Vianočné medovníčky

Maja6

potrebujem radu. Už druhý rok sme piekli medovníky a sú aj po týždni tvrde. už som skúšala aj chleba, ale perníky zmäkly,ale ako náhle chleba uschne perníky stvrdnú.máte niekto lepšiu radu? dakujem pekne

Slobodna

Medovníky treba napiecť tak 2 týždne pred vianocami, dať ich do nejakej uzavretej dózy a pridať k nim 2 kôrky z chleba, na vianoce budú mäkké.

:))))

Ja som robievala tieto-ale uz sme sa ich prejedli tak ich nerobim-ale daju sa jest hned.
PERNICKY
1KG MUKY HL.
400G PRASK.CUKRU
3POL.LYZ.SLIVK.LEKVARU
3POL.LYZ.MEDU
1-2 LYZICKY SODY BIKARBONY
2LYZICKY SKORICE
125G SMETOLU
6VAJICKA
v
v
v
ZMIESIT VSETKO SPOLU-NECHAT ODSTAT 24-48HOD.
PECIEME PRI 220ST.

karkulkaa

ja som tiež robila prvýkrát tie medovníčky a takto nie sú tvrdé ako kameň dá sa do nich v pohode zahryznúť a tvrdosťou pripomínajú tie sušienky arabesky....len som si myslela,že budú ešte mäkkšie

rony26

zaruceny recept na chutne a makke medovniky...je to odskusane :)

500 g hladkej múky, 200 g prášk.cukru, 150 g medu (cca 5 PL), 80 g masla, 2 vajcia, 1 kypriaci prášok do perníka, perníkové korenie (cca 1-2 ČL), trochu citrónovej kôry

cukor+vajcia+med poriadne vymiesat...ostatne ingrediencie zmiesat v druhej miske...potom primiesavat cukor, vajcia, med a roztopene maslo...vypracovat na homogennu hmotu...ak sa lepi na misku ci prsty pridame hladku muku...nechame den odstat v chlade...rozvalkame na pol cm a vykrajujeme somarinky :)...ukladame na vymasteny plech a potrete rozslahanym vajickom pecieme vo vopred vyhriatej rure pri 160 C asi tak 7 minut (orientacny udaj !)...po vybrati opat potrieme vajickom a ozdobime...dobru chut :)

dobra vila

Baby, a ako je to mozne, ze trebars tie jarmocne medovniky nie su tvrde?
Ja by som tento rok chcela piect na vianoce medovniky, a tiez sa bojim toho, aby neboli prilis tvrde. Ja zboznujem piect, ale medovniky som robila iba raz v zivote, asi ked som mala 14, chutovo boli dobre, ale dost tvrde :-/. Tak to teda skusim s tym jablckom a este otazka... ma niekto nejaky osvedceny recept na medovniky? Lebo co medovnikovy recept, to iny! Ktory si vybrat, ked sa kazdy lisi? A niektore sa naozaj dost lisia...

karkulkaa

ean

pozri si mimibazar.sk recepty tam máš kopu a k tomu ešte aj komentáre....ja stále hľadám tam ak niečo potrebujem