Jar je obdobie, kedy všetko začína kvitnúť a zobúdzať sa po dlhej zime. Neplatí to len v prírode, ale aj pre nás ľudí, ktorí sa potrebujeme v tomto období naštartovať . Na prvý pohľad sa to môže zdať náročné, ale stačí pár zaručených rád a pôjde to ľahko.
Starostlivosť o pleť sa niektorým môže zdať ako veľká alchýmia. Pritom stačí dodržiavať pár základných krokov a vaša pleť bude dôkladne chránená, obzvlášť v zimných mesiacoch. Poradíme vám, ako na to.
Denno-denne sa na celom svete predá nespočetné množstvo kozmetických prípravkov, ktoré si kupujeme s cieľom podporiť svoju krásu a zdravie pleti. Už dávno neplatí, že starostlivosť o pleť je výsostnou záležitosťou žien.
Hygienici ako aj svetoví zdravotníci a odborníci sa zhodujú na tom, že nosenie rúšok alebo respirátorov je jednou z najzodpovednejších vecí, ktorú môžeme robiť počas koronavírusovej doby. Od doby, čo sa objavil prvý pozitívny prípad s COVID-19, začalo sa medzi nami šíriť aj „maskné“ – akné pod rúškom.
Každodenná rutina nosenia rúšok je späť! Vďaka nim chránime seba a okolie. Naša skrytá pokožka však pod rúškom trpí. Poradíme vám, ako predísť väčším ťažkostiam a naučiť sa starať o pleť aj v pohodlí domova.
Konečne sa dostávame do fázy, kedy nás viac ako lákavé balenie kozmetiky začal zaujímať jej obsah. Počet uvedomelých zákazníkov rastie, chceme vedieť stále viac.
Aká by mala byť ideálna kozmetika? Citlivá k pleti, účinná v boji s nedokonalosťami, cenovo dostupná a s kvalitným zložením. Nájsť takú, aby spĺňala všetky požiadavky je ťažké, no nie nemožné. Kozmetika Dr. Sandra má všetky tieto parametre, dokonca pomáha všetkým typom suchej, citlivej či mastnej pleti. Okrem toho ju vyvinuli dermatológovia na čele s MUDr. Sandrou Rozborilovou.
Možno ste už o tekutom zázraku, ktorý sa aktívne podieľa napríklad na minimalizovaní známok starnutia, zmenšovaní pórov či odstraňovaní akné, čítali. Retinol tvorí hlavnú zložku v produktoch, ktoré sú zamerané na starostlivosť o pleť či už staršiu alebo problematickú.
Zarastajúce chĺpky, tmavé bodky, večne hrboľatá a suchá pokožka. Všetky tieto označenia sa skrývajú za pojmom ,,jahodové nohy“. V reklamách nám prezentujú žiletky s vysokým počtom čepieľok, ktoré by mali zaručiť ešte hladšiu pokožku a ešte krajšie vyzerajúce nohy. Zväčša je opak pravdou. Hoci naše kamarátky majú dobré skúsenosti, u nás to tak nie je. Prečo? Kde sa nastala chyba?!
Šampóny na vlasy sú súčasťou nášho každodenného života a dnes je ťažké si predstaviť čas, keď sa človek mohol bez nich zaobísť. Máme pre vás niekoľko tipov na výber šampónov.
Maska na tvár je vynikajúci prostriedok na riešenie akýchkoľvek problémov s pokožkou. Sú nevyhnutné, keď potrebujete omladiť, hydratovať, upokojiť a očistiť pokožku, zjemniť ju a odstrániť toxíny. Existujú rôzne typy masiek podľa ich účelu. Masky môžu byť hydratačné, tonizujúce, proti starnutiu a pre zúženie pórov.
Asi každá žena sníva o predĺžení svojej mladosti tak dlho, ako je to možné. Keď máte ešte len dvadsať rokov, možno vás netrápia myšlienky ohľadom pleti a starostlivosti o ňu, no po tridsiatke by ste mali spozornieť. Zostavili sme dôležité pravidlá, ktoré sa týkajú starostlivosti o tvár a make-upu po tridsiatke.
Vnímanie krásy je veľmi individuálne, no stačí jeden pohľad do zrkadla a žena vie povedať, či je so sebou spokojná alebo nie. Či má dvadsať, tridsať alebo ešte o desať rokov viac, stále sa chce páčiť a cítiť sa príťažlivo. Preto, ako hovorí odborníčka na krásu MUDr. Alexandra Rozborilová, treba sa v prvom rade o seba starať, prípadne sa zveriť do rúk odborníkov.
Každý typ pleti potrebuje inú starostlivosť a špeciálne zameranú kozmetiku. Je obzvlášť dôležité poznať svoj typ pleti, aby sme sa o ňu vedeli správne starať. A preto, dámy, ak si nie ste isté, aký typ pleti máte a čo jej chýba, nechajte si poradiť od odborníkov.
Čistenie pleti a celkovo starostlivosť o ňu by ste určite nemali zanedbávať. Okrem dennej rutiny v podobe čistenia a hydratácie by ste z času na čas mali používať aj peeling. Pozrite sa, aké účinky môže mať na vašu tvá i telo.
Leto je časom dovoleniek, výletov a športov pod holým nebom. Občas sa však stane, že podceníme situáciu a výsledkom je červená a spálená pokožka. Čo s ňou?
Hoci v poslednom období v médiách počúvame správy, že ozónovú dieru sa podarilo "zahojiť", neznamená to, že môžeme v ohľaduplnosti voči planéte Zem poľaviť. Naopak, treba sa zamyslieť nad drobnosťami, ktorými prispejeme ku kráse a čistote nielen nás, ale i prírody.
V poslednom období ľudia myslia na životné prostredie a jeho ochranu. Nájsť produkty, ktoré sú ľahko rozložiteľné, nie sú testované na zvieratách a neobsahujú škodliviny je už menej náročné ako pred niekoľkými rokmi.
Naša pleť býva často namáhaná. Tým sa stáva viac citlivou a podráždenou. Či už vplyvom vonkajšieho prostredia (vietor, chlad, teplo), hormonálnou nerovnováhou alebo stresom. Predstavíme vám niekoľko kozmetických, ale aj prírodných tipov na zmiernenie podráždenia pleti.
Ak už sa rozhodnete pre výber kvalitnejšej rastlinnej kozmetiky, dávajte si pozor, aby ste sa nenechali nachytať. Prinášame vám zoznam piatich zložiek, ktoré by ste tu nemali v žiadnom prípade nájsť. Majte oči na stopkách!