Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

lienocka2808

no ja som bola prvy krat na vysetrenie u gynekologicky pred 2 rokmi , teraz mam 28. Ja som sa vobec nebala vysetrenia, ale hlavne toho ako na mna bude kukat, ze 26 krava sa tam odhodlala prvy krat. No pozerala na mna troska nechapavo, ale potom to bolo ok. Odteraz chodim pravidelne a nemam s tym problem. Treba to prekonat, v ramci svojeho zdravia

levicaaaa

na HPV stačí jeden jediný partner ktorý mal pred tebou jednu jedinú partnerku a máš to aj ty... takže to neni o počte sexuálnych partnerov...

aluska1

bibka ako je to tvoja vec ale vobec ta nechapem..asi nevidis co sa deje okolo teba, kolko ludi zomiera na vsetko mozne...a ty vies ze ty mozes tomu scasti zabranit a nic pre to nerobis....ale je to tvoja vec...aby si t nahodou raz neolutovala...potom je uz neskoro plakat...a to staci mat nejaky prekonany zapal vajecnikov a ktorom nevies a uz v zivote nemusis mat deti, len tak mimochodom

aluska1

bibka33 to je sice pekne ale ani tvoj parner nemoze vediet, ci to od niekoho nedostal.jemu sa to nemusi nikdy prejavit ..necitala si si tu temy o genitalnych bradavicach? to je tiez hpv, ale iny typ..vies kolko SLUSNYCH ludi ma s tym problemy..a mozu mat aj prveho partnera..je to virus a virusy sa siria velmi lahko a rychlo

Deida

Bibka33 nemala som sex odvtedy. ani po nom zatial netužim :-) ani chlapa si nemianim ešte hladať, možno mi vyhovuje žiť sama zatial ak by som aj bola sama domkonca života tak nevadí.

bibka33

aluska, keď už spomínaš tú rakovinu krčka tak tam záleží aj na to akých partnerov a koľko ich bolo. Ja som za tých 10-kov mala dvoch sex. partnerov, ktorých dokonale poznám. Takže si nemyslím, že som bola až taká nezodpovedná ako keby som ich vystriedala 20 a nedala sa vyšetriť. Lebo sú aj také prípady...
Deida, teraz neviem, či si odvtedy sex mala alebo nie.

Deida

Nehnije je to môj brat a rodičia o ničom nevedia. No ale to je teraz o inom iba som chcela vedieť čo poviem gyn. keď to bolo už tak davno.

levicaaaa

Deida, je mi ľúto čo si si musela prežiť, ale zrejme už nemáš panenskú blanu, čiže by ťa mohla vyšetriť aj normálne...

ale je mi smutno z toho, čo sa ti v detstve stalo... dúfam, že ten hajzel hnije v base...

Deida

Baby aj ak som mala sex prvy a posledny krat v šiestich rokoch (zneuživanie), teraz mam 25 a tiež som nebola ešte u gynekologa ale mala by som aj keď sa hambim. Mam povedať že už som mala sex? Ak sa ma bude pýtať?