bezradna mama

Príspevok v téme: bezradna mama
stela12345

Prosim Vas o radu.Moja 18 rocna dcera mi vcera oznamila ze je tehotna s chlapcom chodi skoro rok viete si predstavit co sa vo mne odohralo.On ma tiez 18 rokov obydvaja este studuju dcera ma pred sebou este dva roky potom chcela ist este na vysku ak by ju zobrali a teraz toto.Na internete si pozera videa o interupcii a vidim ze sama nevie co robit a ja co som v zivote bola proti potratom som jej vravela nech ide lebo si dokazi zivot ja im pomoct neviem tiez mam dve operacie pred sebou.Bojim sa ze nebude raz moct mat babetko a mne to bude vycitat.Ale je velmi mlada zivot ma pred sebou viem ze to dieta za nic nemoze ale vidim ze sa rozhodla pre potrat lebo cakala ze chlapec bude inac reagovat a on s potratom hned suhlasil tak si myslim ze sa v nom sklamala lebo mi vravela ze keby on zabojoval neda si prec starsne mi je nanic milujem deti a teraz takto jej radim citim sa blbo

jessulik

lost.
prepáč ale neviem ti dať zapravdu.mylujem deti ale vidím kolko detí trpí tým že rodičia sú alebo nezodpovedný alebo nemajú peniaze a prácu.
preboha ako sa dá za pár mesiacov naučiť zodpovednosti? a čo sa týka výživného myslíš že ztoho ak bude dievča samé vychovávať dieťa tak ho uživí?preboha to je omyl.dostane maťerskú a z oteckovej strany to bude minimum čo bude platiť. to keď zrátaš víde to na nejakých 200 a možno nejaké drobné eurá.z toho dieťa nevychováš.život nie je taký lahký. kúp plienky a základné veci čo dieťa potrebuje a už nebudeš mať peniaze a to nehovorím o tom keby náhodv nevedela kojiť a kupovať sunar beba či hocičo iné.ani nestačia tie peniaze na tieto základné veci a nie to ešte na iné.nuž čo.ak si ponechá sama bude to mať v každom prípade ťažké.

jessulik

stela12345
hát nemáte pred sebou lahké rozhodnutie.úplne chápem vaše obavy z budúcnosti. máte mladú dcérku a samozrejme aj určite nezrelú na materstvo.a čo sa týka otecka-nielenže nezrelý ale ešte dieťa.naozaj je velká pravdepodobnosť že bude chcieť vycúvať skôr či neskôr.je mladý a nezrelý.majú toho ešte tolko pred sebou.
miška.miška
podla mňa preháňaš.ten chlapec nemusí biť pako.je mladý,nemá prácu ani predstavu čo si s dieťaťom počnú.asi má niečo v hlave ak vie zvážiť že momentálne nemajú na to aby si to dieťa mohli ponechať.nemôžeš takto jednoznačne poznačiť ludí.pravdaže môže byť že máš pravdu ale memusíš ju mať.ja som matka a viem čo deti so sebou prinášajú.radosť ale aj starosti a vela zodpovednosti.ak cítia že na to ešte nie sú pripravený-a zrejme ani nie sú tak je asi spávnejšie riešenie ísť na potrat.
ten chlapec môže lúbiť to dievča ale asi sa môže cítiť mladý na otcovstvo a preto ho ešte netreba odpísať.
sledujem okolo seba dnešnú mládež a vidím 18-ročných.pre boha sú ešte strašne mladý.
niekto.
neviem kolko máš rokov ale nemôžeš vychádzať zo seba.asi máš viac ako ten chalan a vzhladom na to máš aj silnejší pocit zodpovednosti.postarať sa o rodinu?ako? veď ani prácu nemajú.študujú ak si to nečítal.
no neviem stela v každom prípade prediskutuj s dcérou a s chlapcom túto tému.nahod im obydve verzie čo sa stane ak si ponechajú a čo ak nie.len začni tému a potom len počúvaj.počúvaj aký názor majú a ako si predstavujú budúcnosť.vypočuj aj názor chlapca.to bude najrozumnejšie.si skúsená žena a matka takže vieš s čím chodí rodičovstvo.z ich rečí už dokážeš skonštatovať ich pohlad na vec a potom sa porozprávaj len osamote s dcérou.stoj pri nej poraď jej ak ťa žiada o názor ale nevnucuj jej svoj názor. musí sa rozhodnúť sama.je to na nej.asi to bude prvé rozhodnutie ktoré značne ovplivní jej budúcnosť nech sa už rozhodne hocijak.

lost

inac ano, je pravda ze brutalna vacsina 18 rocnych "muzov" nema ani paru o tom co je to zodpovednost, ale ma 8 mesiacov na to aby si ju osvojil, verim ze je to dost dlhy cas na to, a ked nie tak nebude zodpovedny ani o rok ci dva, mozno ani neskor.. Tazko povedat...

