Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ultrazvuk

Ide o vysokofrekvenčnú elektrickú energiu konvertovanú na energiu mechanickú a tepelnú, ktorá zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, účinkuje spazmolyticky a analgeticky.

Charakteristika:

Ide o vysokofrekvenčnú elektrickú energiu konvertovanú na energiu mechanickú a tepelnú, ktorá zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, účinkuje spazmolyticky a analgeticky. Ultrazvuk je vlastne pozdĺžne mechanické vlnenie s frekvenciou 0,75 – 3 MHz a intenzitou maximálne do 3 W/cm2.

Princíp:

Ultrazvuk je založený na princípe kontinuálnej alebo pulznej aplikácie, kontakt hlavice prístroja s tkanivom musí byť vždy udržovaný kontaktným medium, napríklad parafínovým olejom alebo vodivým gelom. Existujú aj hlavice pre podvodnú aplikáciu. V terapeutických dávkach pôsobí ultrazvuk ako mikromasáž so súčasným zahriatím, zlepšením výživy tkanív, analgetickým účinkom a relaxáciou. Vo vyšších dávkach mechanicky rozrušuje vápenaté usadeniny. Je vhodný pri artrózach, vertebrogénnom syndróme, chronických reumatických zápaloch, či poúrazových stavoch. Doba trvania jednej procedúry ultrazvukom je maximálne 10 minút.

Indikácie:

Ultrazvuk zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje tkanovovú difúziu, má spazmolytický (kŕče uvoľňujúci, resorpčný (podporujúci vstrebávanie látok do buniek), analgetický (bolesť utišujúci) a antispazmodický (zabraňujúci kŕčom svalov, hlavne v tzv. dutých orgánoch ako žalúdok alebo črevo) účinok. Hĺbka účinku sa pohybuje medzi 2 – 6 cm a vyvoláva aj vzdialené reflexné účinky. Ultrazvuk ako liečebná procedúra musí byť vždy predpisovaná lekárom, pričom sa v zásade aplikuje buď do miesta bolesti, na príslušný miechový koreň alebo v priebehu nervu.

Kontraindikácie:

Ultrazvuk sa neodporúča poučiť v oblasti rastových zón u detí a dorastu, v oblasti srdca a parenchymových orgánov, po operáciách chrbtice, kde miecha nie je krytá kodtným obalom, nad nervami s kostnými výrastkami blízko povrchu, pri krvácavých ochoreniach a tumoroch.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.