Kúpeľný pobyt hradený z poistného si vybavíte jednoducho

Patríte k tým, ktorým poisťovňa schválila kúpeľný pobyt? Nenechajte sa odradiť „vybavovačkami“ s tým spojenými. Nie je to nič zložité! Po pár klikoch alebo telefonáte do vami vybraného kúpeľného zariadenia si môžete do kalendára poznačiť dátum vášho pobytu, ktorý vám úplne alebo čiastočne preplatí vaša zdravotná poisťovňa.

Zdroj: Kúpele Piešťany

Slovensko je krajina, ktorá sa okrem iného môže pýšiť neuveriteľným bohatstvom prírodných zdrojov. Vďaka geotermálnym vodám patríme medzi svetové kúpeľné veľmoci podobne ako Francúzsko, Švajčiarsko, či Nemecko. Uvádza sa, že na našom území pramení viac ako 1200 minerálnych vôd, z ktorých sa využíva len niečo cez 150 žriediel. V blízkosti niektorých z nich boli vybudované kúpele, z ktorých mnohé už po stáročia navštevujú ľudia s rôznymi zdravotnými ťažkosťami.

Ktoré kúpele sú pre vás?

Spraviť si prehľad o tom, ktoré kúpele by boli pre vás vhodné môžete ešte predtým, ako požiadate o kúpeľnú liečbu. Na stránke VšZP ale aj na stránke poisťovne Dôvera nájdete zoznam kúpeľov aj s ochoreniami, na liečbu ktorých sa špecializujú.

Slovenské liečebné kúpele, ktoré majú zmluvy s jednotlivými poisťovňami celosezónne otvárajú svoju liečivú náruč všetkým pacientom, klientom a hosťom so širokým spektrom zdravotných ťažkostí.

Keď sa vám dostala do uší informácia, že získať kúpeľný pobyt je po novom komplikované, dovolíme si vyviesť vás z omylu. Do kúpeľov sa teraz dostanete jednoduchšie a rýchlejšie. Doteraz si spomedzi viacerých možností mohli vybrať len tí poistenci, ktorí boli zaradení do indikačnej skupiny B. Už aj poistenci zaradení podľa indikačného zoznamu do skupiny A s nárokom na plne hradený kúpeľný pobyt si budú miesto a termín svojho ozdravného pobytu vyberať!

Možnosť vybrať si kúpele podľa vlastného gusta majú po novom všetci poistenci, ktorým vznikol podľa zákona 577/2004 z. Z. nárok na kúpeľnú liečbu. Doteraz sa táto možnosť vzťahovala len na poistencov, ktorí boli podľa charakteru svojich ťažkostí zaradení do indikačnej skupiny B.

Zdroj: Kúpele Piešťany

Výber kúpeľov je na vás

Zásadný rozdiel v platbách medzi poistencami s ochoreniami spadajúcimi do skupiny A a skupiny B je v tom, že poistencom s „áčkom“ poisťovňa v rámci kúpeľného pobytu prepláca kompletnú zdravotnú starostlivosť, liečebné procedúry, ubytovanie v určenom štandarde a stravu podávanú formou plnej penzie.

Poistenci spadajúci do skupiny B si plne hradia ubytovanie aj stravu a v réžii poisťovne sú platby za zdravotnú starostlivosť a liečebné procedúry. Títo poistenci si už aj v minulosti mohli vybrať miesto, kde kúpeľný pobyt absolvujú, avšak tiež len z obmedzeného počtu slovenských liečebných kúpeľov, ktoré boli súčasťou schváleného návrhu na kúpeľnú liečbu.

Od polovice mája môžu lekári žiadosti o kúpeľnú liečbu zasielať elektronicky už aj pre poistencov VšZP. Doteraz tak bolo možné urobiť len u žiadateľov poistených v poisťovni Dôvera.