Tiez som bol ako 18 rocny relativne nezodpovedny, nie uplne ale nebol som velmi zodpovedny, ale za 1-2 roky sa toho zmenilo vela, a to som nebol pod vysokym tlakom, pisem to len preto, ze si myslim ze je mozne ho zmenit, ale len ak to naozaj chce.... skor ci neskor tu zodpovednost prijat musi, par rokov hore dole..... lenze ta 18 tam pravdupovediac krici dost proti tomu :(

naozaj to velmi zalezi kus od kusu...

Karina

niekto - ale je len velmi malo 18 rocnych chalanov, ktory su schopni niest si za svoje skutky zodpovednost... ci uz je to sukromny zivot, skola, priatelia - ja sama sa nanestastie este stale vyskytujem v ich blizkosti na strednej skole a veru takych serioznych a zodpovednych by som zratala na jednej ruke...

lost

Co tak donosti dieta a potom ho adoptovat pri najhorsom ? *

Urcite sa rodicia co nemaju deti potesia.
Jeden nema a druhy by ho rusil :)

je to take, tazke...

No toto sa stane, ked je clovek nezodpovedny, sorry, ale musel som to napisat, inac drzim palce, ale potrat je nezvratny.. je to ako samovrazda podla mna - nezvratna... niet cesty spat..

je to krute ano, ale ja by som to zobral ako VYZVU... potrat je velmi jednoducha cesta.. tak isto ako samovrazda...

alebo sa skusim takto spytat,
co vam brani v jeho ponechani si ?

tipujem ze to moze byt

1. financne problemy
2. otec nechce dieta
3. matka nechce dieta
4. ine, zaital ma nic nenapada

no, tak podla mna:
1. riesitelne, staci sa uskromnit, pocitat kazde euro, najst si pracu, zacat zdravy financny zivot, otec by mal, ak ho chce to dieta, zacat hladat pracu, skola neskola, je otcom..
2. ak otec povie ze bez dietata ju milujme, ale s nim nie, tak je podiferny. 18 rokov ci nie, je to ubohost. dovolim si povedat, ze je to problemovy tych chlapa..
3. pokial ho matka nechce, tak neviem co s tym, to je uz kapanek tazsie..

Poznam presne takyto pripad, ale "otec" mal 22, a "matka" okolo 18, isla na potrat... ako sa citi, to neviem,.
otec jej slubil ze: "budem ju milovat a neskor budeme mat babatko atd atd", avsak ju podvadzal, vztach sa skoncil..

V takomto pripade by trebalo zvazit totalne kazde vyhody a nevyhody...

* k tej adopcii, ano moze to byt aj tazke po porode dat prec.. ale o jeden dovod naviac prijat tuto vyzvu...

zivot je pes, je tazky, dostavama rany z kazdej strany, sice nemam ani najmensie tusenie ake to je pre vas, a pre mamicku potencionalnu, avsak..... netreba sa bad vratit uder..

chalan sa z toho nevytoci, pokial sa dieta porodi, existuje nieco ako vyzivne.. treba ho vymackat naplne ;)

kedy by inac chcela mat deti? mozno v 20? 22? 25? 30? .. ono par rokov hore dole, podla mna nevadi... niekedy nie je na vyber.. ale hlavne neriskovat viac, ako je mozne ziskat.

drzim palce....

niekto

preco si zenske myslia ze kazdy chlap s toho vycuva ???
ja by som sa o svoje dieta postaral nezavisle od toho aky by bol moj vstah s matkou

chlap ktory sa nevie postarat o rodinu nieje chlap

miška.miška

dobry den...ja vam chcem len povedat ze ak nechcete svojej dcére spôsobit neskôr psychicke problemy a výčitky tak by ste si mali to dieta radsej nechat....ono si to nezasluzi a predstavte si ze by vam teraz niekto povedal ze s vami chceli ist na potrat...a viem ze o 10 rokov mozno skôr alebo neskôr budete toho lutovat a budete si predstavovat scény: ktovie ako by teraz to nase male vyzeralo..ako by sa ucilo....neprislo by vam to luto?? viem ze to nie je lahke...ale tak predsa je to maly človiečik a ak uz sa ma narodit tak nech sa narodí...nestoji vam to zato aby ste mali do kocna zivota vyčitky ..a ten chalan vasej dceri je s prapacenim riadne pako...takto sa zistilo ako ma vlastne rad vasu dceru..ze to nie je láska....a ak bude mat niekto naozaj vasu dceru rad tak to dieta urcite prijme...poznala som jednu osobu ktora na potrate bola...ale nechcela by ste byt v jej kozi...az ked bola starsia velmi ju to poznacilo...a v tomto cloveku nepomôze ziadny psycholog...dufam ze sa spravne rozhodnete....dajte nam vediet ako to dopadlo dobre?? drzim vam palce...uvidite ze nebudete banovat ak sa to male narodi....

stela12345

Zabudla som dodat ze dakujem vsetkym za odpovede myslim ze mi to pomaha ked sa viem s niekym o tom poradit lebo neberieme to s lahkostou mame vycitky obydve rodine ani znamym to nechceme povedat lebo nikto nepomoze sme na to dve dakujem vsetkym ja viem co je to sama vychovavat deti ako 32 rocna som ovdovela mam 43