Multi-tabs<sup>®</sup> IMMUNO KID

Multi-tabs® IMMUNO KID vyrába dánsky výrobca Ferrosan s takmer 100 ročnou tradíciou v oblasti farmácie, ktorý nerobí kompromisy v kvalite. Za využitia moderných technológií a trendov vo vývoji, produkuje TOP kvalitu v oblasti Škandinávie a Európy.

Multi-tabs® IMMUNO KID vyrába dánsky výrobca Ferrosan s takmer 100 ročnou tradíciou v oblasti farmácie, ktorý nerobí kompromisy v kvalite. Za využitia moderných technológií a trendov vo vývoji, produkuje TOP kvalitu v oblasti Škandinávie a Európy.

Multi-tabs® IMMUNO KID je produkt určený pre deti.

 • priaznivo ovplyvňuje trávenie a črevný metabolizmus
 • zvyšuje prirodzenú imunitu organizmu
 • napomáha pri rekonvalescencii

Je špeciálne postavený pre vekovú kategóriu detí od 3 rokov. Predáva sa len v lekárňach pod odborným dohľadom a s odporučením vášho lekárnika.

Výhody a dôležité informácie pre spotrebiteľa

 • 3 v 1 – jedinečná kombinácia vitamínov + minerálov + probiotickej kultúry Lactobacillus Rhamnossus GG (LGG®)
 • Neobsahuje lepok, konzervačné látky a laktózu
 • Výborná jahodovo-malinová chuť
 • Stačí len 1 tableta denne na pokrytie všetkých vitamínov a minerálov dôležitých pre rast a vývoj dieťaťa
 • Probiotická kultúra LGG® zlepšuje trávenie a zažívanie
 • Synergický účinok všetkých obsiahnutých látok - probiotiká ovplyvňujú vstrebávanie niektorých vitamínov a minerálov
 • Ideálny pri užívaní v kombinácii s antibiotikami (regeneruje a obnovuje črevnú mikroflóru) a zároveň sa dodávajú aj vitamíny a minerály
 • Vynikajúca cena v porovnaní s nákupom probiotika a multivitamínového produktu

Probiotiká ovplyvňujú imunitu a trávenie

Črevná sliznica je prirodzeným domovom veľkého spoločenstva baktérií. Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú priaznivé zdravotné účinky, ovplyvňujú trávenie, udržujú zdravú črevnú flóru a sú používané ako pomoc pri črevných ťažkostiach. Približne 80% buniek imunitného systému sa nachádza v tráviacej sústave, preto sú zložky stravy a probiotiká tak dôležité na modeláciu a posilnenie imunitného systému. Probiotická kultúra Lactobacillus Rhamnossus GG (LGG®) je prirodzenou súčasťou črevnej flóry s dokázaným účinkom na imunitný systém. LGG® taktiež zlepšuje vstrebávanie a účinnosť niektorých vitamínov a minerálov. LGG® je najbezpečnejší a najviac dokumentovaný probiotický kmeň, čo je potvrdené množstvom klinických štúdií. Preukazuje pri testoch in vitro dobrú priľnavosť na ľudské črevá. Táto baktéria sa odporúča na vyváženie črevnej mikroflóry pre jej schopnosť bojovať proti niektorým enteropatogénnym látkam. Baktérie zlepšujú trávenie, absorpciu prijatej potravy a vyprázdňovanie čriev.

Zápcha, nepríjemné nafukovanie, plynatosť, pocit plnosti, hnačka môže byť prejavom nevhodnej stravy, nesprávnej funkcie tráviaceho ústrojenstva alebo aj nevyváženým stavom baktérií v črevách. Aby sme zabránili premnoženiu škodlivých baktérií, kvasiniek a plesní, je potrebné konzumovať telu prospešné baktérie – probiotiká. Probiotiká alebo aj „priateľské“ baktérie obnovujú prirodzené črevné prostredie, čím nám zabezpečujú správne trávenie. Pri dnešnom spôsobe stravovania je pre naše deti veľmi náročné zabezpečiť v bežnej strave dostatočné množstvo probiotík, ktoré by im zaručilo dobré trávenie. Aby sme mali 100% istotu, že našim miláčikom dáme to, čo potrebujú, môžeme využiť schopnosti produktu Multi-tabs® IMMUNO KID, ktoré telu dodá potrebné množstvo probiotík v jednej tablete denne.

Deti, ktoré navštevujú škôlky a školy, sú vystavované až trojnásobne vyššiemu riziku infekčného ochorenia v porovnaní s deťmi, o ktoré sa doma starajú rodičia. Infekčné choroby spôsobujú viac ako 90% absencií detí. Na prevenciu pred infekčnými chorobami je zásadná optimálna imunitná reakcia. Štúdie potvrdili, že perorálne podávaný mliečny produkt obsahujúci LGG®, významne znižuje počet potenciálne škodlivých baktérií v nosnej dutine. Podľa záveru štúdie je základným mechanizmom účinku stimulácia B-lymfocytov, ktoré môžu migrovať do horných dýchacích ciest a viesť k zvýšenej tvorbe protilátok.

Unikátna technológia tabliet

Tableta Multi-tabs® IMMUNO KID sa skladá z 2 vrstiev. Jedna vrstva obsahuje LGG®, druhá vitamíny a minerály. Vďaka tejto technológii sa LGG® rozpúšťa až v črevnom systéme, mimo kyslého prostredia žalúdka, ktoré by mohlo baktérie zabiť. Hliníková tuba a vysúšač vo vrchnáku obalu zabezpečujú optimálne podmienky pre prežitie probiotík počas skladovania produktu.
Mutli-tabs® IMMUNO KID je novou generáciou produktov pre deti, ktoré pomáhajú posilniť ich obranyschopnosť, hlavne v sezónnych obdobiach, keď je organizmus dieťaťa ohrozovaný nachladnutím a vírusovými infekciami. Produkt taktiež pomáha pri rekonvalescencii dieťaťa a pri normalizácií črevnej mikroflóry počas a po liečbe antibiotikami.

Zloženie:

**Jedna tableta obsahuje:** \* **% ODD**
_Lactobacillus rhamnosus GG_ (LGG®) 109 cfu\*\* -
Vitamín A (retinol) 400 μg 50
Vitamín D (cholekalciferol) 10 μg 200
Vitamín E (D-alfa-tokoferol) 7 mg 58,3
Vitamín B1 (tiamínhydrochlorid) 1 mg 90,9
Vitamín B2 (riboflavín) 1,2 mg 85,7
Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid) 1,1 mg 78,6
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 1,4 μg 56
Niacín (nikotínamid) 13 mg 81,3
Kyselina pantoténová (pantotenát vápenatý) 3 mg 50
Foláty (kyselina listová) 100 μg 50
Vitamín C (kyselina askorbová) 60 mg 75
Biotín (D-biotín) 20 μg 40
Vitamín K (fytomenadión) 30 μg 40
Železo (fumaran železnatý) 10 mg 71,4
Zinok (oxid zinočnatý) 7 mg 70
Mangán (síran mangánatý) 2 mg 100
Chróm (chlorid chromitý) 20 μg 50
Selén (selénan sodný) 30 μg 54,5
Jód (jodid draselný) 90 μg 60
\* odporúčaná denná dávka \*\* množstvo živých baktérií
**Balenie:** 30 tabliet

Priemerná cena v lekárni: 7,60 €

Výrobca: Ferrosan A/S, Sydmarken 5, 2860 Soeborg, Dánsko
Distribútor v SR: Ozone Laboratories Slovakia, s.r.o. Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava