Ministerstvo zdravotníctva zaistilo dostatočné zásoby Paxlovidu pre najbližšie obdobie. Antivirotický liek je v súčasnosti jedným z najúčinnejších nástrojov pri liečbe COVID-19.
Počet darcov krvi v lete klesá, Národná transfúzna služba (NTS) SR preto vyzýva ľudí na jej darovanie.
Infekčné choroby patrili v minulosti k najčastejším príčinám úmrtia. Zmenilo to až očkovanie, ktoré takmer vymazalo mnohé ochorenia z našich životov. Očkovanie sa tak zaradilo medzi najvýznamnejšie a najúčinnejšie výdobytky modernej medicíny. Jeho význam si treba pripomenúť aj počas Svetového imunizačného týždňa.
Prečo je vitamín D tak dôležitý, aké sú jeho prirodzené zdroje a kedy by sme ho mali začať dopĺňať? MUDr. Terézia Pázmanová, internistka z AGEL Clinic, nám v rozhovore vysvetľuje, vďaka čomu je pre nás tento vitamín taký dôležitý a odpovedá na najčastejšie otázky.
Vraví sa, že slnko je najlepší lekár. My vám k terapii hrejivými slnečnými lúčmi chceme odporučiť ešte niečo. Posilnite si imunitu, vzpružte pohybový aparát a zabudnite na každodenný stres a zhon.
Nová štúdia dokázala súvislosť medzi odolnosťou voči ochorením COVID-19 a cvičením. Vedci zistili, že fyzická aktivita môže znížiť riziko úmrtia na COVID-19 až o 42 %.
Dlhotrvajúca pandémia, počas ktorej sa odporúčalo užívať v domácej liečbe pri ľahkom a stredne ťažkom priebehu ochorenia voľnopredajné lieky, nemala za následok zvýšenie predaja tabletiek proti bolesti, výdavky na ne však za posledné roky stúpajú.
Srdcovo-cievne ochorenia sú v celom vyspelom svete dlhodobo najčastejšou príčinou smrti. Približne každý štvrtý človek zomiera práve na ne.
Nový prieskum spoločnosti IKEA o živote v domácnosti odhalil dôležitú úlohu, ktorú domácnosť zohrávala počas minulého roka na Slovensku. Prieskum1 ukázal, že minulý rok sa niesol najmä v znamení udržiavania vzťahov a dosahovania rovnováhy v živote. Pandémia však ovplyvnila aj náš spôsob života doma. Keďže naša domácnosť sa zmenila na fitness centrum, domácu kanceláriu, priestor na oddych či na bezpečné útočisko počas lockdownu, ľudia sa snažili prispôsobiť svoj domov novej situácii, aby sa v ňom cítili lepšie. Viac ako 63 % Slovákov tvrdí, že počas posledných 12 mesiacov zmenili svoju domácnosť, aby sa v nej mohli venovať tomu, čo chceli alebo potrebovali robiť. Ako sme sa vysporiadali s pandemickou situáciou a ako vyzerá ideálna domácnosť v súčasnosti?
Uprostred náporu ochorenia COVID-19, ktoré nám už druhý rok znepríjemňuje život, je pre bežného človeka často náročné odlíšiť toto respiračné ochorenie od obyčajnej chrípky. Hoci ide o rozdielne vírusy, príznaky sú si veľmi podobné.