Slnečné žiarenie je hlavnou súčasťou vonkajšieho prostredia človeka a ovplyvňuje priamo aj nepriamo väčšinu živých foriem na Zemi. Ako prvá bola zistená zdraviu pozitívna vlastnosť slnečného žiarenia v prevencii nedostatku vitamínu D a pri liečbe detského ochorenia krivica – rachitída.
Slnečné žiarenie je v istej miere prospešné. Dôležité je vedieť určiť si správne fototyp vašej pokožky, ktorý vám určí čas vystavenia sa slnečným lúčom bez a s ochranným opaľovacím prípravkom.
Aj bežne dostupné prírodné látky dokážu ochrániť kožu pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia. Poskytujú nášmu telu okrem ochrany aj rad vitamínov a živín. Príroda nás obdarila množstvom rastlín s účinkami proti UV lúčom.
Angioedém je opuch podkožného tkaniva. Často býva v súvislosti s urtikáriou (žihľavkou).Príčinou býva alergická reakcia organizmu. Po uvoľnení histamínu z mastocytov sa spustí kaskáda reakcií vedúcich k alergii a angioedému.
Barotitída je zaradená medzi ušno-nosno-krčné ochorenia. K bolesti ucha pri cestovaní lietadlom dochádza pri zmenách atmosférického tlaku, kedy sa Eustachova trubica snaží prispôsobiť jej stiahnutím alebo roztiahnutím.