Diskriminacia žien v platoch

Príspevok v téme: Diskriminacia žien v platoch
stela_

Je to hrozne nespravodlive, že ženy zarabaju menej ako chlapy. Ako napr u nas vo firme ja mam 500 eur v čistom a netrufam si ani na hypoteku na byt. Chlapy u nas vo firme zarabaju okolo 800-900 eur. A ak sa tam lepšie poobzeram tak pol dna iba presedia s opretými rukami. Nechápem prečo je to tak, veď oni nerodia deti, nemaju kramy, žena im navari, operie, uprace. Ak si to tam zhrniem maju celkom pohodový život.

uhlie

pe.ter,

a to vies ako?Co ak vychova nejakeho tutmaka, ktory v zivote robit nebude. Na dochodok si robis len sam, nikto iny ti nan nerobi. To, ze vlada neuklada odvedene peniaze na dochodky, ale priebezne ich vyplaca, je len technicka zalezitost.

gima

uhlie-nepis osobne na mna,ze ja to tak chcem,ale zamysli sa trochu vseobecne,ci by to nemalo byt tak
a chces povedat,ze zena ktora je na materskej -NEROBI NIC DOMA?tak uz sa s tebou nemam o com bavit:(
staci mi,ten tvoj vyrok,ze zena na materskej je platena za nic

uhlie

Ale ved stat to zohladnuje. Zenam preplaca viac zo zdravotneho poistenia, dava im lahsiu pracu, skor idu do dochodku a aj dlhsie beru dochodok. A navyse mas matersku, ked nemusis vobec nic robit a stat ti musi za to platit peniaze.

To ci ty vychovas nejaku dalsiu generaciu je tvoja vec (a tvojho muza), preco by ti to mal stat ini ludia zohladnovat a platit ti na to odvody?

gima

nie,nepisem ze preto,ale malo by byt toto zohladnene vladou,ved zena prakticky prinasa na svet potomkov-dalsie genracie, dasich ludi,ktory tvoria svet-stat-tak by mala mat na to aj nejake podmienky
a nie ju diskrimonivat,stale to ma tazsie ako muz
ked ma male deti,malo kto ju zamastna a tak
a neber to tak,ze ja to tak chcem,pisem len vseobecne a zamyslam sa nad tym kto uz to tu zacal toto rozoberat
a zasa nepisem,ze len biela zena by dostavala viac plat a romka nie
nevkladaj mi do ust co som nepovedala
len ti chcem vysvetlit,ze romky sa preto nestazuju,lebo asi su odolnejsie a tak
ale urcite by aj oni dostali viac,zakon by platil aj pre nich rovnako ako pre bielu zenu
/dufam,ze to neprekrutis a teraz nenapises ze som rasista/

uhlie

Ano, ale minimalnu mzdu davaju aj muzom, aj zenam. Vela firiem mozno nedava ani to a je jedno, ci je to muz, alebo zena.

gima

a tu v nasom okoli sa to robi bezne-davaju len minimalnu mzdu,nikde viac nedostanes:(
len ako som pisala,ked mas stastie na dobreho zamestnavatela a takeho teraz musis hladat LUPOU :)

uhlie

No dobre. A za to, ze zena rodi, by jej mal zamestnavatel platit peniaze? Ved ten s tym nema vobec nic spolocne, akurat to, ze zena pocas porodu nepracuje a on potrebuje, aby niekto robil pracu. Ak nechces, tak nerod. Nikto ta nenuti. Ak je teda porod taky namahavi, tak potom zeny mozu kludne robit aj tazsie fyzicke prace, lebo to potom zvladnu lavou zadnou.
To akoze, ked Romky su odolnejsie, tak biele zzny maju dostavat peniaze za to, ze su menej odolnejsie?

gima

uhlie :) tak este vela toho o zivote nevies,lebo ja v takej f.pracujem a ked sa zv.minim.mzda zv.aj nam mzdu autom.ale o kolko sa zv.?smiesne par halierov

a k tej sikovnej zene,tak taku poznam:)