Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vtáčia chrípka v Maďarsku – u nás pohotovosť

V súvislosti s výskytom vtáčej chrípky v Maďarsku minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa nariadil slovenským orgánom veteriny pohotovosť. V tejto chvíli nie je žiaden dôvod na paniku. Zodpovedné subjekty si konajú svoju povinnosť a pravidelne poskytujú informácie ministrovi o monitoringu vírusu v zahraničí a o situácii na Slovensku. Uvádza sa v stanovisku Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Minister M. Jureňa dal pokyn na odber 1 560 vzoriek od voľne žijúcich vtákov a 2195 vzoriek od hydiny chovanej na komerčné účely. V súvislosti s výskytom vtáčej chrípky v Maďarsku ministerstvo pôdohospodárstva zriadilo aj stredisko prvého kontaktu na svojej internetovej stránke, kde sú všetky potrebné informácie o ochorení, čo robiť a na koho sa obrátiť v prípade nálezu podozrivého vtáka.

Maďarsko 24. januára 2007 potvrdilo nové ohnisko vtáčej chrípky. Zaviazalo sa usmrtiť všetkých 3 300 nakazených husí. Slovensko kontroluje dovoz hydiny z Maďarska.

Ministerstvo pôdohospodárstva tiež splnilo svoj sľub poľnohospodárom a v priebehu minulého roka odškodnilo predajcov a spracovateľov hydiny za náklady, ktoré im vznikli v súvislosti s vtáčou chrípkou. Poľnohospodári dostali celkovo od rezortu 43 mil. Sk – podiel štátu bol 21,5 mil. Sk a ďalších 21,5 mil. Sk tvorili finančné prostriedky z EÚ.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.