Viac ako 40% ľudí infikovaných koronavírusom o nákaze nevie, častejšie ide o mužov

Štúdie sa od októbra 2020 do konca júna 2021 zúčastnilo približne 10 520 osôb vo veku 25 až 88 rokov z Mainzu a okresu Mainz-Bingen.
Viac ako 40% ľudí infikovaných koronavírusom o nákaze nevie

Zdroj: Flickr.com

Viac ako 40% ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 o nákaze nevie. Zistili to vedci z univerzitného lekárskeho centra v nemeckom Mainzi.

Ku každým desiatich ľuďom, ktorí boli evidovaní ako infikovaní, je potrebné pripočítať zhruba osem ďalších osôb, ktoré boli infikované a nevedeli o tom, povedal koordinátor štúdie Philipp Wild.

Muži boli častejšie (44,2%) nevedome infikovaní koronavírusom SARS-CoV-2 ako ženy (40,6%), uviedol vedec.

Štúdie sa od októbra 2020 do konca júna 2021 zúčastnilo približne 10 520 osôb vo veku 25 až 88 rokov z Mainzu a okresu Mainz-Bingen. Výsledky sú podľa Wilda pre túto oblasť reprezentatívne.

Štúdia, ktorá zatiaľ nebola publikovaná vo vedeckom časopise, nadväzuje na takzvanú Gutenbergovu zdravotnú štúdiu.

Vedci vychádzali v štúdii z niekoľkých druhov testov, u tých protilátkových sa ale ukázalo, že sú značne nespoľahlivé -⁠ časť totiž nevie odhaliť všetky protilátky.

Aby túto slabinu eliminovali, použili v štúdii ďalší typ protilátkového testu, vďaka ktorému našli dôkazy o prekonanej chorobe u ďalších osôb, ktoré o nej vôbec netušili.

Štúdia predpokladá, že od októbra 2020 do začiatku júla 2021, sa koronavírosom SARS-CoV-2 v skúmanej oblasti nakazilo približne 6,3% osôb.

Pritom inštitút Roberta Kocha, ktorý má v Nemecku monitorovania epidémie na starosti, zaznamenal počas celého pandemického obdobia od konca januára 2020 do tohto utorka, v celom Nemecku len približne 4,5% osôb s potvrdenou nákazou koronavírusom SARS-CoV-2.


Mohlo by vás zaujímať:

Delta variant koronavírusu vzbudzuje obavy, má iné príznaky, ľahšie sa prenáša a môže odolávať očkovaniu

Izrael hlási pokles účinnosti jednej z vakcín proti COVID-19, na vine je delta variant


Faith Healer

čo sa na tomto dá komentovať, snáď iba to, že to je najskôr pravda! Ak má niekto nejaké vedomosti, vyvracajúce tieto zistenia, nech ich tu prezentuje!