Čerstvé mamičky Erika Judínyová a Ivana Gáborík dali dcérkam podobné mená, no slovenskú klasiku nečakajte. Toto sú najpoužívanejšie dievčenské mená na Slovensku za posledných 20 rokov!

Erika Judínyová je už mamou! Z dcérky sa teší aj Ivana Gáborík. Aké mená vybrali pre svoje poklady?
Erika Judínyová a Ivana Gáborík sa stali mamami!

Zdroj: Instagram.com

Erika Judínyová sa stala mamou tesne pred 50-tkou. Jej dcérka prišla na svet 20. mája 2020 o 11.20 h s mierami 2840 gramov a 49 centimetrov. Spolu s partnerom Štefanom Skrúcaným vybrali dcérke meno Ella.

Veľmi sa teším, že Erika aj malá Ella sú v poriadku a zdravé! Ellka nás trochu prekvapila, lebo sme ju čakali až budúci pondelok, ale asi chcela byť už na víkend doma,“ povedal pre TV Markíza šťastný otecko.

Mamou sa pred pár dňami stala aj Ivana Gáborík, manželka hokejistu Mariána Gáboríka. Ich dcérka sa narodila okolo polnoci z utorka na stredu v trenčianskej nemocnici a dostala meno Bella.

Najobľúbenejšie mená Slovákov

Zo štatistík Ministerstva vnútra za posledných skoro 20 rokov vzišli tie najpoužívanejšie dievčenské mená na Slovensku. V prvých desiatkach sa počas týchto rokov ocitlo 22 rôznych mien!

Najobľúbenejšie dievčenské meno za posledných 20 rokov je na Slovensku Viktória, druhé v poradí je meno Natália. Tretím najpoužívanejším menom sa stala Sofia.

Do prvej desiatky často používaných dievčenským mien sa dostali aj Kristína, Nina, Laura , Ema, Michaela, Simona a Lucia.


Mohlo by vás zaujímať:

Známa Češka čaká vo svojich 48 rokoch dieťa s o 16 rokov mladším manželom! 5 rizík tehotenstva vo vyššom veku podľa gynekologičky, ktoré je dobré zvážiť

Judínyovú kritovali kvôli tehotenstvu vo vyššom veku. Toto je názor vedy a odborníkov na tehotenstvo po 35-tke!