Hrdinovia týchto dní: 10 fotiek a odkazov od lekárov a zdravotných sestier, bojujúcich s koronavírusom po celom svete!

Hrdinami dnešných dní sú zdravotnícki pracovníci po celom svete, ktorí denne bojujú za nás všetkých v prvej línii. Srdcervúce fotografie a pravdivé odkazy, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami, slúžia ako živý dôkaz toho, čo sa deje za núdzovými dverami.
odkazy a fotografie unavených zdravotníkovi počas pandémie koronavírusu

Zdroj: Facebook.com

Počet ľudí infikovaných novým koronavírusom SARS-CoV-2 denne prudko stúpa po celom svete, aktuálne je potvrdených viac ako 350- tisíc prípadov a viac ako 15-tisíc úmrtí.

Tragické míľniky sú v Európe zaznamenané takmer každý deň, najviac postihnutými krajinami v sú Taliansko a Španielsko. Všetkým je jasné, že potláčanie pandémie bude zrejme trvať dlhšie, ako sme dúfali.

Hrdinami dnešných dní sú zdravotnícki pracovníci po celom svete, ktorí teraz bojujú za nás všetkých v prvej línii. Srdcervúce fotografie, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami, slúžia ako živý dôkaz toho, čo sa deje za núdzovými dverami.

Často musia pracovať bez riadneho vybavenia a riskujú vlastné životy. Ich obeť je neskutočná, veríme, že im ju niekedy dokážeme vrátiť.

Počas prezerania si nasledujúcich fotografií, chvíľku premýšľajte o týchto hrdinoch, a aspoň v duchu im poďakujte.

My, za celú našu redakciu, posielame jedno obrovské ĎAKUJEME!

1. Odkaz od talianskeho lekára Nicola Sgarbi

selfie talianskeho lekára z nemocnice

Nicola Sgarbi | Zdroj: Facebook.com

Odkaz talianskeho lekára: „Nemám rád selfies. Včera som však odfotil túto fotografiu. Po 13 hodinách na JIS. Nie som hrdina. Som normálny človek,“ píše úprimne lekár Nicola Sgarbi na svojom facebookovom profile.

Najčítanejšie články