoré si vkladá do úst počas určitého obdobia. Tieto gély majú nízky obsah peroxidov, cca 5% a proces treba viackrát opakovať. Efekt bielenia nie je výrazný a privádza pacientov do ambulancie s týmto problémom.

Druhou skupinou sú profesionálne metódy bielenia

Vykonávané pod dohľadom lekára. Lepšiu efektivitu zaručujú gély s vyšším obsahom peroxidov, cca 15-50%, ako aj používanie aktivačných lámp na zvýšenie účinku gélov. Spravidla ide o 4-8 odtieňov. Závisí to už od konkrétnej metódy bielenia. Dôležitou súčasťou každého bielenia je dôkladné očistenie zubov od zubného kameňa a povlakov, ktoré znižujú efekt bieliaceho gélu.

Ďalším krokom je pokrytie ďasien, sliznice úst, pier a okolia úst izolačnými materiálmi. Ich úlohou je chrániť tieto štruktúry pred účinkom bieliaceho gélu a aktivačnej lampy. Po absolvovaní bieliacej procedúry, najmä pri vyšších koncentráciách peroxidov sú zuby určité obdobie citlivé. Ide o prechodný stav. Veľmi dobrou prevenciou je nanesenie bezfarebného fluoridového laku na všetky zuby ihneď po bielení.

Prvé hodiny sú zuby náchylné na príjem pigmentov z okolia. Z tohto dôvodu sa neodporúča príjem farebných potravín a nápojov, fajčiť, alebo používať farebný rúž na pery.

Výsledky najpoužívanejších bieliacich systémov

Zdroj: súkr.archív

Ako si udržať biely úsmev?

Na udržiavanie dosiahnutej bielosti zubov sa využívajú dobielovacie produkty, sú to špeciálne zubné pasty, ústne vody, alebo bieliace perá. Súčasťou je výborná každodenná hygiena v kombinácii s pravidelnou profesionálnou hygienou, ktorá pomáha predĺžiť obdobie krásnych bielych zubov.


Aj takto si môžete dopomôcť ku krásnemu úsmevu: 

Chcete mať biele zuby? Pomôžte si bylinkami, citrónom alebo myrhou!

Patta

Ale chod uz niekam s tym tvojim cinskym šmejdom ibright...ved si tu len robis reklamu, myslis ze su ludia az taki hlupi? Uz len podla toho slova "track" je jasne, ze si sem hodil odkaz preto, lebo robis tomu svojmu podradnemu webu SEO optimalizaciu...ten web je na prvy pohlad neseriozny, ma tam obrovske mnozstvo klamlivych a vymyslenych informacii, vymyslenych recenzii so zneuzitymi symbolmi televizii, vymyslene mena lekarov a produkt je lacny cinsky smejd z alibaby...

Reklamu si tento clovek robi pod roznymi nickmi, pozrite napriklad tieto diskusie, kde dal rovnaky text, rovnaku reklamu, pod roznymi nickmi:

Lisa05311 - www.zdravie.sk

maria4781 - www.zdravie.sk

rovnaky reklamny komentar dal aj tu - www.zdravie.sk

Pozor na tieto cinske smejdove produkty. Je to len na oblbovanie ludi.