Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

lauritania

kočky , ešte raz sa pripomínam :
ozvite sa ktore mate anatom 400-420ml anatomické !!!! ja mam navrhnuté 410ml , a mam obavy že budu pre mňa velké ! chcela by som nejaké foto vidieť , ktore mate taku velkosť a aký ste mali zaklad ... začínam cúvať , totalne som zblbla ...mám týžden pred opkou a vymýšlam ... a čím viac surfujem po nete , tým som viac zmätená .... predoperačná horúčka ...

mimah

Doka
Zistila som to uz po 2 tyzdoch a uz po mesiaci uplne, v takej velkosti ich mam vlastne doteraz. Neviem ako to bude u teba,ja mam dobry metabolizmus,ale aj tak som necakala ze to pojde tak rychlo,ale aspon ze teraz je to ustalene :-)

Susy1982

Nena

a tu reopku co si spominala ,tak kedy mas v plane ist na nu?Alekar co ta operoval ten ti na to co povedal? Je to smutne cim vsetkym si niektore baby musia presjst ku vysnivanym ,bezproblemovym prsiam.Drzim peste,nech to v buducnosti dopadne uspesne.

assaabloy

slniecko83
mrzi ma ze mas takyto problem, dakujem za tip, posuval sa mi ten pas so zicherkou si ho pripnem a uz bude ok. ja som tiez myslela ze je to opuch. a rez mam tiez nizsie nez je prsna ryha.takze ja uz som tusila po opke ze to nieje uplne rovnake, ale ze sa az tak posunie... proste posunuty prsnik je to jasne clovek ked sa pozrie najma na tu poslednu foto. ja ten pas budem nosit a dufat ze sa to aspon troska upravi. ked som sa fotila v podprsenke tak som sa snazila dat aj take fotky z boku aby ten rozdiel nebolo vidno. ale krici to aj zhora aj zdola. no nic dievcata drzim vam vsetkym palce ktore mate s tymto problem, snad sa to ako-tak upravi a budeme vsetky spokojne :)

henka88

doplňam opravu:
...Tak boli tam napr. také všeobecné veci, ako že , infekcia čo je známe, ale že tá je možná aj po rokoch z implošov...

henka88

all pred a po OP
tie čo máte po, asi ste tiež podpisovali pred opkou taký informovaný súhlas o implošoch. ja som to mala k nagorom, asi to majú aj iné. a dosť ma zarazili všetky tie veci, čo tam boli napísané - v podobe nevýhod, ktoré vôbec nespomínali vo svojich brožúrach alebo info na nete. Tak po prečítaní a podpise, kde stálo, že stále zastávam názor, že tieto riziká prevážia výhody (no imploše okrem toho, že budeme mať prsia nemajú žiadnu výhodu)som bola nemilo prekvapená, čo všetko tie riziká zahŕňajú. Tak boli tam napr. také všeobecné veci, ako že , ale tá že vraj je možné aj po rokoch po OP; že kapsulárna kontraktúra je veľmi častým!! rizikom (pri tom na nete uvádzajú 5%, čo podľa mňa nie je veľmi často) vápnenie implošu, vypudenie implošu, dokonca že môžu byť zhoršené výsledky mamografie a že je potrebný najmodernejší radiologický prístup (pri tom ja som počula o tom, že imploše presvieti aj mamografia), potom možné problémy s tvorbou mlieka pri tehotenstve (a pri tom všade je že žiadne účinky na dojčenie?!). A najviac ma dostalo, že v tomto súhlase majú, že výrobcovia sa nevyjadrujú k presnej životnosti implošov, pri tom na svojich stránkach si dovolia hovoriť dokonca o implošoch na celý život! Okrem toho som sa dozvedela že nie je zaručená bezpečnosť pri užívaní nejakých antibiotík, steroidov, anestetík... Ako vedela som o negatívach, ale toto podpisovať bolo dosť akože trafám si guľku do hlavy 1:100. A keby sa niečo stalo a potrebovala by som uplatniť záruku, tak týmito podpismi, že to všetko berieme na vedomie a aj tak s tým súhlasíme, si vlastne istým spôsobom môžeme negovať naše nároky na záruku. No teraz mi je neskoro bedákať, ale prišlo mi to, že v brožúrach si toto všetko nedovolia napísať, a potom nám to pre svoju ochranu pekne podsunú. Tak už dúfať, že budeme iba zdravé a šťastné. :)

Nena1

Susy1982
Nooo... ja som asi vyfasovala implose s hladkym povrchom.Aspon tak som to vycitala v katalogu mojej znacky. Ked sa pretacam na posteli na druhy bok, tak citim, ako sklznu aj implose spolu so mnou na druhu stranu. To, ze neprirastli mi potvrdil Dr.Cerven. On ma neoperoval, len som isla nezaväzne skonzultovat moj stav aj s inym doktorom ;-)