Princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety II, bol hospitalizovaný. Ide o preventívne opatrenie na radu jeho lekára

99-ročný princ Philip, bývalý dôstojník námorníctva a vášnivý hráč póla, si do vysokého veku užíval silné zdravie, v posledných rokoch však mal niekoľko zdravotných problémov.
Princ Philip bol hospitalizovaný

Zdroj: Flickr.com

99-ročný britský princ Philip bol prijatý do londýnskej nemocnice po tom, čo sa necítil dobre, uviedol Buckinghamský palác. Manžel kráľovnej Alžbety II. bol v utorok večer prijatý do súkromnej nemocnice kráľa Eduarda VII.

Ako píše agentúra AP, ide o „preventívne opatrenie“ prijaté na radu princovho lekára. Palác uviedol, že sa očakáva, že Philip zostane v nemocnici na niekoľko dní „pozorovanie a odpočinok“.

Philip, tiež známy ako vojvoda z Edinburghu, odišiel z verejných funkcií v roku 2017 a na verejnosti sa objavuje zriedka. Počas súčasného lockdownu počas pandémie koronavírusu vo Veľkej Británii bol spolu s kráľovnou izolovaný na zámku Windsor západne od Londýna.

S vtedajšou princeznou Alžbetou sa oženil v roku 1947 a ich manželstvo je najdlhšie slúžiacim kráľovským zväzkom v britskej histórii. S kráľovnou majú štyri deti, osem vnukov a deväť pravnukov.

Philip, bývalý dôstojník námorníctva a vášnivý hráč póla, si do vysokého veku užíval silné zdravie, v posledných rokoch však mal niekoľko zdravotných problémov.

V roku 2011 ho po bolestiach na hrudi previezol vrtuľník do nemocnice, kde sa liečil pre zablokovanú koronárnu tepnu. V roku 2018 bol hospitalizovaný 10 dní pre náhradu bedrového kĺbu.

Filip bol naposledy hospitalizovaný v decembri 2019 a strávil štyri noci v nemocnici kráľa Eduarda VII. Palác uviedol, že išlo o "plánovanú liečbu už existujúceho stavu".


Prečítajte si aj:

Princ Charles má pozitívny test na koronavírus! 71-ročný následník britského trónu je v domácej karanténe

Princ William priznal úzkosť pri verejných prejavoch a prezradil svoj trik, ako ju prekonať!