Nový dátový balík 4ky ponúka surfovanie na takmer celom území Slovenska

Dátujúci zákazníci štvorky si oddnes nemusia dávať pozor, či prešli z pokrytia vlastnou sieťou operátora do národného roamingu. Ak si aktivujú nový balík 4G GIGA PLUS, za 4 eurá získajú gigabajt dát na 30 dní bez ohľadu na to, v akej sieti sa nachádzajú.

Datový balík SWAN Zdroj foto:

Dátujúci zákazníci štvorky si oddnes nemusia dávať pozor, či prešli z pokrytia vlastnou sieťou operátora do národného roamingu. Ak si aktivujú nový balík 4G GIGA PLUS, za 4 eurá získajú gigabajt dát na 30 dní bez ohľadu na to, v akej sieti sa nachádzajú.

Štvrtý mobilný operátor už pri svojom štarte ponúkol zákazníkom dátový balík, v ktorom za jedno euro získali gigabajt dát na 30 dní vo vlastnej sieti operátora, ktorej signálom operátor pokrýva už takmer polovicu obyvateľstva Slovenska. Od decembra 4ka ponúka produkt s prívlastkom plus, kde už zákazník nemusí riešiť, v ktorej sieti sa nachádza, pretože umožňuje výhodný prenos dát aj v národnom roamingu.

„Je to reakcia na veľký dopyt našich zákazníkov po dátach. Len za uplynulý mesiac stúpol počet tých, ktorí dátujú o 40%. Nový balík 4G GIGA PLUS ponúka zvýšený komfort tým, ktorí sa veľa pohybujú a nemusia tak riešiť, v akej sieti sa nachádzajú,“ uviedol riaditeľ divízie obchodu a marketingu mobilných služieb Swanu Peter Helexa.

Nový dátový balík si môžu zákazníci zakúpiť a aktivovať na viac ako 1500 pobočkách Slovenskej pošty alebo aj z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu, či zaslaním SMS správy na číslo 950. Po vypršaní dát si ho vedia rovnakým spôsobom aktivovať.

4ka aktívne posilňuje svoju sieť a už dnes ňou pokrýva takmer polovicu populácie Slovenska. Celkovo jej služby už využíva viac ako 70-tisíc zákazníkov.

„Záväzok pokryť 50% obyvateľstva do konca roka nielen stihneme, ale určite aj prekročíme. V skutočnosti tak už nie sme štvorka, ale trojka v LTE pokrytí,“ tvrdí P. Helexa s odkazom na zverejnené údaje ostatných operátorov, podľa ktorých O2 nedosahuje v pokrytí 4G vysokorýchlostným internetom ani polovicu toho, čo nováčik na trhu.


Spoločnosť SWAN, a.s., získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť a profesionálne zázemie pre ponuku služieb 4G. Celkovo plánuje SWAN do projektu mobilného operátora investovať až 100 miliónov EUR.

Telekomunikačný operátor SWAN poskytuje elektronické komunikačné služby od roku 2000. Vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami a s počtom viac ako 50 000 zákazníkov. Je tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku. Pod značkou SWAN MULTIMEDIA poskytuje od roku 2007 služby triple-play (digitálna TV, internet, pevná linka) pre bytových zákazníkov. SWAN je súčasťou holdingu DanubiaTel, a.s., do portfólia ktorého patrí aj dátové centrum, softwarehouse a národný správca domén. Výstavbou a prevádzkou mobilnej 4G siete sa SWAN stal telekomunikačným operátorom s veľmi širokým spektrom služieb. www.swan.sk

Informácie pre média: Tomáš Stupavský, Špecialista pre vzťahy s médiami, SWAN, a.s., +421 950 040 071, tomas.stupavsky@danubiatel.sk.