Jeseň s dokonalou tvárou? Toto sú nové trendy v líčení

Ako každý rok, na pulty módnych značiek prichádzajú nové modely a dekoratívne líčenie polieha zmenám v trendoch. Tohtoročná sezóna jesenných farieb ponúka širokú paletu odtieňov cez zlatú, modrú, zelenú, hnedú či fialovú. Väčšina žien túži po praktických, rýchlych a efektných trikoch pre rozjasnenie a skrášlenie tváre. Prinášame vám trendy, ktoré vám toto želanie splní.

Jesenné líčenie Zdroj foto: Shutterstock.com

Trendy zdĺhavé a zložité kontúrovanie tváre z predchádzajúcich sezón si osvojila len máloktorá „amatérka vizážistka“. Tento rok na to môžete zabudnúť. Vždy bolo a je trendy byť prirodzená, vkusná a zladená.


Prečítajte si aj:

Iba 3 kroky k dokonalej pokožke na jeseň

Make up

Ak sa nechcete príliš líčiť, napríklad do práce alebo len tak na nákupy, zvoľte jednoduchý a ľahký BB krém, ktorý aj napriek jeho transparentnosti dôkladne prekryje nedokonalosti a vďaka nádychu lesku oslní a rozžiari krivky tváre. Prepudrujte jemnými krúživými ťahmi miesta, o ktorých viete, že sa vám tam mastí pleť najrýchlejšie.

Ak sa chystáte na párty, použite korektor na prekrytie nedokonalostí, ktorý dôkladne vklepte do pokožky. Tak vám prekrytie vydrží čo najdlhšie. Následne naneste váš obľúbený make up a dôkladne ho zapracujte hubkou. Prepudrujte celú tvár zmatňujúcim púdrom.

Obočie

Nezáleží na tom, akej je hrúbky, dôležité je mať správny tvar. Obočie dotvára celkový vzhľad tváre preto na neho nezabúdajte. Stačí si ho jemne prečesať, poprípade zvýrazniť napríklad tieňmi v rovnakej farbe a kefkou dotvarovať. Ak ste zvyknuté na formovanie, udržujte si tvar pekného obočia.

Líca

Trikom pre dokonalé nanesenie pudrenky na líčka spočíva v úsmeve. Na štetec naneste lícenku a jemne ju odklepte, aby ste nenaniesli zbytočne veľké množstvo. Usmejte sa tak, aby pery zostali uzavreté, iba vystúpili lícne kosti. Na to miesto aplikujte lícenku. Štetcom krúživými a ťahavými ťahmi prechádzajte po oblasti lícnych kosti, aby sa dôkladne vytieňovali. Tým istým štetcom ešte môžete prejsť po špičke nosa, čele a brade. Tak docielite dokonalé optické vyformovanie tváre. Farbu zvoľte podľa vášho farebného tónu celkového líčenia.

Rozjasnenie

Tento rok je výborným a chceným trendom rozjasnenie niektorých partií tváre. Zvoľte vždy však len jednu maximálne dve oblasti, ktoré chcete zvýrazniť. Napríklad oblasť tesne nad lícnymi kosťami. Majte na pamäti, že rozjasnením zvýrazňujete vaše dokonalosti. Aby sa nestal opak. Menej je vždy viac, známa fráza, ktorú sa oplatí dodržiavať i v líčení.

Jeseň - líčenie

Oči

Na denné bežné líčenie vám postačí jednoduchá nesmrteľná očná linka. Na výber máte rôzne farby. Netreba sa držať klasickej čiernej, ktorá pohľad ztvrdzuje. Zvoľte hnedé odtiene, šedé, experimentujte s farbami. Krásna farba je aj tmavá zelená s jemným odleskom, ktorá sa hodí ku každej farbe očí.

Pre zvýraznenie na večer môžete zvoliť trendy dymové líčenie.

Sezóna volá po varenom vínku. Tak prečo si nedať víno aj na tvár? Trendom tohtoročnej sezóny je vínové líčenie očí. Znie to namáhavo, ale trik je v tom, že očné tiene vínovej farby (červené víno) sa aplikujú na horné pohyblivé viečko oka kde je lom (ohyb oka). Nanesie sa línia tieňov a rozpracuje sa do stratena smerom k obočiu aj do spodnej strany smerom k riasam. Pri otvorení oka tak vidíte nádhere vytieňované očné tiene a zvodný pohľad. Stačí pridať maskaru a dokonalosť máte na tvári. Pre zvýraznenie môžete tiež pridať očnú linku.

Pery

Pravidlo platí stále. Ak máte výrazné oči, pery majte v jemných telových farbách s jemným odleskom. V prípade, že zbožňujete rozdávať farebné bozky, naneste na pery krvavo červený rúž, ktorý je trendom i pre tohtoročnú jesennú sezónu.

Tip:

Ak chcete upútať dokonalými perami, zvoľte o odtiene svetlejší rúž a tmavú kontúrovaciu ceruzku na pery. Naneste rúž po celej dĺžke pier. Vklepkajte ho prstami, tak vám efekt narúžovania vydrží dlhšie. Naneste po stranách kontúrovaciu ceruzku a štetcom rozotrite ceruzku do vnútornej strany pier. Získate tak ombré efekt.


Prečítajte si aj tento článok:

Iba 3 kroky k dokonalej pokožke na jeseň