Týmto krokom sa podarilo poisťovniam zefektívniť, skrátiť a zrýchliť komunikáciu medzi obvodnými a odbornými lekármi, ktorí môžu kúpeľnú starostlivosť odporučiť. Pre poistencov je to dobrá správa v tom, že môže dôjsť aj k skráteniu zákonom stanovenej lehoty na schválenie predloženej žiadosti. Tá je momentálne 30-dňová.

Poisťovňa následne klientovi zašle zoznam kúpeľných zariadení, s ktorými má zmluvu. V prípade VšZP je to až 29 kúpeľných zariadení, rovnaký počet zariadení má zmluvu aj s poisťovňou Dôvera. Priamo na stránkach poisťovní alebo od svojho ošetrujúceho lekára získate všetky potrebné informácie, ktoré vám s výberom zariadenia pomôžu. Pozor treba dať len na to, aby sa tak stalo skôr, ako 6 týždňov do uplynutia indikácie.

Od momentu schválenia žiadosti o kúpeľnú liečbu kormidlo preberá do rúk poistenec. Konečne je v jeho plnej kompetencii výber času aj miesta kúpeľného pobytu, bez ohľadu na indikačnú skupinu. Rešpektovať je potrebné len to, či sa vami vybrané kúpele špecializujú na vašu diagnózu.

Kompletný indikačný zoznam vám napovie, ktoré z mnohých slovenských kúpeľov ponúkajú program šitý na mieru vašim ťažkostiam. Stačí už len nakontaktovať vybrané kúpele a dohodnúť si termín svojho pobytu. S cieľom zjednodušiť drobnú administratívu, ktorá sa presunula na plecia samotných poistencov kúpele hľadajú spôsoby, ako komunikáciu s nimi čo najviac priblížiť ku klientom.

Zdroj: Kúpele Piešťany

Líder v starostlivosti o pohybový aparát

Keď ste vždy túžili zažiť malý-veľký piešťanský zázrak, ste vďaka tejto zmene k uskutočneniu svojho sna oveľa bližšie aj vďaka možnosti vybrať si kúpele, v ktorých svoj liečebný kúpeľný pobyt hradený z poistenia absolvujete. Slovenské liečebné kúpele Piešťany, člen skupiny Ensana Health Spa Hotels vám okrem krásneho prostredia Kúpeľného ostrova ponúka aj rôzne štandardy ubytovania.

V kvalite, službách a ponúkanom komforte je výbornou voľbou 4 * kúpeľný hotel Esplanade či 3 * rodinný hotel Splendid. Rovnako dobre bude o kúpeľných hostí postarané aj v moderne zrekonštruovanom 2 * kúpeľnom hoteli Pro Patria ležiacom priamo v centre Kúpeľného ostrova. O procedúry so svetoznámou piešťanskou liečivou vodou a unikátnym bahnom – peloidom sa postará tím profesionálov v kúpeľnom dome Irma, kúpeľnom komplexe Napoleon a tiež v Balnea Health Spa –najväčšom stredoeurópskom balneologickom centre.

Ich dobré meno šíria ľudia sami medzi sebou na základe vlastných pozitívnych skúseností s ľudskosťou a ústretovým prístupom. Všetkých 63 procedúr, ktoré poistenci absolvujú v rámci 21-dňového pobytu či 84 procedúr, na ktoré im vzniká nárok v rámci 28-dňového kúpeľného pobytu bude balzamom, ktorý vďaka šikovným rukám profesionálov a liečivej silou vzácnych prírodných zdrojov pohladí telo aj dušu kúpeľných hostí.

Už ste určite na vlastnej koži zažili írečité „keď dvaja ľudia robia to isté, výsledok nemusí byť rovnaký,“. Do Piešťan sa ľudia radi vracajú práve preto, lebo to tam skrátka s ľuďmi a aj s ochoreniami pohybového a neurologického aparátu vedia na svetovej úrovni. Po schválení kúpeľnej liečby poisťovňou si môžete svoj kúpeľný pobyt v Piešťanoch rezervovať priamo na stránke kupelepiestany.sk.