6 najzábavnejších spôsobov, ako predísť nachladnutiu

Kuracia polievka, bylinkový čaj, lieky – to sú zaručené spôsoby, ako poraziť nachladnutie. Ale prečo sa ním trápiť, keď mu môžete veľmi ľahko a zábavne predísť.

Čakali by ste, že môže pomôcť sex a pitie piva? Pozrite sa aj na ďalšie zábavné spôsoby prevencie.

1. Objednajte si pizzu so šampiňónmi

Samozrejme, ide tu o účinky húb, keďže práve tie dokážu posilniť váš imunitný systém. Zdravšou alternatívnou je použiť ich pri príprave mäsa alebo najlepšie šalátov, ale niekedy predsa môžete aj "zhrešiť" kalorickejšou pizzou.

2. Zaspievajte si v sprche

Udržať si nosné dutiny v zime vlhké je veľmi dôležité. Zabránite tak baktériám, aby sa tam udržali a začali pracovať na chorobe vo vašom tele. Doprajte si horúcu sprchu alebo kúpeľ, do ktorého si nakvapkajte eukalyptový olej. Má antimikrobiálne účinky a navyše príjemne vonia. A keď si vo vani začnete spievať, pokojne aj falošne, prirodzene budete zhlboka dýchať a para z kúpeľa vám zvlhčí a prečistí všetky dutiny.

3. Zájdite si na pár pohárikov

Zopár pív môže pomôcť ako prevencia proti nádche. Samozrejme, treba piť s mierou. Istá štúdia napríklad ukázala, že nádcha sa viac vyhýbala nefajčiarom, ktorí vypili štyri poháriky alkoholu denne, ako tým, ktorí nepili vôbec. Podľa všetkého alkohol zabraňoval šíreniu vírusu a znižoval tvorbu hlienu.

Prečítajte si tiež:

4. Choďte do spoločnosti

Vyrazte si so svojimi kamarátmi. Istá štúdia univerzity v Pittsburgu dokázala, že ľudia so silnými priateľstvami sú voči chorobám odolnejší. Pokusy robili na odvážnych študentoch, ktorých vystavili množstvu baktérií. Tí, ktorí mali viac kamarátov a pevné vzťahy, boli voči nim odolnejší.

5. Sex, sex, sex

O tom, že posteľné aktivity sú príjemné a zábavné, vás asi nemusíme presviedčať. Známe je tiež to, že majú aj zdravotné benefity. Ľudia, ktorí sa im venujú minimálne dvakrát do týždňa, si posilňujú imunitu a sú zdravší ako tí, čo sa sexu skôr vyhýbajú. V neposlednom rade spálite aj mnoho kalórií.

6. Nechajte deti zašpiniť sa

Ak svoje deti úzkostlivo strážite, aby sa nedotýkali špinavých vecí a neustále ich umývate, môžete im uškodiť. Baktérie totiž vedia aj pomáhať a bez nich si zdravý imunitný systém nevybudujete. Niektorí vedci sa tiež nazdávajú, že detskej imunite pomáhajú aj domáce zvieratká, ktoré dokonca môžu znížiť riziko vzniku alergií.

Ďalšími osvedčenými liekmi sú domáca zeleninová polievka, cvičenie či poriadne štipľavé klasické fazuľové čili. A nezabúdajte, pre imunitu je najhoršie byť neustále zavretý doma, doprajte si každý deň aspoň krátku prechádzku.

Zdroj: rodale.com


 
Buďte informovaní o všetkom, čo Vás zaujíma. Čítajte novinky a zaujímavosti z oblasti zdravia, krásy a životného štýlu. 
GOING

Pozrel som link.

Aký je rozdiel medzi nachladnutím a chrípkou/virózou ?

Lebo ja nachladnem každý večer keď som 4h vonku.
Nachladnutím sa myslí chrípka alebo je to podchladenie
častí tela napr. hlavy ?