ako velku mate finacnu rezervu,keby sa daco stalo?

bibi123

0vecka-myslim si, ze myslis velmi kratkozrako, asi si este mlady clovek, ktoremu upravuje vyzivovaciu povinnost zakon.. a sam si nezarabas..
tu nejde len o rezervu typu, ked stratim pracu, ale rezerva na nepredvidatelne vydaje-napr. zomrie rodic-nedas ho do najlacnejsej drevenej truhly-ale zaplatis obrad, kytice a hlavne kar-kde by nemala ist len rodina, ale aj zopar dobrych priatelov, takze Ta to spolu bude stat 2000-3000eur(v BA), co musis zaplatit do 5 dni po smrti cloveka...

doubledog

ovecka, ved je to prave naopak :)

drzanie penazi, ktore neminies, ale investujes (ci uz ty alebo banka) a nespotrebujes, je praveze tym hlavnym stimulom, ktory pohana ekonomiku dopredu.

GiovanniX

minimalne tolko,aby pol roka vedel splacat svoje ucty,stravu a vsetok ostatne ako aj doteraz,cize vyrajtaj si,ze kolko minas za mesiac x 6 = a dostanes kolko by si mal mat nasporene....

sweater

az teraz som si docital aj krtkove prispevky, je to ako on hovori, tie peniaze vobec nemusis mat zasite v matraci, mozes ich investovat do veci s vysokou likviditou, PODPORUJES TYM EKONOMIKU, a este ti aj zarabaju a ked ich nahle budes potrebovat mozes ich rychlo dostat spat.

AdamKrt

Kratkodoba financna rezerva moze byt aj kreditna karta. Je to ovsem osemetna zalezitost. Vela kreditnych kariet, ktore umoznuju cerpanie uveru, ma bezurocne obdobie cca 45-50 dni. Ak splati klient tuto sumu do toho casu, tak to ma zadarmo. Samozrejmostou je aj splatenie isteho podielu kazdy mesiac. Takze ak si chce clovek urobit mensiu rezervu, takto moze zadarmo. Musi si vsak byt isty, ze te peniaze dostane a vyplati to, inak mu nabehnu neprijemne uroky... Takze opatrne.

Opatrnost pri brani pozicky by som si daval aj na rozne akcie typu "dostupna pozicka pre kazdeho". Ked to vidim v reklame, ide ma rozhodit o ake zavadzanie ide. Pozicka a uver NENI PRE KAZDEHO a kto to hovori, tak zavadza. Pretoze ak niekto neni schopny splacat tuto pozicku, tak sa dostane velmi rychlo do problemov.

AdamKrt

0vecka:

mas "uzasne" zaklady ekonomickeho myslenia. Mat financnu rezervu neznamena mat peniaze v puncoche. Rezerva je pre pripad, ze clovek neni schopny po dlhdsie odobie zohnat, ci zarobit financie na pokrytie svojich potrieb. Nic nebrani tomu, mat dostupnu hotovost na bezne vydavky behom dna, vacsi obnos behom 2-3 dni, este vacsi obnos behom tyzdna, ci iny behom mesiaca. Su rozne financne produkty a peniaze sa vobec nemusia nikde valat.

Napr. da sa setrit a pritom mat pri sebe uplne minimum penazi a zaroven mat tieto financie dostupne, ked je treba. Nejakou cudzou recou by som sa neobhanal. Neni kazdy bez zavazkov, ci nie kazdy ma nadanie na rec a tiez neni tak lahke zamestnat sa a zit i v zahranici. Tam to tiez neni iba o prijme, ale aj o vydavkoch...

Ked nebudes mat tie financie, tak nebudes mat ani na tu cestu do zahranicia. Naviac Ti dojde platit este rozne poistky atd. Clovek moze byt viazany na rodinu, o tu sa treba dalej postarat. To su dalsie vydavky.

0vecka

podla mna je financna rezerva hlupost...

ono to moze pomoct ludom z chudobnych regionov ... ale ak si raz nenajdu ludia ziadnu pracu ani doma ani v okoli tak tie usetrene peniaze budu nanic ...

je lepsie sa naucit nejaku cudziu rec a prinajhorsom vycestovat.... a drzanie penazi neprospieva ani ekonomike...